سایت انفجار هات بت : آینده تعامل خرده فروشی در بیومتریک است


سایت انفجار هات بت hot bet

توسط کریس جونز ، مدیر عامل Icon UK Ltd.

نمایشگاه خرده فروشی فناوری فناوری 2016 ، هفته گذشته پس از نمایش موفق دیگری به کار خود پایان داد. در طول دو روز نمایش ، رهبران و تامین کنندگان صنعت خرده فروشی درباره آینده صنعت و چگونگی بهترین راه حل برای چالش برانگیزترین مسائل خود بحث کردند. یکی از نکات قابل توجه در این نمایشگاه بحث میزگردی بود که بر نوآوری خرده فروشی با کاپیتان های صنعت از جمله رئیس سابق BRC ، استفان رابرتسون ، و معاون اجرایی اتحاد Boots Walgreens ، سیمون رابرتز ، و غیره متمرکز بود.

چالش های "مدیریت نوآوری خرده فروشی ، مشتری مداری و نقش دیجیتال" در میان پانل مورد بحث قرار گرفت با موضوع ظهور خرده فروشی های کلیوی کانال و کلیک ها که بیشترین ارزش را برای سازمان های خرده فروشی دارد. فرصت های بیشتری برای استفاده از خدمات مشتری ، ایجاد ارزش و رشد سود برای ایجاد مزیت رقابتی در فروشگاه وجود دارد تا خرده فروشی در فضای رقابتی و رقابتی.

با توجه به اینکه مدیران و رهبران ارشد در سراسر خرده فروشی به طور فزاینده ای به داده ها برای تصمیم گیری های اصلی کسب و کار اعتماد می کنند ، استراتژی های مبتنی بر فروشگاه یک چالش مهم وجود دارد: اولین باری که مشتری خود را در فروشگاه شناسایی می کند اغلب در صندوق است.

سفر مشتری

خرده فروشی آنلاین فرصت هایی را برای شناسایی ، درک و تعامل مشتریان در هنگام "عبور از در (مجازی)" با انواع داده ها ، اندازه گیری ها و تجزیه و تحلیل ها فراهم می کند که اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهد که نحوه فروش آنلاین را شکل می دهد. سفر مشتری دیجیتالی دقیقاً ترسیم می شود و اکنون می توانیم الگوها را قبل از اینکه تبدیل به روند شوند شناسایی کنیم. ما می دانیم وقتی شخصی به وب سایت ما دسترسی پیدا می کند ، می دانیم که هنگام حضور در آنجا چه کاری انجام می دهد و می دانیم چه موقع او را ترک می کند و چه زمانی خرید می کند. چنین بینشی دیدگاه های ارزشمندی در مورد چگونگی درک مشتریان از مارک ها ، محصولات و تجربه خرید ما است.

با این وجود ، به فروشگاه برگردید ، ما چه چیزی در مورد ردپای خود می دانیم؟ ما تصور تقریبی از ورود اعداد به فروشگاه ها داریم و می توانیم برخی از داده ها را از سیستم های دفتری که EPOS ما را تأمین می کنند ، استخراج کنیم. آنچه در داده های فروشگاهی ما از دست رفته است ، وسعت اندازه گیری و دقت داده ها است. بدون شمارش بازدیدکنندگان از فروشگاه ها ، نظارت دقیق بر حرکات آنها و آنچه که در سبد خود قرار می دهند ، این اطلاعات ترسناک است. اطلاعاتی که از فروشگاه دریافت می کنیم ، در کوتاه مدت از نظرسنجی های خروجی درب منزل با هر مشتری ، حتی یک قطعه از اطلاعاتی را که از مشتریان آنلاین خود می گیریم به ما نمی دهد و ما به سادگی امکان جمع آوری معنی دار یا برای این منظور ، داده های دقیق. همانطور که قبلاً گفتم ، اغلب اوقات اولین تعامل ما با مشتریان در هنگام پرداخت است و در این زمان اغلب برای تغییر رفتارها خیلی دیر است.

اهمیت تعامل همه کانال بدون درز در موضوع نمایش در RBTE مشهود بود. امکان دادن به مشتریان برای جابجایی بین مکانیزم های تعامل (مانند سلف سرویس آنلاین ، مرکز تماس تلفنی ، تلفن همراه و فروشگاهی) و انواع رسانه های مرتبط با آنها (الکترونیکی یا فیزیکی) ، همه به عنوان بخشی از یک فرآیند خرید یا خدمات واحد ، منطقی ضروری است . برای اکثر افراد ، سفرهای مشتری ناامیدکننده و پر از تکرار ، تأمین هویت ناخواسته و وقت گیر و با عدم درک گسترده تعاملات و نیازهای فعلی مشتری است. واضح است که تلاش برای ایجاد سفرهای منسجم و مبتنی بر داده مشتری در فضاهای خرده فروشی دیجیتال و فیزیکی برای بدست آوردن حرکت قابل توجه در رشد تجارت خرده فروشی مورد نیاز است. اما چگونه؟

برای من ، بیومتریک مشتری کلید انقلابی در نحوه ارتباط ما با مصرف کننده است.

"بیومتریک" چیست؟

به بیان ساده ، بیومتریک اندازه گیری و تجزیه و تحلیل صفات و ویژگی های جسمی یا رفتاری است. فناوری در این زمینه طی دهه گذشته به سرعت توسعه یافته است و در حالی که بسیاری از افراد بلافاصله بیومتریک را با امنیت مرتبط می کنند ، فرصت استفاده از این فناوری در تجارت - به ویژه خرده فروشی - بسیار زیاد است.

استفاده از داده های بیومتریک ما می تواند مشاغل را قادر سازد تا قابلیت هایی را در سنگ بنای فراهم آوردن هویت مناسب قرار دهند و توسعه روش های بیومتریک برای تبدیل سفر به مشتری ، فناوری های جدیدی را فراهم می کند که می توانیم مشتریان فردی خود را در کل املاک خرده فروشی ، چه در داخل و چه در خارج از کشور اندازه گیری کنیم. (فکر کنید تام کروز و 'گزارش اقلیت').

اگر پانل در سمینار "نوآوری در خرده فروشی" نمونه ای از رهبران مشاغل خرده فروشی ما باشد ، به نظر می رسد بسیاری از مدیران ارشد صنعت از پتانسیل بیومتریک بی اطلاع هستند. Icon UK آینده ای را با بیومتریک چند حالته در مرکز خدمات شخصی خود می بیند ، که براساس انتخاب مشتری هدایت می شود ، از روی دلخواه تغییر می کند و به شکلی امن و در یک زمینه مناسب تجاری ارائه می شود.

استفاده از بیومتریک در خرده فروشی

نمونه هایی از استفاده بیومتریک ممکن است شامل شناسایی مشتری هنگام ورود به فروشگاه ها باشد ، جایی که سیستم های خودکار می توانند تعداد یا دفعات مراجعه مشتری به فروشگاه ها یا وب سایت ، کالاهایی که خریداری کرده است ، مواد بازاریابی (مانند ایمیل و کمپین های اجتماعی) را تشخیص دهند. مشاهده کرده اند و با آنها ارتباط برقرار کرده اند و موارد دیگر. تبلیغات متناسب ، پیشنهادات محصول و حتی اجتناب از صف می تواند به مشتریان ارائه شود در حالی که کارکنان اعلانی دریافت می کنند که به آنها کمک می کند از طریق راهی که می توانند فرصت های فروش و فروش متقابل را که قبلاً در فروشگاه ها وجود نداشته است ، به خریداران نزدیک شوند و به آنها کمک کنند.

امروزه بیشتر فناوری انجام این کار در دسترس است و مبتکران از این فناوری استفاده می کنند. اولین بانک مستقیم در حال معرفی تشخیص صدا است ، One Stop تسکو تلفن های هوشمند iBeacons و Carphone Warehouse را نصب کرده است که از امضای بیومتریک با سوار شدن سریعتر ، خدمات و کاهش تقلب بهره می برند. همانطور که توسط Dellmasist Dharmash Mistry (بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Blow) اشاره شد ، "برای اینکه مشتریان بتوانند آن را درک کنند ،" باید نوآوری مخل را نشان دهد ". اگر آنها آن را دوست دارند - یا بهتر ، آن را دوست داشته باشند - پس از آن تمایز رقابتی حاصل می شود.

این کار را از طیف کانال ها انجام دهید و می توانید پاسخ به مطالب بازاریابی را ببینید که باعث تماس با مراکز تماس می شود ، جایی که بیومتریک صوتی (که به طور خودکار افراد را از گفتار طبیعی تشخیص می دهد) می تواند مشتریان را به سرعت شناسایی کند ، به آنها امکان می دهد بدون ارائه تکرار جزئیاتی که قبلا در مورد آنها گرفته شده ، سفارش دهند. مشخصات ، مانند آدرس خانه ، فروشگاه محلی یا حتی شاید روش پرداخت آنها.

چنین بیومتریک در صورت اجرای صحیح نسبت به گزینه های فعلی ایمن تر است و می تواند به صورت آنلاین یا از راه دور متعاقباً برای ارائه خدمات اضافی استفاده شود. بهترین موارد مانند امضاهای صوتی و بیومتریک به جای استفاده از اقدامات ثابت (مانند اثر انگشت یا تصویر امضا) یا رمز عبور و پین که به سرعت از بین می روند ، افراد را منحصراً با الگوهای متغیر شناخته شده خود منحصر به فرد می کنند. آنها این کار را در پس زمینه و با اطلاع مشتری انجام می دهند اما قطع نمی شود.

استفاده از داده های بیومتریک برای به دست آوردن مزیت و تغییر پشتیبانی

به طور ناگهانی ، ما در حال جمع آوری یک جریان ثابت از مشتریان خود از طیف وسیعی از منابع معتبر و قابل اعتماد هستیم. مهمتر از همه ، داده های ماست که می توانیم آنها را تجزیه و تحلیل ، دستکاری و استفاده کنیم تا از رقبا بهره ببریم. خرده فروشی واقعی کانال های همه جانبه نه تنها به شناختن مشتریان هدف ما متکی است ، بلکه دانستن اینکه چه کسی واقعاً با ما پول خرج می کند تا تجربه های خرید شخصی و به یاد ماندنی را برای شما فراهم کند که باعث تکرار تجارت و - مهمتر از همه - حمایت از برند می شود.

با توجه به سفارشی سازی واقعی و ارزش مشتری ، یک موضوع داغ برای خرده فروشان است ، این رویکرد شخصی به وفاداری و شناخت مشتری ، انقلابی در نحوه خرید ما ایجاد خواهد کرد. بیومتریک جاسازی شده در تجربیات کانال های مختلف ، با مشتریانی که می توانند هویت خود را از طریق چندین روش نشان دهند ، گام منطقی بعدی در توسعه خرده فروشی برای آینده است. این مزایا باعث می شود تا مصرف کنندگان در یک مبادله عادلانه شرکت کنند (اطلاعات آنها با ارزش شخصی شده افزایش یافته) و هر مشتری تجربه شخصی شخصی خود را دریافت می کند که با ساخت مشخصات داده خود ، به طور مداوم افزایش می یابد.

ما از سفرهای عمومی مشتری خداحافظی خواهیم کرد و برندگان در این مسابقه باعث می شوند که یک هویت تجاری مشترک به روشی مناسب ، با قالب بندی صحیح برای کانال مورد نظر ، ابتدا برای دیدگاه مشتری و سپس برای مشتری ، ارتقا یابد.

در پشت صحنه ، ممکن است یک تعمیر اساسی انجام شود. در این مسابقه ، بسیاری از خرده فروشان شکست خواهند خورد - قادر به تغییر فرایندها ، فناوری یا هر دو نیستند. انتظار می رود ادغام زیادی انجام شود و برای برخی از خرده فروشان ، ارزش دارایی اصلی آنها در آینده نه تنها از دارایی های فروشگاه هایشان بلکه بیشتر از سیستم درک مشتری ، شناخت و تعامل مشتری حاصل می شود.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *