سایت انفجار هات بت : ریزش گرما از سیبری سقوط یخ دریای قطب شمال را به دومین میزان کمترین میزان ثبت رساند


سایت انفجار هات بت hot bet

نزدیک به اواخر تابستان ، کشتی تحقیقاتی Polarstern در وضعیتی کنایه آمیز - و گویا قرار گرفت: هنگامی که به یک قرار ملاقات تاریخی با قطب شمال نزدیک می شد ، یخ شکن آلمانی یخ جامد نسبتاً کمی برای شکستن یافت.

اگرچه آنها در آن زمان نمی توانستند از آن اطلاع داشته باشند ، اما وضعیت پیش فرض یک اعلامیه امروز توسط مرکز ملی داده های برف و یخ: یخ دریای قطب شمال به دنبال ذوب شدن چشمگیر اوایل سپتامبر ، احتمالاً به دومین کمترین میزان ثبت شده رسیده است.

حتی قبل از آن ذوب شدن در مقیاس وسیع ، پلنرنرنس در حال گذر از شرایط یخی بسیار سبک در منطقه ای بالاتر از شمال گرینلند بود که معمولاً پوشیده از یخ غلیظ دریا است. مقصد کشتی: قطب شمال.

مارکوس رکس ، رهبر اعزامی ، گفت: "ما در چند روز سریع پیشرفت کردیم." گفت آسوشیتدپرس. "این نفس گیر است - در بعضی مواقع تا جایی که چشم می توانست آب باز داشته باشیم."

اعضای خدمه کشتی در 19 آگوست سال 2020 به قطب رسیدند ، اعضای آب کشتی نیمه آب باز به همراه یخ ضعیف و ضعیف پوشیده شده در بسیاری از نقاط با حوضچه های ذوب یافتند.

پلرزرن تا دیروز به عنوان بخشی از مفصل ترین اکسپدیشن قطب شمال که تاکنون انجام شده است دور از قطب (حدود 130 مایل دریایی) باقی مانده است: رصدخانه چند رشته ای برای مطالعه آب و هوای قطب شمال ، یا MOSAiC.

هجوم گرم سیبری

برای نزدیک به یک سال ، دانشمندان MOSAiC در حال مطالعه تعاملات بین یخ دریا ، اقیانوس و جو بودند تا درک بهتری از تغییرات آب و هوایی در منطقه ای داشته باشند که سه برابر سریعتر از میانگین جهانی گرم شود. و در حالی که آنها مراحل آخر کار خود را در اواخر ماه اوت و اوایل سپتامبر انجام می دادند ، هوای گرم ریخته شده از سیبری با سرعت بسیار زیادی شروع به ذوب شدن یخ ها به سمت جنوب آنها ، به سمت روسیه کرد.

هر روز بین 31 اوت و 5 سپتامبر ، منطقه ای از یخ دریا تقریباً به اندازه ماین ناپدید می شد. این میزان ضرر بیش از آن بود که در آن دوره شش روزه در هر سال دیگری مشاهده شده بود.

حداقل یخ دریای قطب شمال 15 سپتامبر 2020

میزان یخ شناور دریای قطب شمال در 15 سپتامبر سال 2020 ، در مقایسه با لبه یخ متوسط ​​، مشخص شده توسط خط قرمز ، برای دوره 1981-2010. حدود یك میلیون مایل مربع یخ "گمشده" وجود دارد. (اعتبار: استودیوی تجسم علمی ناسا)

نتیجه: تا 15 سپتامبر سال 2020 ، درب شناور یخ دریا قطب شمال آنقدر کوچک شده بود که فقط در سال 2012 با کمترین میزان مشاهده شده در رکورد نظارت مستمر ماهواره 42 سال رقابت کرد. طبق مرکز ملی داده های برف و یخ ، در آن تاریخ ، یخ های دریایی 1.44 میلیون مایل مربع از قطب شمال را پوشانده است - کمی خجالتی از یک میلیون مایل مربع زیر پوشش طولانی مدت یخ.

این منطقه از یخ "گمشده" تقریباً برابر با اندازه کل آن است غرب آمریکا، که تقریباً یک سوم از 48 ایالت مجاور را تشکیل می دهد.

از آن زمان ، رسیدن دمای خنک کننده پاییز باعث گسترش یخ های دریا شده است. NSIDC احتیاط می کند ، با این حال ، "تغییر باد یا ذوب اواخر فصل هنوز هم می تواند باعث کاهش یخ قطب شمال شود ، همانطور که در 2005 و 2010 اتفاق افتاد." بنابراین برای صحبت نهایی در مورد فصل ذوب قطب شمال ، باید تا اوایل ماه اکتبر صبر کنیم ، زمانی که مرکز قصد دارد یک تجزیه و تحلیل کامل را منتشر کند.

گرم شدن ناشی از انسان و سایر عوامل

سپتامبر ماهی است که یخ های دریای قطب شمال به دنبال گرمای تابستان به حداقل سالانه خود می رسد. در اثر دویدن ریه ، تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان باعث شده است که حداقل این میزان کاهش یابد. اما چه عواملی خاص به ویژه در میزان کم امسال موثر بوده است؟

در 17 اکتبر در نامه الکترونیکی ، از مارک سرز ، مدیر NSIDC ، خواستم که ماهیت تکامل یخهای دریا را توصیف کند - از تجمع به حداکثر و در حال حاضر ذوب به حداقل. جواب او این بود:

الگوی گردش هوا در زمستان گذشته - کاملاً مثبت نوسان قطب شمال - در بهار در امتداد ساحل سیبری با یخ های نازک زیادی روبرو شد ، که در تابستان ذوب می شود. "موج گرما سیبری'منجر به ذوب اولیه در امتداد ساحل سیبری شد. تابستان به طور کلی گرم بود. ما می دانستیم که مقدار زیادی یخ از دست خواهیم داد و تنها س wasال این بود که در کجای حداقل فصلی ماه سپتامبر در کتاب رکوردها بنشینیم. "

حالا ما می دانیم

من همچنین از Serreze پرسیدم که او از آب باز ، حوضچه های ذوب و یخ های نازکی که Polarstern و خدمه اعزامی MOSAiC آن در قطب شمال با آن مواجه شدند ، در 19 اوت ساخته است.

"آنچه در سال 2020 می بینیم کاملاً مشخص خواهد بود که در قطب شمال آینده شاهد آن خواهیم بود. احتمالاً در طی 30-20 سال آینده یخهای تابستانی را از دست خواهیم داد. آنچه را که بوده ایم ترکیب کنید دیدن قطب شمال با امواج گرما ، آتش سوزی های گسترده و طوفان ها و سال 2020 ممکن است در پایان تاریخ به عنوان پایان تمام انکارهای قابل قبول که گرم شدن کره زمین بسیار واقعی است و به طور گسترده ای وجود دارد ، ثبت شود. "

(افشای کامل: علاوه بر اجرای ImaGeo در اینجا در Discover ، من استاد دانشگاه کلرادو هستم ، که محل NSIDC است. این باعث می شود من و مارک سرز همکار باشیم. اما نه او ، نه NSIDC و نه دانشگاه هیچ کنترلی ندارند بیش از گزارش من.)

The Polarstern به خانه می رود

در 20 سپتامبر 2019 بود که Polarstern وزن خود را لنگر انداخت و از بندر Tromsø ، نروژ در قطب شمال راهی شمال شد تا مأموریت MOSAiC یک ساله را آغاز کند. در اوایل ماه اکتبر ، کشتی به لبه یخ دریای قطب شمال رسید ، و سپس خدمه کشتی خود را به یک یخ بستند.

هدف: رانش با آن در شمال قطب شمال برای انجام مشاهدات علمی که قبلاً هرگز تاکنون در شمال زمستان انجام نشده بود.

الگوی گردش جوی توصیف شده توسط مارک Serreze پیچیده است و آنها را به سرعت در قطب شمال حمل می کند ، و آنها را زودتر از برنامه ریزی شده در ماه جولای از یخ بیرون می اندازد. اندکی پس از آن ، آنها تصمیم گرفتند که به قطب شمال بروند و سپس یک شناور جدید پیدا کنند تا خود را در آن یخ بزنند.

خورشید قطبی

مارکوس رکس ، رهبر اکسپدیشن MOSAiC ، در 13 سپتامبر سال 2020 این عکس را از خورشید با هاله دور آن گرفته است. این حلقه ها در اثر شکست و انعکاس نور خورشید توسط بلورهای یخ در ابرهای سیروس ایجاد می شوند. در این مرحله ، کشتی تحقیقاتی اعزامی در یك شناور یخ در نزدیكی قطب شمال منجمد شد و قبل از عزیمت به خانه ، مرحله آخر تحقیقات خود را انجام می داد. (اعتبار: با مجوز از مارکوس رکس / آلفرد-وگنر-انستیتو)

آنها موفق شدند و این شناور بود که وقتی اواخر ماه آگوست گرما از سیبری بیرون می آمد ، به آنها متصل می شد و باعث می شد یخ های جنوب آنها به سرعت خرد شود.

سپس ، در تاریخ 20 سپتامبر سال 2020 - پنج روز پس از رسیدن یخ دریای قطب شمال و دقیقاً یک سال پس از ترک ترومسو - خدمه برای آخرین بار باند را بالا کشیدند و سفر خود را به خانه آغاز کردند.

از نظر Serreze ، آنچه در این سال در شمال مرتفع دیده شد ، واقعاً تعجب آور نبود:

"آنچه در قطب شمال و جاهای دیگر اتفاق می افتد مطابق با آنچه دانشمندان آب و هوا سالها پیش بینی می کردند ، است. ما متنفر هستیم که بگوییم ما به شما چنین گفته ایم ، اما ما به شما چنین گفته ایم."


به دنبال کشف کردنسالانه سالانه علوم در ژانویه ، که در آن داستانی درباره سفر MOSAiC وجود دارد.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *