سایت انفجار هات بت : داستان درون داستان پشت اولین پرواز تاریخی در مریخ


سایت انفجار هات بت hot bet

اگر می خواهید به پرواز در مریخ بروید ، به یک مهندس پرواز عالی احتیاج دارید. وقتی ناسا بهترین فرد را برای این کار جستجو کرد ، آنها انتخاب کردند میمی اونگ. او به عنوان معاون بخش سیستم های خودمختار در آزمایشگاه پیشرانه جت ، پروژه های چالش برانگیزی را طراحی کرده بود که برای ایجاد شکل گیری پرواز در فضا و فرود با دقت بالا در جهان های دیگر طراحی شده بودند. سپس ناسا سخت ترین وظیفه خود را به آنگ ، مهندس آمریکایی برمه ای ، واگذار کرد: مدیریت پروژه ساخت هلی کوپتری که بتواند در مریخ پرواز کند.

هلی کوپتر نامیده می شود نبوغ. این فقط به مریخ سفر کرده است که تا شکم مریخ نورد تازه وارد Perseverance بسته شده است. و بله ، نبوغ در شرف پرواز در مریخ است.

استقامت با محافظت از یک محافظ محافظ ، ابتکار ابتکار ابتکار را در معرض محیط مریخ قرار داده است. مریخ نورد اکنون در حال رانندگی به یک منطقه باز است - مکانی امن برای پرواز آزمایشی - و آنچه را که کنترل کننده های مأموریت "اریگامی معکوس" می نامند ، انجام می دهد تا هلی کوپتر را که در آن قرار دارد باز کند و به آرامی به زمین بیاندازد. چیزی در 8 آوریل یا اندکی بعد از آن ، Ingenuity بالهای خود را می چرخاند و تلاش می کند تا در فضای بسیار نازک مریخی ، پرواز خود را انجام دهد.

در صورت موفقیت ، اولین پرواز با قدرت در دنیای دیگر خواهد بود. تقریباً مطمئنا آخرین نخواهد بود. سالها کار تعیین شده توسط اونگ و تیم او چالش های پرواز در مریخ را شکستند ، چالش هایی که بسیاری از مهندسان آن را غیرقابل عبور می دانستند. اکنون این تکنیک ها و فناوری ها برای آگهی های آینده مریخ در دسترس هستند. یا شاید بالای ابرهای ناهید ، یا حتی در جوهای سیارات غول پیکر. کلیشه در اینجا مناسب است: آسمان حد است.

من با آنگ در مورد تلاش های مهندسی ایجاد شده برای ایجاد نبوغ صحبت کردم ، و اینکه چرا لحظه تلاش برادران رایت در مریخ را تماشا می کند ، چه چیزی را باید تماشا کرد. یک نسخه ویرایش شده از مکالمه ما به راحتی دنبال می شود. (قسمت دوم مکالمه ، شامل فعالیت شگفت انگیز آنگ در JPL ، در ستون بعدی من اجرا خواهد شد.)


شما سالهاست که روی این پروژه کار می کنید. چه احساسی دارد که می بینید نبوغ سرانجام روی سطح مریخ ، آماده پرواز ، نشسته است؟

من باید مرتباً به همه یادآوری کنم ، شما باید از زیر س questionالی که با آن شروع کردیم به نبوغ نگاه کنید: "آیا پرواز در مریخ امکان پذیر است؟" اکنون این دیگر سالی نیست. ما در یک فضای واقعا نازک و شبیه به مریخ پرواز کرده ایم [in tests on Earth]. این کار بسیار دشواری بود. چالش های زیادی در این راه برای رسیدن به آنجا وجود دارد.

آن وقت دیگر بحث این نبود که آیا می توانیم پرواز کنیم. مثل این بود ، چگونه؟ باید غلبه می کردیم چگونه و این سیستم را بسازید. از سر تا پا هلیکوپتر Ingenuity فقط 1.8 کیلوگرم است. این یک موفقیت بزرگ و عظیم است.

بنابراین این فقط اولین پرواز در مریخ نیست ، این آغاز دوره جدیدی از اکتشافات فضایی است؟

درست است. با رفتن به جلو ، ما مجهز به طراحی وسایل نقلیه سبک تر هستیم. اکنون معادلات داریم ، مدل ها را داریم ، شبیه سازی ها را داریم. ما افرادی را در سراسر ناسا و صنعت متصل کرده ایم که می توانند به آینده ادامه دهند. بنابراین در جای خود تنظیم شده است. هر قدم به جلو ، اکنون بررسی می شود و می گوید: "این یک راه حل که ما برای ساختن آن ارائه داده ایم ، چه کمبودهایی وجود دارد؟ ناشناخته های ناشناخته چه مواردی بودند؟ درباره چه چیزی فکر نکردیم؟"

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، حدود دو هفته دیگر این صحنه در مریخ اتفاق می افتد. (اعتبار: NASA / JPL-Caltech)

در طول ماههایی که در طی پرواز به مریخ ، نبوغ همراه با پشتکار بود ، چه چیزی آموخته اید؟

اولین چیز بزرگ وقتی بود که روشن شدیم [the helicopter] در خلا space فضا ما سخت افزار خود را قبلاً آزمایش کرده بودیم. با توجه به وزن سبک ، ما مجبور شدیم از اجزای سبک ، قفسه های تجاری استفاده کنیم ، درست است؟ ما هلی کوپتر را در محیطی شبیه به مریخ آزمایش کرده بودیم [on Earth]، اما ما هنوز فقط شبیه سازی می کردیم. ما آن را روشن کردیم و کار کرد ، عالی است - اما آیا می دانید نفس نفس چقدر بود؟ اما ما از فضای پرتاب و خلا واقعی فضا عبور کردیم ، بنابراین در آنجا خوب هستیم.

پس از آن فرود و فرود آمد ، همان چیز: "آیا همه خوب هستند؟" روز بعد از فرود ، وقتی ما روشن شدیم ، مدار ترموستات ما دوباره شروع به کار کرد. اکنون ما در محیط جوی مریخ کار می کنیم! ما می دانیم که این وسیله نقلیه از راه بسته بندی و راه اندازی آن به مریخ رسیده است ، بنابراین اعتماد به نفس ما بسیار بیشتر است.

آیا می توانید در حالی که برای اولین پرواز Ingenuity برای اولین بار در مریخ آماده می شوید ، مرا از نقاط عطفی که اکنون اتفاق می افتد عبور دهید؟

ما قبلاً می دانیم که همانطور که می خواهیم روی مریخ نورد کار می کنیم. لحظه مهم بعدی زمانی است که ما اعزام می کنیم ، از هم اکنون شروع می کنیم. این جایی است که ما با استقامت تیم مریخ نورد: JPL و لاکهید مارتین که سیستم تحویل هلی کوپتر مریخ را انجام دادند و AeroVironment، و همچنین NASA Ames و NASA Langley. همه ما با هم کار کردیم تا آن را روی مریخ نورد قرار دهیم.

در هنگام استقرار ، دوباره می خواهیم بدانیم: آیا در محیط مریخ چیز جدیدی یاد می گیریم؟ افت احتمالاً بزرگترین لحظه برای ماست. آن بودجه انرژی که ما انجام دادیم ، آن پوسته حرارتی کوچک که دی اکسید کربن را به دام می انداخت. آیا ما انرژی مناسب دمای مریخ را که مدلسازی کردیم محاسبه کردیم؟ بنابراین این یک مقطع عرضی از برق و برق و الکترونیک است و تمام مدل های موجود در آن وجود دارد. اکنون همه چیز در مورد بقا است. سخت افزار ما چقدر زنده ماند؟ آیا بعد از افت ، شب اول زنده می مانیم؟

در بهترین حالت ، شما پنج پرواز آزمایشی در مریخ خواهید داشت ، درست است؟

آره. ما تا پنج پرواز در نظر گرفته ایم. ما یک پنجره آزمایشی 30 روزه داریم و کار ما تمام می شود. ما با یک ردیف سه روزه پرواز می کنیم ، بنابراین اینطور نیست که بتوانیم سه روز متوالی پرواز کنیم.

چه چیزی شما را به پنج پرواز محدود می کند؟ اگر سخت افزار Ingenuity بیش از انتظار شما باشد ، می توانید ادامه دهید؟

حد ثابت زمان است. ما 30 روز وقت داریم همانطور که می دانید ، استقامت ماموریت اصلی فوق العاده مهم خود را دارد. روزهای مریخ بسیار ارزشمند است ، بنابراین من از بدست آوردن آن روزها بسیار سپاسگزارم. ما در این 30 روز بسته بندی خواهیم کرد. سپس باید به علوم اولیه مأموریت مریخ نورد Perseverance برگردید.

آزمایش مدل پرواز هلی کوپتر Ingenuity در شبیه ساز فضایی JPL. کار مهندسی در اینجا روی زمین قسمت سختی بود. (اعتبار: NASA / JPL-Caltech)

به عنوان یک مهندس ، در پروازهای آزمایشی Ingenuity برای چه چیزی مراقب خواهید بود؟ شما صحبت می کنید مثل اینکه سخت ترین قسمت های مأموریت را به اتمام رسانده اید.

کاملاً فهمیدید برای همه ما ، ما این وسیله نقلیه را می شناسیم. ما پرواز کرده ایم [test] وسایل نقلیه بارها ، ده ها و ده ها بار ، در اتاق های پرواز. ما بر مدل توسعه مهندسی و مدل پرواز تأکید کردیم و آن را آزمایش کردیم؟ چگونه از سفر جان سالم به در برد؟ نکته اصلی این است که ما می خواهیم یاد بگیریم. اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ دهد ، چگونه اطلاعات را بدست می آوریم تا بتوانیم آن اطلاعات را به نسل بعدی تغذیه کنیم [flight] وسايل نقليه؟ این همان چیزی است که اکنون ما را به حرکت در می آورد.

شما قبلاً به فکر وسایل نقلیه پرنده جدید برای مریخ یا دنیاهای دیگر هستید؟

کاملا. یک چیز عمیق وجود دارد که شما را مجبور می کند وقتی این همه سال کار زیادی انجام می دهید ، درست است؟ برای ما ، این پیشرانه یک بعد هوایی به اکتشافات فضا اضافه می کند. نه فقط یک فضاپیما در فضا یا مریخ نوردهای روی سطح: ما همچنین توانایی پرواز به همان روشی را داریم که می خواهیم. افزودن آن بعد هوایی از بسیاری جهات مفید خواهد بود. مریخ نوردان به پیشاهنگی نیاز دارند که بتواند بسیار پیش رو ، پیشآهنگی با کیفیت بالا را ببیند که بتواند تصویری واضح از مکان شما بدست آورد. فضانوردان در آینده می خواهند مکان هایی را جستجو کنند که نمی توانند به آنجا بروند.

حال چه امکان ساختن وجود دارد؟ چگونه می توانیم چشم انداز را تحقق بخشیم؟

آیا می توانید بزرگتر از زیرکی باشید؟ آیا می توانید هلی کوپترهای غول پیکر در مریخ بزرگنمایی کنند؟

ما در یک سیستم قطر 1.2 متر هستیم [Ingenuity’s flying rotors] زیرا این بزرگترین است که در مریخ نورد Perseverance جای می گیرد و این بزرگترین جرمی است که می توانند به ما بدهند. برای هلی کوپترهای آینده ، ما در حال بررسی قطر سه یا سه و نیم متر هستیم [rotor]، و جرمی حدود 15 کیلوگرم است. هر چیزی بزرگتر از آن ، شلختگی سیستم وارد عمل می شود [and makes the helicopter unstable]. سیستمی مانند آن می تواند محموله های یک کیلویی را حمل کند. این چشم انداز است.

با یک محموله یک کیلوگرمی که در مریخ پرواز می کند ، چه نوع علمی می توانید انجام دهید؟

آه ، جامعه علمی ایده های زیادی در مورد ابزار دارد! آنها همچنین در حال آمدن هستند [potential] محموله هایی که سبک و سبک می شوند. و شاید بتوانیم به یک محموله دو کیلویی برسیم. متأسفانه ، مریخ فقط تراکم جوی کافی را ندارد تا پرواز هر بزرگتر را ایمن کند.

شما مصمم هستید که نبوغ یک هواپیمای بدون سرنشین نیست. چه مشکلی با این کلمه وجود دارد؟

من اغلب به دلیل استفاده نکردن از کلمه "هواپیمای بدون سرنشین" برای هلی کوپتر مریخ مورد آزار و اذیت قرار می گیرم ، اما به همین دلیل احساس شدیداً نسبت به آن دارم: ما فقط از اصول اساسی عبور کرده ایم. این یک ماموریت ره یاب است که نشان می دهد ، چگونه آن را می سازید و چگونه آن را اداره می کنید؟ ما در حال شکستن الگوی هستیم ، اما این باید کارهای بیشتری را طی کند. یک بار [flying machines] تبدیل به یک هنجار - که رویای ما است ، به همین دلیل است که ما بسیار سخت کار می کنیم - پس بله ، هواپیماهای بدون سرنشین مریخ در آن نقطه وجود دارد.

در حال حاضر یک دستگاه پرواز دیگر نیز وجود دارد ، مأموریت Dragonfly که در سال 2036 بر روی تایتان پرواز خواهد کرد. آیا با آن تیم همکاری می کنید؟

سنجاقک کاملاً متفاوت است این یک سیستم بزرگ ، یک ابزار کلاس فضاپیما است ، زیرا جو بسیار زیادی در تایتان وجود دارد. با این حال ، آزمایش وسیله نقلیه هوایی هنوز هم برای اولین بار اتفاق می افتد. چگونه می توانید برای اولین بار بدون لرزش و لرزش از دور بچرخید؟ هر چیزی که ما باید حل می کردیم ، Dragonfly نیز چنین کاری را انجام خواهد داد. به اشتراک گذاشتن درسی که در مورد نحوه استفاده از هواپیما و نحوه شبیه سازی آن یاد گرفته ایم فوق العاده خواهد بود [alien] محیط پرواز روی زمین.

MiMi Aung (در مرکز) به همراه مهندسین ناسا تدی تزانتوس (چپ) و باب بالارام (راست) ، که مفهوم بالگرد مریخ را در دهه 1990 توسعه دادند. (اعتبار: NASA / JPL-Caltech)

کجای دیگر ممکن است در منظومه شمسی پرواز کنیم؟

هر جسم سیاره ای که دارای جو باشد ، یک هدف بالقوه است. وقتی Dragonfly انتخاب شد ، فوق العاده بود زیرا ، بله ، یک هواپیمای هوایی دیگر نیز وجود خواهد داشت! بله ، واقعاً می تواند به یک قاعده تبدیل شود. چرا به هر مکانی که لندر یا مریخ نورد را به آنجا بفرستیم ، چرا یک ماشین پرنده همراه آن نیست؟ این رویای من است. اگر به مریخ می روید ، چرا که نه؟ چرا چند هلی کوپتر روی آن قرار ندهید [a future rover]، چندین نسخه؟ تا آن زمان می توانیم آنها را هواپیماهای بدون سرنشین بنامیم. این یک ابزار اکتشافی بسیار قدرتمند است.

من حتی به این فکر نکرده بودم. ممکن است تعداد زیادی ربات پرنده داشته باشید.

کاملا! می توانید به همه ابعاد بروید. می توانید آن را بزرگ کرده و سیستم های مخابراتی را به آن اضافه کنید تا بتوانید مستقیماً با زمین ارتباط برقرار کنید ، پس لازم نیست که به مدار مریخ نورد بروید یا با مدارگرد رله بزنید. یا می توانید کوچک شوید و یک دسته کامل از آنها را بفرستید. اگر کوچک شوید ، می توانید یک سیستم بسیار کوچک و بسیار تمیز بسازید [sterilized to avoid contaminating Mars or other worlds]. می توانید مناطق حساس را کشف کنید. یا می توانیم دسته های مختلفی را ارسال کنیم که اطلاعات را به اشتراک می گذارند و همزمان داده ها را در مناطق مختلف می گیرند.

این یک راه کاملا جدید برای کاوش است.

از آنجایی که همیشه منتظر هستید - چالش بعدی شما چیست؟

من در حال کار بر روی پیشنهادی به ناسا در مورد ماموریت ونوس هستم وریتاس. تصمیمی از ناسا [on whether to fly VERITAS] در ماه جولای می آید. بنابراین من با هلی کوپتر در مریخ هستم ، و به طور موازی که صحبت می کنیم در ونوس هستم.

وقت آن است که به ناهید برگردیم. ما 30 سال است که آنجا نیستیم. پیشنهاد ما یک تحقیق کلی در سطح داخلی و داخلی است. ونوس پاسخهای بسیاری برای تکامل سیاره سنگی دارد. این اساسی است و نزدیکترین همسایه ما است. از نظر جرم و اندازه بسیار شبیه زمین شروع شده است.

شما واقعاً یک کار شگفت انگیز دارید.

خیلی ممنونم. گفتن این داستان واقعاً سرگرم کننده است. مثل یک پاداش بزرگ بعد از تمام کارهایی که انجام می دهید.


برای اخبار و ایده های بیشتر فضایی ، مرا در توییتر دنبال کنید: coreyspowellبازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *