سایت انفجار هات بت : سرزمین های خیره کننده – و مقدس – گوشهای خرس یوتا به زودی می توانند دوباره محافظت شوند


سایت انفجار هات بت hot bet

تنها ساعاتی پس از قسم خوردن در 20 ژانویه ، رئیس جمهور بایدن یک فرمان اجرایی گسترده را امضا کرد که در آن با تعداد زیادی از مسائل بهداشت عمومی و زیست محیطی برخورد شده است. شاید در مورد یکی از آنها شنیده باشید: لغو مجوز ساخت خط لوله Keystone XL که برای آوردن نفت خام سنگین از کانادا به ایالات متحده طراحی شده است.

اما دستورالعمل مهم دیگری که در دستورالعمل اجرایی او قرار داشت ، مورد توجه کمتری قرار گرفت: رئیس جمهور اولین قدمها را در جهت مرمت آثار ملی برداشت که از نظر دولت ترامپ به شدت از نظر اندازه کاهش یافته بودند.

در میان آنها دو بنای ملی قبلاً بسیار بزرگ در یوتا وجود دارد که ترامپ 2 میلیون جریب برش داد: Grant Staircase-Escalante ، ساخته شده توسط رئیس جمهور بیل کلینتون در سال 1996 و گوش خرس ها ، که توسط رئیس جمهور باراک اوباما در سال 2016 تعیین شده است.

گوشهای خرس از این جهت منحصر به فرد است که پنج قبیله پیشنهاد بنای یادبودی را ایجاد کردند که اوباما تحت اقتدار آن ایجاد کرد قانون آثار باستانی. قبایل قبلاً هرگز نقشی مانند این در ایجاد یک بنای ملی نداشته اند و همچنین قرار بوده است که آنها نقش مهمی در مدیریت آن داشته باشند.

چارلز ویلکینسون ، یکی از همکاران من در دانشگاه کلرادو ، و یکی از برجسته ترین متخصصان کشور در زمینه حقوق هند و قانون منابع طبیعی ، می گوید: "هیچ کس آن هکتارها را بهتر از این قبایل نمی شناسد." آنها صدها نسل در آنجا تجربه دارند. "

که در دستور اجرایی خودش ویلکینسون می گوید ، در سال 2017 ، "ترامپ 83 درصد از آن را برد - او Bears Ears را از هم جدا کرد." (رئیس جمهور سابق همچنین Grand Staircase-Escalante را به نیمی از اندازه اصلی خود کاهش داد.) "آنچه ترامپ انجام داد بسیار دردناک بود."

این نقشه ، از Grand Canyon Trust، به وضوح میزان قابل توجهی کاهش را نشان می دهد:

یادگار ملی گوشهای خرس قبل و بعد

مرزهای اصلی بنای یادبود ملی خرس گوش در اینجا با آنچه پس از قطع رئیس جمهور ترامپ تقریباً درصد از سطح زیر بنا با دستورالعمل اجرایی باقی مانده است ، مقایسه می شود. (اعتبار: استفانی اسمیت ، Grand Canyon Trust)

اکنون ، بایدن مرمت بنای یادبود را از اولویت های خود قرار داده است. ویلکینسون می گوید: "2021 چه هدیه ای به ما داد."

استاد حقوق ممتاز نقش مهمی را در ایجاد بنای اصلی بازی کرد ، و از نزدیک با پنج قبیله از همکاری کرد ائتلاف بین قبیله ای گوشهای خرس برای تولید پیشنهادی که اوباما برای ایجاد بنای یادبود اتخاذ کرد.

عکس فضانورد از شانه ریج

Comb Ridge - Tséyíkáán به ناواهو - در جنوب شرقی یوتا ، همانطور که یک فضانورد در داخل ایستگاه فضایی بین المللی در 20 آگوست 2019 از او عکس گرفته است. بیشتر یال ها - یک مونوکلاین به طول 80 مایل ، از شمال به جنوب - هنوز هم ادامه دارد در بنای ملی گوشهای خرس محافظت می شود. (اعتبار: رصدخانه زمین ناسا)

شما می توانید شکوه و شکوه زمین شناسی اراضی محافظت شده توسط نام اصلی را از تصویر بالا دریافت کنید. لطفاً برای یک نسخه کامل که می توانید روی آن کلیک کنید تا جزئیات کاوش شود ، کلیک کنید اینجا.

این عکس توسط یک فضانورد در حال چرخش در بالای زمین در ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شده است. این یک نمای نزدیک از یک ویژگی است که در ناواهو به عنوان Tséyíkáán شناخته می شود. از نظر مردم غیر بومی به Comb Ridge معروف است. (شهر کوچک بلوف ، یوتا ، در گوشه بالا سمت راست واقع شده است.)

این چین دیدنی در پوسته زمین ، "مونوکلاین، "شامل لایه های سنگ ماسه سنگی است که در طول مایل به سمت آسمان کج شده اند رویداد کوه سازی لارامید بین 40 میلیون و 70 میلیون سال پیش

تصویر ماهواره ای از سرزمین های مقدس خرس گوش

یک تجسم سنجش از دور از منطقه در یوتا شامل بنای یادبود ملی Bears Ears (اعتبار: داده های تصویر Landsat-8 پردازش شده با استفاده از مرورگر Sentinel Hub EO)

تصویر بالا چشم انداز بسیار گسترده تری را ارائه می دهد. من داده های ماهواره Landsat-8 را پردازش کردم (که در 14 ژوئن 2020 به دست آمد) و برای تولید نمای شبیه سازی شده 3-D ، که بیشتر منطقه Bears Ears را نشان می دهد ، تولید می کنم. برای نسخه کامل که جزئیات بسیار بیشتری را ارائه می دهد ، لطفا کلیک کنید اینجا.

در پایین تصویر ، رودخانه سان خوان در سراسر جنوب یوتا مارها را نشان می دهد و به سمت دریاچه پاول ، مخزن عظیمی که در سمت چپ تصویر قابل مشاهده است ، حرکت می کند. Comb Ridge از ویژگی های سفید متمایل به شمال به سمت زمین های بالاتر است که به دلیل پوشش گیاهی تاریک تر است.

منطقه گوشهای خرس شامل بسیاری از این عجایب است. این سرزمین شامل دره های سنگ قرمز ، و زمین های جنگلی مرتفع تر است که تضاد زیبایی با سنگ های رسوبی قرمز ، نارنجی و بژ ایجاد می کند.

یکی از مهمترین چشم اندازهای فرهنگی

اما تماشای زمین شناسی گسترده تنها دلیل قابل توجه بودن منطقه نیست. مورد دیگری وجود دارد ، به ویژه ویژه ، پرزیدنت اوباما در خود برجسته کرده است اعلامیه ایجاد بنای یادبود ملی خرس گوش:

"برای صدها نسل ، مردم بومی در دره های عمیق ماسه سنگی اطراف ، وسایل بیابانی و کوه های علفزار زندگی می کردند ، که یکی از پرجمعیت ترین و قابل توجه ترین مناظر فرهنگی در ایالات متحده را تشکیل می دهد. هنر سنگ سنگین ، خانه های صخره های باستانی ، مکان های تشریفاتی ، و آثار بیشمار دیگر یک سابقه باستانی و فرهنگی فوق العاده را ارائه می دهد که برای همه ما مهم است ، اما از همه مهمتر این سرزمین برای بسیاری از قبایل بومی آمریکا از جمله قبیله Ute Mountain Ute ، ملت ناواوو ، قبیله Ute Indian Uintah Ouray بسیار مقدس است. هوپی ملت و قبیله زونی. "

در قلب این سرزمین مقدس دوقلو وجود دارد که از نظر ظاهری کاملاً مشخص هستند "به طوری که در هر یک از زبانهای بومی منطقه نام آنها یکسان است: Hoon'Naqvut ، Shash Jáa ، Kwiyagatu Nukavachi ، Ansh An Lashokdiwe یا" Bears گوش ها "" اوباما در اعلامیه خود نوشت.

گوشهای گوش را خرس می کند

گوسفندهای Bears Ears ، قلب یادبود ملی Bears Ears که توسط پرزیدنت اوباما در سال 2016 ایجاد شده است. مردم از بیش از 20 قبیله در جنوب غربی ایالات متحده آمریکا در زمان های سنتی به این مکان مقدس سفر می کردند. (اعتبار: بروس رینهارت از طریق ویکی مدیا).

ویلکیسون می گوید: "هیچ رئیس جمهوری تاکنون این ایده را نداشته است." "اوباما احساس کرد که ما باید بناهای ملی داشته باشیم که برای افراد سیاه پوست و قهوه ای و سایر جنبش های اجتماعی مهم است. او یک رئیس جمهور بزرگ هند بود."

ترامپ با حمایت بسیاری از سیاستمداران ایالتی ، که معتقد بودند دولت فدرال کنترل محلی را غصب می کند و بر خلاف خواسته های اوتاهان عمل می کند ، این بنای تاریخی را مخفی کرد. اکنون که بایدن اولین اقدامات را برای مرمت این بنای تاریخی انجام داده است ، فرماندار جدید یوتا ، اسپنسر کاکس ، برای "مدیریت محلی" تلاش می کند و با هرگونه گسترش Bears Ears و همچنین Grand Staircase-Escalante مخالف است.

اما دولت های محلی در منطقه خرس گوش ها حمایت خود را از اقدامات بایدن برای بازگرداندن این بنای تاریخی به مرزهای اصلی اعلام کرده اند. "شهرستانهای سان خوان و گراند و همچنین شهرهای بلوف و موآب قطعنامه هایی را تصویب کردند که از بیدت خواستار" اقدام فوری "در مورد این موضوع شد." Salt Lake City Tribune گزارش می دهد. دو شهر در نزدیکی بنای یادبود ، Blanding و Monticello ، با آن مخالف هستند.

فرماندار باید به قبایل گوش دهد

اگر "مدیریت محلی" واقعاً همان چیزی است که فرماندار یوتا می خواهد ، پس باید به سخنان قبایل گوش فرا دهد. هیچ مردمی که در این منطقه زندگی می کنند ارتباط نزدیکتری با سرزمین ها نسبت به مردم بومی ندارد.

آنها در وهله اول نمی توانستند با وضوح بیشتری صحبت کنند - و آنها نقشی اساسی در مدیریت آن خواستند و دریافت کردند. از آن زمان ، آنها به پرونده های پیوستن به لغو کاهش مرزهای این بنای تاریخی توسط ترامپ پیوستند ، با این حال که در حالی که قانون آثار باستانی به طور واضح اختیارات گسترده ای در اختیار رئیس جمهور ایالات متحده برای ایجاد آثار ملی قرار می دهد ، اما به رئیس جمهور اجازه نمی دهد موارد دیگری را مخفی کند. از قبل موجود است.

اینکه آیا ترامپ در وهله اول این اختیار را داشت که فراتر از اعمال جزئیات در محدوده این بنای یادبود عمل کند یا خیر ، اکنون در دادگاه فدرال در حال بررسی است. اگرچه این پرونده با دستور اجرایی بایدن می تواند یک سرنوشت مهم برای آینده باشد ، اما اکنون برای احیای گوش های خرس بسیار مهم به نظر نمی رسد.

ویلکینسون معتقد است که بایدن مرجع اجرای این اثر را برای مرمت این بنای تاریخی دارد. اما رئیس جمهور ابتدا اطمینان حاصل می کند که مراقبت های قانونی در شرایطی انجام می شود که قبلاً دیده نشده است: یک رئیس جمهور سعی می کند کاری را که دیگری با بازیابی سطح زیر کشت انجام داده است لغو کند.

ویلکینسون می گوید: "فقط به عنوان یک موضوع حقوقی ، او باید مطمئن شود که به آن توجه دقیق شده است."

به دستور بایدن ، وزارت کشور موظف شده است یک بازبینی دقیق انجام دهد و ظرف 60 روز گزارش خود را به رئیس جمهور ارائه دهد. اگر این گزینه به زودی توسط سنا تأیید شود ، نامزد پیشنهادی بایدن برای وزیر کشور بر این تلاش نظارت خواهد کرد. نامزد بایدن نماینده دب هالند ، D-NM است ، که خود را به عنوان نسل 35 مکزیک جدید معرفی می کند. او اولین بومی آمریکایی است که در پست کابینه خدمت می کند.

اما شاید به طور قابل پیش بینی ، جمهوری خواهان سنا به شدت مخالف هستند نامزدی او

صرف نظر از این ، به نظر می رسد نتیجه نهایی Bears Ears مطمئن باشد. ویلکینسون می گوید: "من اطمینان دارم که همه زمین های اوباما برمی گردند."

و حتی می توان قلمرو بیشتری اضافه کرد. پاتریک گونزالس-راجرز ، مدیر اجرایی ائتلاف بین قبیله ای گوشهای خرس ، نه تنها برای بازگرداندن این بنای یادبود به 1.3 میلیون هکتار اعلام شده توسط اوباما ، بلکه باید آن را به 1.9 میلیون هکتار که قبایل قبلاً پیشنهاد داده بودند ، تحت فشار قرار دهد. .

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *