سایت انفجار : داستان دهه 414: نوجوانان میلواکی که از پیشگامان هک شدن شدند


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

این داستان در شماره نوامبر 2020 با عنوان “Cracking the 414s” منتشر شد. مشترک شدن در Discover مجله برای داستان های بیشتر مانند این.


در فیلم هیجان انگیز سال 1983 بازی های جنگی، دیوید لایتمن ، با بازی متیو برودریک ، چهره تازه ، در اتاق خواب خود نشسته و با استفاده از پردازنده 8 بیتی اینتل ، بر روی کامپیوتر جعبه ای قرار می گیرد. همزمان با چشمک زدن متن به صفحه ، صورت دیوید روشن می شود. او معتقد است که در حال هک یک شرکت بازی های ویدیویی است ، اما این نوجوان ناخواسته در واقع در برابر ابررایانه نظامی قرار دارد. “آیا می توانیم یک گیم بازی کنیم؟” کامپیوتر بدجوری می پرسد در این فیلم ، مرحله بعدی مسابقه شمارش معکوس برای جنگ جهانی سوم را آغاز می کند.

در همان سال اکران فیلم ، گروهی از نوجوانان و جوانان از میلواکی مشغول بازی خود بودند. دقیقاً شبیه شخصیت Broderick ، ​​این افراد با فن آوری حومه حومه – که خود را 414 لقب داده اند – به سیستم های کامپیوتری بزرگ و شبکه ای که توسط سازمان های سطح بالا استفاده می شود ، هک می کنند و به دنبال بازی های جدید برای بازی هستند. و به همین ترتیب ، آنچه که به عنوان یک سرگرمی بی ضرر آغاز شد ، عواقب بسیار واقعی داشت. سرانجام این گروه به دلیل حمله به دهها سیستم دولتی و صنعتی توسط FBI گرفتار شد. از جمله این موارد ، مرکز سرطان Memorial Sloan Kettering و آزمایشگاه ملی Los Alamos ، یک سایت تحقیقاتی درباره سلاح های هسته ای بود که بمب های اتمی مورد استفاده در جنگ جهانی دوم را تولید می کرد.

DSC-HL1120 WarGames

برای بسیاری از مردم آمریکا ، فیلم WarGames متیو برودریک / آلی شیدی در سال 1983 و بازیهای 414s اولین معرفی آنها برای ایده “هکرها” بود. (اعتبار: بایگانی فیلم AA / Alamy)

در حالی که فیلم های ضد سرقت 414s درگیری هسته ای ایجاد نکرد ، آنها گفتگوی ملی در مورد امنیت رایانه را برافروختند – مدت ها قبل از اینکه جنگ سایبری خبرساز شود و هکرهای امروزی مانند جولیان آسانژ نام خانوادگی شوند. به علاوه ، شور و هیجان رسانه ای دامن زده شده توسط این گروه به قانونگذاران ایالات متحده هشدار داد كه برای مقابله با جرایم رایانه ای قوانین جدیدی لازم است.

در نهایت ، این گروه به مردم در معرفی فرصت ها – و مشکلاتی مانند محافظت از امنیت ناامن – که با اتصال رایانه همراه است ، کمک می کند. پس از افشای گروه ، از عضو نیل پاتریک در NBC سوال شد امروز آیا او پشیمان است.

وی پاسخ داد: “از نظر عقاید ، من واقعاً آرزو می کنم که دسترسی به این سیستم ها خیلی ساده نبود.”

بچه های ویز

در اوایل دهه 1980 فرهنگ رایانه لحظه ای داشت. اولین رایانه شخصی IBM در سال 1981 وارد صحنه شد و اصطلاح PC را رواج داد. سال بعد ، Commodore 64 معرفی شد. بعداً به پرفروش ترین مدل رایانه ای در تمام دوران تبدیل می شود. تا سال 1983 ، هم علاقه مندان به فن آوری و هم آداپتورهای محتاط تر ، توانایی بالقوه رایانه را گرم می کردند. در همان سال ، مجله نیویورک تایمز با اولین کامپیوتر اتاق خبر سازمان دیجیتالی شد.

با این حال ، طبق استانداردهای امروزی ، این ماشین های ساده هنوز مسیری طولانی را سپری می کنند. آلن جی بورسوک ، خبرنگار در این زمینه ، می گوید: “یکی از مهمترین موارد در اینجا این است که این اوایل عصر فن آوری چه زودهنگام است.” مجله میلواکی در آن زمان و پوشش 414s. “قبل از این بود که یک مفهوم محبوب از اینترنت یا ایمیل یا موارد مشابه دیگری وجود داشته باشد. این واقعاً بسیار ابتدایی بود – فقط ابتدای کار. “

اما از نظر بسیاری ، این رایانه های اولیه درگاهی برای ورود به سرزمینی بودند که قبلاً ثبت نشده بودند. تیم وینسلو ، که عضو دهه 414 می شود ، در اواسط دهه 1970 برای اولین بار به عنوان دانش آموز متوسطه متوسل شد. معلم ریاضیات او یک کامپیوتر ابتدایی آورده بود تا برخی مشکلات را آزمایش کند. این دستگاه که teletype نامیده می شود ، در اصل یک ماشین تحریر مکانیکی بود که متن را روی صفحه شیشه ای نمایش می داد. این سیستم با یک مودم کوک شده صوتی ، که سیگنال ها را از طریق یک شبکه تلفنی منتقل می کند ، قادر به ارسال و دریافت پیام های تایپ شده بود.

64

در آن زمان ، رایانه های شخصی مانند Commodore 64 تازه محبوب شده بودند. (اعتبار: Arda savasciogullari / Shutterstock)

وینسلو در طول کلاس فرصتی برای آزمایش کامپیوتر نداشت. اما او آن شب بعد از مدرسه ماند تا خودش امتحان کند. به محض اینکه معلم او به شبکه شماره گیری کرد و برنامه ریاضی را اصلاح کرد ، وینسلو گیر افتاد. او می گوید: “من فقط سعی کردم با این فناوری جدید یاد بگیرم و خلق کنم.”

وینسلو دریافت که او تنها کسی نبود که به این رایانه های اولیه گرایش پیدا می کرد. در دبیرستان ، او به یک برنامه Explorer Scout پیوست که متمرکز بر محاسبات و فناوری بود و توسط IBM حمایت مالی می شد ، جایی که او با بیشتر هکرهای همکار خود ملاقات کرد. این اعضا بلافاصله پس از مدرسه در مرکز شهر میلواکی دیدار کردند تا کد رایانه را با هم برنامه ریزی کنند.

با گذشت زمان ، بسیاری از آنها دوست شدند ، سرانجام تصمیم گرفتند که گروه آنها به یک نام احتیاج داشته باشد. در دهه 1980 ، باندها در میلواکی خود را با نام خیابانهایی که اداره می کردند شناسایی می کردند ، مانند 2-7 ها ، که در خیابان 27th فعال بودند – اعدادی که روی میزهای پیک نیکی که گاهی هکرها برای شام ملاقات می کردند حک شده بود. از آنجا که زمین چمن آنها میلواکی بود ، این گروه نام خود را از کد محلی گرفت و “414s” شد.

اجازه دهید بازی شروع

خانواده The414s تیموتی وینسلو Cr-Winslow

تیم وینسلو در میان 414s مصاحبه مستند The 414s: The Original Teen Hackers بود که اولین بار در جشنواره فیلم Sundance 2015 به نمایش درآمد. (اعتبار: خانواده وینسلو)

حداقل در طول یک سال ، 414 ها از رایانه های خانگی و مودم های تلفنی خود برای اتصال به تاسیسات رایانه ای بزرگ در سراسر کشور استفاده کردند. با استفاده از رمزهای ورود اساسی و اطلاعات ورود به سیستم – که در کتابچه های راهنمای سیستم های مختلف رایانه ای نوشته شده و هرگز به روز نشده و تغییر نکرده اند – آنها قادر به نفوذ به این شبکه های بزرگتر بودند. به عنوان مثال ، وینسلو می گوید ، ورود به سیستم و رمز ورود یکی از سیستم ها به سادگی این بود: سیستم و سیستم.

وی می گوید: “ورود به آنها بسیار آسان بود زیرا افراد کتابچه های راهنمای خود را نمی خواندند.”

این باند خود را به عنوان یک کاوشگر می دیدند ، و کنجکاوی خود را برای یادگیری بیشتر در مورد نحوه کار سیستم ها به دست می آوردند. بیشتر 414 ها به دنبال دستیابی به بازی های رایانه ای بودند. در طول سال 1983 ، فعالیتهای گروه جسورانه تر شد. در یک لحظه ، آنها بانک ملی Security Pacific در لس آنجلس را که دارای میلیاردها دارایی بود ، هک کردند. در آن بهار ، 414s به یک رایانه در آزمایشگاه ملی Los Alamos نفوذ کردند.

تا ژوئن ، جیغ به پایان رسید. سو explo استفاده از 414s هنگامی کشف شد که آنها Memorial Sloan Kettering را هک کرده و به طور تصادفی سوابق صورتحساب را حذف کردند. این یکی از مدیران Memorial Sloan Kettering بود که سپس با FBI تماس گرفت ، که با ردیابی تماس های تلفنی ورودی ، باند را به میلواکی ردیابی کرد.

وی گفت: “برای بدست آوردن مدارک بیشتر ، آنها در واقع به بیرون از خانه های ما رفتند و قطعاتی را برای گرفتن اطلاعات قرار دادند [on] خطوط تلفن ما ، “می گوید وینسلو. چندی نگذشته بود که چندین مورد از 414s ، از جمله Winslow ، سپس 20؛ جرالد ووندرا ، 21 ساله و مأموران FBI با کت و شلوار و کراوات در آستانهایشان مورد استقبال پاتریک 17 ساله قرار می گیرند.

“من شب قبل کمی دیر به رختخواب رفته بودم. مادرم پایین آمد و من را بیدار کرد. “وینسلو که برای یافتن مامورانی که پشت میز آشپزخانه نشسته بودند ، به طبقه بالا آمد. “آنها [said]، “ما می خواهیم در مورد کارهایی که طی چند ماه گذشته با رایانه انجام داده اید با شما صحبت کنیم.”

میراث پنهان

وینسلو ، ووندرا و یک عضو دیگر توسط دولت فدرال متهم شدند و با احتمال حبس مواجه شدند. اما از آنجا که پاتریک خردسال بود ، در معرض پیگرد قانونی نبود.

ep4 پوستر The414s

(اعتبار: مایکل تی. ولمن)

در حالی که همتایان وی معامله های خود را اعلام کردند ، پاتریک در مدار رسانه گشت و در برنامه The Phil Donahue Show و CBS Morning News حضور یافت. صورتش روی جلد نیوزویک پاشیده شد. وی حتی پیش از کنگره در واشنگتن دی سی ، جایی که صدای کلیک دوربین به قدری زیاد بود که بعضی اوقات افراد صحبت کننده را غرق می کرد ، در مورد خطرات امنیت رایانه شهادت داد. در یک زمان ، از پاتریک س wasال شد که چه زمانی “مناسب اخلاقی” کاری را که انجام می داد در نظر گرفت.

وی پاسخ داد: “یک بار FBI در من را زد.”

از آنجا که در آن زمان قانونی در مورد هک وجود نداشت ، اعضای بزرگسال 414s به ایجاد تماس های تلفنی مزاحم متهم شدند. جرم جنایی با دو سال مشروط و 500 دلار جریمه همراه بود. در نهایت اتهامات منتفی شد.

با این حال ، تقریباً چهار دهه بعد ، میراث 414s زندگی می کند – البته شاید نه به واضح ترین روش ها. مایکل ولمن ، فیلمساز ، کارگردان مستند The 414s: The Original Teenage Hackers ، می گوید که او در اصل داستان این گروه را به خود جلب کرده است زیرا از آن زمان تحت الشعاع فیلم هایی مانند WarGames قرار گرفته است. “[But] چند چیز از آن بیرون آمد ، “ادامه می دهد. “مانند این واقعیت که نیل پاتریک رفت و قبل از کنگره شهادت داد تا درباره تجربه خود صحبت کند.” در نتیجه سو explo استفاده های این باند و سیرک رسانه ای متعاقب آن ، شش لایحه در مجلس ارائه شد که مربوط به جنبه های مختلف جرایم رایانه ای بود.

مورگان رایت ، یک متخصص امنیت سایبری ، خاطرنشان می کند که از آن زمان تاکنون این حوزه چقدر پیشرفت کرده است. “ما راه طولانی را طی کرده ایم [from] کنجکاوی بچه ها که فقط به آن نگاه کردند و گفتند ، “هی ، بیایید فقط رمزهای عبور را امتحان کنیم” ، “او می گوید. “این تنها محافظت بود. [there was] بدون احراز هویت دو عاملی ، بدون رمز امنیتی ، بدون گواهینامه دیجیتال. همه اینها بعداً رخ داد و این زمانی رخ داد که دیگر نمی توانستیم فقط به یک نام کاربری و رمز عبور به افراد اعتماد کنیم زیرا ورود به آن خیلی آسان بود. ” در نهایت ، او می گوید داستان 414s یک لحظه آبخیز بود که زیر نرم نرم افزار کامپیوتر را نشان می داد.

جوزف استینبرگ ، کارشناس امنیت سایبری ، می افزاید: “اگر اینگونه باشد که این تنها افرادی بودند که در آزمایشگاههای لوس آلاموس از محافظت بسیار ضعیفی برخوردار شدند.”[then] آنها لطف بزرگی به ما کردند. “

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *