سایت انفجار هات بت : آیا فناوری Carbon Capture می تواند به ایالات متحده در انجام تعهدات مربوط به تغییرات آب و هوایی کمک کند؟


سایت انفجار هات بت hot bet

ایالات متحده آمریکا چند ماه پیش دوباره به پیمان آب و هوایی پاریس پیوست، به این معنی که – همراه با 194 کشور دیگر – اکنون باید راههایی برای جلوگیری جدی از انتشار گازهای گلخانه ای خود پیدا کند. بسیاری استدلال می کنند که انرژی های تجدیدپذیر مانند خورشیدی و باد راهی برای پیشگیری هستند. اما مسیر دیگر برای کاهش آلودگی هوا شامل به دام انداختن دی اکسیدکربن (CO2) در حین تولید ، قبل از اینکه حتی به جو وسیع تری برسد.

چند روش برای دستیابی به جذب کربن وجود دارد. “جذب کربن پس از احتراق” ساده ترین روش است و – همانطور که از نامش پیداست – این اتفاق پس از سوزاندن سوخت فسیلی ، مانند زغال سنگ یا گاز طبیعی رخ می دهد.


ادامه مطلب: به نظر می رسد این منحنی در انتشار CO2 مسطح است. معنی آن چیست؟


“رایج ترین شکل جذب دی اکسید کربن هدایت گاز است که معمولاً از دودکش بالا می رود به یک کارخانه پس از احتراق ، که از مواد شیمیایی استفاده می کند که با دی اکسید کربن واکنش می دهند و آن را قفل می کنند.” پیتر کلاف، یک مدرس مهندسی انرژی در دانشگاه کرانفیلد در انگلستان “این مواد شیمیایی با دی اکسید کربن قفل شده می توانند به راکتور دیگری منتقل شوند و در آنجا دی اکسید کربن آزاد می کنند ، بنابراین باعث تمرکز آن می شود.”

روش دیگر جذب کربن شامل سوختن فسیل به جای هوا با اکسیژن است. این فرآیند به عنوان “سوخت اکسی” شناخته می شود و در نهایت یک گاز ضایعاتی ایجاد می کند که عمدتا از CO2 و بخار آب تشکیل شده و سپس به راحتی از طریق یک فرآیند خنک سازی از یکدیگر جدا می شوند.

همچنین ضبط قبل از احتراق وجود دارد. این کار با گرم کردن سوخت فسیلی در اکسیژن قبل از سوزاندن آن انجام می شود که باعث ایجاد مونوکسیدکربن و هیدروژن می شود. این مخلوط سپس در یک مبدل کاتالیزوری با بخار آب ، که هیدروژن و CO2 تولید می کند ، تصفیه می شود. سرانجام ، آمین اضافه می شود تا با CO2 متصل شود ، که آن را مجبور به افتادن به پایین محفظه می کند و در آنجا می تواند جدا شود.

اکنون قسمت ذخیره سازی فرا می رسد و برای آن شما به یک غار زیرزمینی مناسب نیاز دارید. می گوید: “شما به دنبال یک ساختار زمین شناسی پایدار در فاصله چند مایل زیر زمین هستید و آن را با دقت نقشه برداری می کنید ، بنابراین مطمئن باشید که هیچ نقطه نشتی وجود ندارد” نایل مک داول، استاد مهندسی سیستم های انرژی در کالج امپریال لندن. “این جایی است که شما دی اکسید کربن را قرار می دهید.”


بیشتر بخوانید: چگونه کمک کردم دی اکسید کربن را به سنگ تبدیل کنم


مک داول می گوید ، اگر غار را به عنوان گنبدی تصور کنید ، سپس در لبه پایین سوراخ می شوید و CO₂ را تزریق می کنید: طبق قوانین فیزیک ، نمی تواند نشت کند. “

برخی از افراد به اشتباه این مورد را با ذخیره سازی زباله های هسته ای مقایسه می کنند ، یعنی تا زمانی که امن نباشد ، پایدار است. Clough و Mac Dowell می گویند که این مقایسه دقیق نیست ، زیرا وقتی CO2 در مخزن غار قرار گرفت ، با سنگ واکنش می دهد و باعث ایجاد استالاگمیت و استالاکتیت می شود. به عبارت دیگر ، یک بازی پایان وجود دارد – در حالی که پسماندهای هسته ای برای هزاران سال در شکل رادیواکتیو خود باقی می مانند. مک داول می گوید: “این سرنوشت طولانی مدت دی اکسیدکربن است و آنجاست که تشابه زباله های هسته ای از هم می پاشد.”

نشت CO2 نیز بسیار بعید است. کلاف می گوید: “این یک امید و فرض نیست که در آنجا بماند.” “ما آزمایشات و آزمایشات زیادی انجام داده ایم تا تأیید کنیم در آنجا باقی می ماند – در بلند مدت تبدیل به سنگ می شود.” طول این روند به نوع سنگ غار بستگی دارد ، اما در کمتر از یک دهه ممکن است رخ دهد.

بنابراین ، چه عواملی مانع از آن می شود که این فناوری را به طور گسترده با کاهش تولید انرژی های تجدیدپذیر ، کاهش دهیم تا میزان انتشار سوخت های فسیلی را کاهش دهیم؟ خوب ، این علم نیست. “در این کار تجربه های فنی زیادی وجود دارد. هیچ چیز جدید و جدیدی وجود ندارد. ” “این یک فن آوری بسیار بالغ است.” وی افزود: اما این هزینه زیادی دارد و در حال حاضر به سادگی اراده سیاسی برای تحقق آن در مقیاس بزرگ و معنی دار وجود ندارد.

Clough موافقت می کند ، اما او خوش بین است که سیاست تغییر می کند: “تا همین اواخر هیچ عامل بازدارنده ای برای انتشار CO2 در جو وجود نداشت. اکنون ما اهداف مشخص کربن زدایی را داریم که با تعویض سوخت یا فقط ساختن تجدیدپذیر بیشتر نمی توان به آن رسید. “

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *