سایت انفجار هات بت : تبدیل مدفوع گاو به انرژی ایده خوبی به نظر می رسد – اما همه افراد در آن حضور ندارند


سایت انفجار هات بت hot bet

در روزهایی که به خصوص آلودگی هوا بد است ، مادری در شهرستان تولار ، کالیفرنیا - کجا گاوها بیشتر از تعداد مردم 2 به 1 - فرزندانش را از رفتن به خارج منع می کند. این زن که از ترس انتقام جویی از همسایگان خود در صنایع لبنی حاضر به نامگذاری نشده است ، گفت که تقریباً همه افراد خانواده وی ، از جمله خود وی ، از ترکیبی از آلرژی های شدید و آسم رنج می برند ، بیماری های همپوشانی که باعث شب های بی خوابی ، روزهای بیمار می شود و قرارهای هفتگی پزشک.

او یک سیستم فیلتراسیون هوا در خانه آنها اجرا می کند تا از فرزندان خود در برابر بخارات سمی خارج شده از آزادراه ها ، چاه های روغن و گلدان های گاو محافظت کند. برای یک خانواده مهاجر با وسایل متوسط ​​، اجرای سیستم که بسیار زیاد مصرف می کند می تواند هزینه بر باشد. خوشبختانه ، او توانست تخفیف برق را از منبع برق خود دریافت کند زیرا دکتر وی فیلتر را برای جلوگیری از آلودگی تجویز کرد.

او همچنین در مورد آلودگی آب نگران است و هر هفته 20 مایل رانندگی می کند تا چهار گالن آب تمیز بخرد ، زیرا مخازن آب در محله او سموم خاصی را فیلتر نمی کند. در حالی که او و فرزندانش در آبی که از شیر آب آنها استحمام می شود ، از آن برای پخت و پز استفاده نمی کند و هرگز به هیچ کس از خانواده اش اجازه نمی دهد آن را بنوشند. مقابله با آلودگی یک مبارزه روزمره است.

او می گوید: "این از هر نظر روی ما تأثیر می گذارد: از نظر مالی ، روانی." "نگرانی برای فرزندان ما - ما را از بین می برد."

شهرستان تولاره در انتهای جنوبی دره مرکزی کالیفرنیا واقع شده است ، که تولید می کند یک چهارم غذای ملت منطقه که هست عمدتا اسپانیایی تبار، برخی از بدترین آلودگی در کشور ، بخشی از آن ناشی از عملیات تغذیه حیوانات متمرکز یا CAFO است. CAFO ها علی رغم اینکه منبع اصلی آلودگی هستند ، اخیراً به لطف شرکت گاز جنوب کالیفرنیا یا SoCalGas ، بزرگترین شرکت گاز کشور ، جلوه ای سبز پیدا کرده اند.

همانطور که شهرهای کالیفرنیا با آگاهی از آب و هوا برنامه ریزی می کنند گاز طبیعی را از بین ببریم، SoCalGas و سایر شرکت های بزرگ در حال سرمایه گذاری در گزینه های سبزتر برای ادامه کار هستند. بنابراین ، به جای خرید گاز طبیعی ، که بیشتر متان است ، برخی از شرکت های بزرگ در حال جمع آوری متان هستند که از کود گاوی در CAFO تراوش می کند. نکته مثبت این است که شرکت های بزرگ به جای تأمین گاز فسیلی ، گازی را می فروشند که به هر حال در جو نشت می کند. با این حال ، مدافعان می ترسند که استفاده از بیوگاز فقط باعث تحریک بیشتر CAFO های آلوده کننده دره مرکزی شود.

خوان فلورس ، یکی از سازمان دهندگان انجمن مرکز نژاد ، فقر و محیط زیست ، و یک کارگر سابق لبنیات گفت: "جوامع در حال حاضر در یک کوکتل واقعاً در انتخاب محیط زیست واقعاً ضعیف زندگی می کنند." "با بیوگاز ، هیچ منافع مستقیمی برای آنها وجود ندارد."

(اعتبار: steve estvanik / Shutterstock)

CAFO ها از آب برای پاکسازی کود گاو از انبارها استفاده می کنند و آنها زباله های مایع را در تالاب های بیرونی ذخیره می کنند. با استفاده از هضم کننده های بی هوازی ، آنها می توانند بیوگاز را از زباله های تالاب برداشت کرده و به عنوان گاز طبیعی تجدید پذیر بفروشند. SoCalGas در حال خرید گاز از بیش از 40 درصد هضم کننده های دره است که به طور معمول توسط شرکت هایی مانند سوخت های تجدید پذیر Calgren و Maas Energy Works کار می کنند. در ماه دسامبر ، کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا راه را پاک کرد SoCalGas گاز طبیعی تجدیدپذیر را به مشتریان خود بفروشد و باعث ناامیدی برخی از دوستداران محیط زیست شد.

"به کدام صنعت دیگر می گوییم ،" اوه ، ما آلودگی شما را ارزیابی می کنیم "به جای اینکه بگوییم ،" آشفتگی خود را پاک کن "؟ مت وسپا ، وکیل انرژی پاک با Earthjustice گفت.

متان یک گاز مهار کننده گرما است که علاوه بر گلدان های گاو مستعد نشت از محل های حفاری و خطوط لوله است. از آنجا که صنعت لبنیات بیش از نیمی از میزان انتشار گاز متان کالیفرنیا را تشکیل می دهد ، این ایالت بیشتر از اینها را اختصاص داده است 180 میلیون دلار پروژه های هضم به عنوان بخشی از آن است سرمایه گذاری های اقلیمی کالیفرنیا برنامه یکی دیگر 26.5 میلیون دلار از SoCalGas به عنوان بخشی از سازش برای یک نشت گاز طبیعی در آلیسو کانیون که بیش از 100000 تن متان به اتمسفر ریخت.

در حالی که بیوگاز ، همانطور که مشخص است ، امیدوار کننده به نظر می رسد ، اما پتانسیل آن محدود است. گزینه های جایگزین گاز فسیلی فقط می توانند از این طریق تأمین کنند 13 درصد تقاضای گاز فعلی در ساختمان ها - محدودیتی که توسط خودی ها از هر دو مورد تأیید شده است لبنیات و صنایع گاز طبیعی، که پژوهش داده های این رقم را ارائه داده است.

"تلاش های به اصطلاح برای" کربن زدایی "خط لوله با [dairy biogas] یک رویای لوله ای است که فقط یک مدیر خدمات گاز می تواند دوست داشته باشد. "مایکل بوکادورو ، مدیر اجرایی Dairy Cares ، یک گروه حمایت از صنایع لبنی ، می گوید. "این سیاست منطقی نیست."

جولیا جوردن ، هماهنگ کننده سیاست در Leadership Counsel for Justice & Accountability ، که طرفداران جوامع کم درآمد و روستایی کالیفرنیا است ، می گوید بیوگاز همچنین همان آلودگی های گاز فسیلی را هنگام سوختن تولید می کند. به همین دلیل ، بیوگاز برای پرداختن به مسائل مربوط به سلامت که ناشی از استفاده از اجاق گاز است ، که نشان داده شده است برای ایجاد سطوح خطرناک آلودگی در محیط داخلی

به گفته مدافعان ، بزرگترین ذینفع بیوگاز ، تاسیسات گاز و فعالیت های لبنی است. در حالی که شهرهای کالیفرنیا به دنبال جایگزینی بخاری ، اجاق گاز و اجاق گاز با جایگزین های برقی هستند ، SoCalGas می تواند طعنه زدن بیوگاز به عنوان یک جایگزین سبز برای برق. در همین حال ، صنایع لبنی از سیستم CAFO سود می برند در حالی که جوامع Central Valley بار آلودگی هوا و آب را به دوش می کشند. SoCalGas به درخواست نظر پاسخ نداد.

جردن می گوید: "ما به یك سیستم ناقص اعتماد می كنیم كه باعث می شود كود علاوه بر لبنیات ، صنعت گاز طبیعی نیز به یك طرح درآمدزایی تبدیل شود." "و این سبک صنعتی و صنعتی از نظر خوراک دام برای مردم دره کارساز نیست."

فراتر از متان ، لبنیات صنعتی نیز تولید می کنند مبالغ هنگفت آمونیاک، که با آلودگی اتومبیل ها و کامیون ها ترکیب می شود و ذرات ریزی از نیترات آمونیوم را تشکیل می دهد که ریه ها را تحریک می کند. دره مرکزی دارای برخی موارد است بالاترین نرخ آسم در این کشور ، به ویژه در کودکان. در حالی که هضم کننده ها میزان گاز متان و آمونیاک را مهار می کنند ، اما آلودگی گلدان های خوراکی را به طور کامل از بین نمی برند.

لکه های خوراکی همچنین منابع آب را آلوده می کنند. آ گزارش نظارت بر نیترات 2019 غلظت نیترات بالا در آبهای زیرزمینی در 250 سایت چاه در سراسر لبنیات در دره مرکزی پیدا شده است. در این گزارش آمده است که نیترات ها تراوش کردن از تالاب های کود مایع نقش دارند. کودکان خردسال در معرض نیترات می توانند رشد کنند سندرم کودک آبی، که اکسیژن بدن را گرسنه می کند و می تواند کشنده باشد. مقداری مطالعات همچنین نیترات ها را به سرطان و بیماری تیروئید مرتبط کرده اند.

بلانکا اسکوبدو ، مدافع سیاست در فرسنو با مشاور رهبری برای عدالت و پاسخگویی ، می گوید ، ساکنان شهرستان تولار نگران هستند که استفاده از بیوگاز باعث ترغیب تولید لبنیات صنعتی شود و آلودگی آب های زیرزمینی را بدتر کند. پدر اسكوبدو در یك لبنیات در شهرستان تولار كار می كرد.

اسكوبدو می گوید: "شاید ایالت كالیفرنیا بتواند از طریق این برنامه های هضم كننده میزان انتشار خود را كاهش دهد." "اما در دره ، مردم به سادگی وضعشان بدتر است؟"

هضم کننده ها هنگامی که از گله های بزرگتر تغذیه می شوند بیشترین سود را دارند. برای داشتن یک هضم کننده بی هوازی از نظر اقتصادی حداقل 3000 گاو مورد نیاز است مطالعه 2018. لبنیاتی که بودجه هضم دولتی دریافت کرده اند دارای یک اندازه متوسط ​​گله از 7،500 گاو

"به دلیل تمرکز زیاد آلاینده ها در یک منطقه ، [biogas] هنگامی که از آن در این مقیاس استفاده می کنید ، یک منبع تجدید پذیر نیست. "، Jonathan Evans ، یک وکیل مدافع ارشد و مدیر حقوقی بهداشت محیط در مرکز تنوع بیولوژیکی می گوید. "به ویژه از نظر تأمین آب کالیفرنیا و تأثیر آن بر جوامع مجاور که مجبور هستند از کیفیت پایین هوا به طور فزاینده ای رنج ببرند."

در سال 2016 کالیفرنیا عبور کرد صورتحساب با هدف ، از جمله موارد دیگر ، کاهش آلودگی متان ناشی از عملیات لبنیات ، تا حدی با پشتیبانی از هضم کننده های لبنی. اما رو به رو فشار شدید از صنعت لبنیات ، قانونگذاران اصلاحیه ای اضافه کردند که شورای منابع هوایی کالیفرنیا را از تنظیم میزان انتشار صنایع لبنی حداقل تا سال 2024 منع می کند. بوکادورو می گوید از آنجا که این صنعت تاکنون در مهار آلودگی متان موفق بوده است ، ممکن است مقررات اضافی را محدود کند. برای طرفداران ، این بخشی از مشکل است.

"متأسفانه ، با روشی که اکنون پیش می رود [the dairy industry] ممکن است بگوید ، "ما هضم کننده داریم. ما در حال ساخت بیوگاز هستیم. ما در حال دستیابی به اهداف خود هستیم. "" جوردن می گوید. "و به همین دلیل ، ما نگران هستیم که هیچ مقرره ای وضع نشود."

هنگامی که یک عملیات لبنیات 3000 گاو در سال 1994 فروشگاهی را در 1.5 مایلی خانه تام فرانتز در کرن کانتی راه اندازی کرد ، اولین چیزی که متوجه شد انبارهای مگس بود. اما بیش از 20 سال بعد ، مگس ها او را نگران نمی کنند. این آلودگی است. او و برادر همسرش هر دو به آسم مبتلا شده اند و فرانتز پس از یک زمستان طولانی با کیفیت هوا به خصوص ضعیف ، پدرش را که بر اثر یک مشکل قلبی مرد ، مشاهده کرد.

فرانتز ، یک کشاورز بادام ، برای حمایت از کیفیت بهتر هوا ، انجمن ساکنان تحریک پذیر یا AIR را تأسیس کرد. حالا او قصد دارد دور شود. وی گفت که از دست دادن خانه و مزرعه اش فداکاری خواهد بود ، اما در 71 سالگی امیدوار است که این حرکت چند سال دیگر به زندگی او بیفزاید.

وی می گوید: "من 70 سال را دوست دارم كه در آنجا زندگی می كنم ، اما این مسئله شخصاً بر من تأثیر گذاشته است." "من می خواهم ببینم كه لبنیات هزینه آلودگی خود را می پردازند."


الساندرا برگامین برای اخبار رسانه Nexus، یک سرویس خبری غیرانتفاعی تغییر اقلیم. می توانید او را در توییتر دنبال کنید ، AllyBergamin. این داستان با کمک مالی بنیادهای جامعه باز امکان پذیر شده است.بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *