سایت انفجار : نعوظ دارونما


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

هفته گذشته ، یک شرکت انگلیسی به نام Futura Medical اعلام کرد که درمان جدید اختلال نعوظ (ED) آنها ، MED3000 ، به عنوان یک دستگاه پزشکی در اتحادیه اروپا تأیید شده است. قیمت سهام Futura اندکی بعد شلیک کرد.

اما MED3000 یک درمان عادی نیست. در واقع ، این اولین بار در تاریخ است که یک شرکت آگاهانه یک دارونما را تجاری می کند.

ظهور یک دارونما

MED3000 یک ژل است که برای تقویت نعوظ به سر آلت تناسلی مالیده می شود. فوتورا بیان کنید که “یک درمان موضعی بسیار موثر و اثبات شده از نظر بالینی برای اختلال نعوظ است” با “60٪ از بیماران در طی 5-10 دقیقه پس از استفاده ، شروع نعوظ خود را مشاهده می کنند.”

اما این دقیقن چیه؟

MED3000 از تلاش های Futura برای درمان ED با گلیسیرین ترینیترات نشات گرفته است (نیتروگلیسیرین) شناخته شده است که نیتروگلیسیرین بر جریان خون تأثیر می گذارد. این شرکت یک ژل نیتروگلیسیرین ایجاد کرد و آن را MED2005 نامید و یک آزمایش کنترل شده تصادفی با مقایسه MED2005 با ژل دارونما انجام داد که یکسان بود با این تفاوت که حاوی هیچ نیتروگلیسیرین نبود.

نتایج اولین آزمایش نیتروگلیسیرین بود در سال 2018 منتشر شده است. عملکرد MED2005 کمی بهتر از ژل دارونما بود ، اما تفاوت آنها نسبتاً کم بود.

Futura دومین آزمایش ژل MED2005 در مقابل دارونما را انجام داد. این مطالعه تا آنجا که من می دانم منتشر نشده است ، اما Futura نشان داده است برخی از نتایج.

در آزمایش دوم ، نیتروگلیسیرین MED2005 “به تفاوتی نرسید” در مقایسه با دارونما در اقدامات نتیجه اولیه. اما هر دو گروه بهبود شدیدی در عملکرد نعوظ نشان دادند – حتی بیماران تحت دارونما. جسورانه ، Futura تصمیم گرفت ژل دارونما سابق را در نوع خود به محصولی تبدیل کند و آن را MED3000 نامید.

آیا این کار می کند؟

MED3000 اخیراً اعطا شد علامت CE به عنوان یک دستگاه پزشکی تایید شده در اتحادیه اروپا. آیا این به معنی کارایی آن است؟ خیر ، برخلاف داروها ، تجهیزات پزشکی برای فروش موثر نیستند. آنها فقط باید مطابقت با مقررات ایمنی را نشان دهند ، که علامت CE نشان می دهد.

بنابراین واقعاً MED3000 چقدر موثر است؟

اولین نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که MED3000 هرگز موثرتر از هر روش درمانی کنترل شده ای نبوده است – زیرا بود درمان کنترل

هنگامی که Futura اثر MED3000 را توصیف می کند ، آنها در مورد بهبودی هستند که در طول دوره درمان دیده شده است (که در آزمایش اول 1 ماه بود ، در مرحله دوم 3 ماه) ، معروف به “تغییر در مقابل خط مبنا”.

بهبودهای بزرگ در مقایسه با پایه در گروههای دارونما در آزمایشات بالینی با طیف وسیعی از شرایط معمول است. این بهبود گاهی اوقات به “اثر دارونما‘، حاکی از این است که دارونما باعث بهبود شده است. (Futura از اصطلاحات “اثر دارونما” استفاده کرده است – به زیر مراجعه کنید). اما این خیلی ساده انگارانه است.

وجود دارد دلایل زیادی چرا علائم می توانند در طول یک دوره آزمایش بهبود یابند ، که اثر دارونما فقط یکی از آنهاست. برای اندازه گیری تأثیر واقعی دارونما ، باید دارونما را با یک گروه کنترل مقایسه کنیم که اصلاً هیچ درمانی دریافت نکرده اند. این برای MED3000 انجام نشده است ، اما در آزمایشات دارونما های دیگر برای اختلالات مختلف ، اثر دارونما بیش از هیچ درمانی است اغلب بسیار کوچک.

س vالات متداول ناپدید شده

حتی با نگاهی به تغییر در مقایسه با پایه ، بهبود در گروه دارونما (MED3000) در واقع بسیار متوسط ​​بود کارآزمایی اول. در پاسخ به س “ال “آیا درمانی که انجام داده اید عملکرد نعوظ شما را بهبود بخشیده است؟” ، فقط 26٪ بیماران برای دارونما (MED3000) “بله” پاسخ دادند.

در آزمایش دوم ، به نظر می رسد MED3000 عملکرد بسیار بهتری داشته است. چرا این هست؟ خوب ، خود Futura پاسخ های جالبی به این س offeredال ارائه داده است س theirالات متداول آنها.

Futura تأکید کرد که مطالعه دوم دوره درمانی طولانی تری داشت (“این مطالعه به مدت 12 هفته در مقابل 4 هفته انجام شد که در آن بین بهبود بین 4 تا 12 هفته مشاهده شد.”) آنها همچنین اشاره کردند “انطباق بسیار دقیق با معیارهای ورود و خروج” و “تأکید بیشتر بر آموزش بیمار و بنابراین انطباق با رژیم درمانی” در دادگاه دوم

مسئله این است که ، اگر MED3000 آن را به بازار عرضه کند ، دنیای واقعی ممکن است مانند دادگاه دوم نباشد. در دنیای واقعی ، هیچ معیار خروج وجود ندارد ، زیرا هر کسی می تواند این محصول را بدون نسخه پزشک خریداری کند. هیچ آموزشی برای بیمار وجود نخواهد داشت ، غیر از جزوه ای. در دنیای واقعی ، من شک دارم کسی بیش از 1 ماه به استفاده از محصول ادامه دهد ، اگر تا آن زمان کار نکرد ، 3 ماه مزایای آن را تجربه کند.

عجیب ، در حال حاضر پاسخهای فوق را در صفحه سQالات متداول نمی یابید. به نظر می رسد که آنها در برخی از روزهای گذشته حذف شده اند ، اما خوشبختانه من یک نسخه را از 19 مارس ذخیره کردم.

دارونما یا نه؟

چیز دیگری از نسخه قدیمی تغییر کرده است سوالات متداول Futura. در نسخه قبلی ، به نظر می رسید Futura قبول کرده است که MED3000 به عنوان دارونما عمل می کند. آنها در توصیف نتایج دادگاه دوم گفتند “اثر دارونما به مراتب بیشتر از اولین مورد بود و در نوع خود فرصتی مهیج است.”

اما در س FAالات متداول کنونی و در سراسر سایت فعلی ، به نظر می رسد Futura تمایلی به توصیف MED3000 به عنوان دارونما ندارد. آنها اکنون می گویند که MED3000 از طریق آن کار می کند “یک روش منحصر به فرد تبخیری که به گفته شرکت تحریک کننده انتهای عصب در آلت تناسلی مرد است تا باعث نعوظ شود.”

از کارآزمایی های بالینی هیچ مدرکی برای نحوه عملکرد تبخیری وجود ندارد. برای اینکه نشان دهید تبخیر باعث کارایی MED3000 می شود ، باید آن را با ژل غیر تبخیر مقایسه کنید.

به طور کلی ، فکر می کنم هیچ کس نمی داند MED3000 اگر به بازار عرضه شود چقدر خوب کار می کند. اگر کارساز باشد ، فکر نمی کنم کسی بتواند نحوه کارکرد آن را بگوید – خواه اثر دارونما باشد ، هم تبخیر باشد ، یا فقط تحریک مکانیکی باشد.

اما من یک حقیقت را می دانم – هر کسی که در Futura بود و به فکر بازاریابی دارونما افتاده است شایسته دریافت یک جایزه برای chutzpah محض است.

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *