بازی انفجار : آنچه آپولو 18 می تواند درباره COVID-19 به ما بیاموزد


سایت بازی انفجار,بازی انفجار

با توجه به وضعیت جهان در حال حاضر ، جای تعجب نیست که هدف رئیس جمهور ترامپ مبنی بر فرستادن انسانها به ماه به سال 2024 در معرض خطر باشد. بسیاری از کارشناسان سیاست فضایی امکان پذیر بودن این مهلت را حتی وقتی که در ابتدا در مارس گذشته اعلام شد ، زیر سوال برده اند. اکنون که در حال وسط یک بیماری همه گیر جهانی هستیم و اقتصاد ایالات متحده در حال سقوط آزاد است ، یک فرود قمری 2024 به نظر می رسد نه فقط جاه طلبانه ، بلکه با نیازهای فوری برای محافظت از سلامت و رفاه مردم نیز در تماس نیست.

و با این حال ، تقلا به COVID-19 و تلاش برای بازگشت به ماه در واقع با یکدیگر مغایرت ندارد. مقامات دولتی به طور مرتب از ساختار مدیریتی و فوریت برنامه "آپولو" در دهه 1960 در تعریف تلاش فعلی برای تهیه واکسن کروناویروس استفاده می کنند. این تلاش اغلب به عنوان "مهتاب" توصیف می شود. حتی نام نیمه رسمی آن ، عملیات Warp Speed ​​، مستقیماً عصر فضا را برانگیخته است.

برعکس ، یک رابطه عمیق بین پاسخ تلخ آمریکا به COVID-19 و غیبت نیم قرن فضانوردان در ماه وجود دارد. آنها هر دو مطالعه موردی در تفاوت بین پتانسیل و واقعیت - بین آنچه ما هستیم می توان و آنچه ما انتخاب کنید انجام دادن.

اگر بتوانیم با تأخیر یک استراتژی ملی مؤثر و هماهنگ را در برابر ویروس جمع کنیم ، این امر به خوبی برای همه سایر اقدامات آینده جاه طلب آینده ، از گسترش انرژی سبز و به روزرسانی شبکه برقی تا بله ، یک جهش جاه طلب دیگر در جریان هوا خواهد بود. و اگر ناسا بتواند یک برنامه قمری الهام گرفته از آرتمیس قمری را اجرا کند ، این می تواند سمبل قدرتمندی باشد که دولت فدرال می تواند هنگامی که مردم با هم قدم به قدم در رسیدن به یک هدف واحد و معنادار دارند ، بدست آورد.

به طور کلی پول مانع اصلی انجام کارهای بزرگ نیست. در مقایسه با تریلیون ها دلار خسارت اقتصادی ناشی از عدم وجود یک استراتژی منسجم همه گیر در ایالات متحده ، و تریلیون ها بیشتر در هزینه های دولت که برای جبران آن خسارت لازم است ، هزینه برنامه Artemis عملا یک خطای گرد است.

ماموریت Aremis I ناسا در حال حاضر فقط CGI است. همه چیز خوب پیش می رود ، به زودی یک پرواز پیشرو واقعی برای بازگشت انسان به ماه خواهد بود. (اعتبار: ناسا)

ماموریت Aremis I ناسا در حال حاضر فقط CGI است. همه چیز به خوبی پیش می رود ، به زودی یک پرواز پیشرو واقعی برای بازگشت انسان به ماه خواهد بود. (اعتبار: ناسا)

این بدان معنا نیست که 35 میلیارد دلار چیزی نیست. این مهم است که با نگاهی جدی به هر پروژه ای این پروژه بزرگ نگاه داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که این یک اقدام شایسته است ، که به روشی هوشمندانه و کارآمد انجام می شود. نکته این است که اگر می خواهیم اکتشافات انسانی ماه را از سر بگیریم ، پول مانعی برای انجام آن نیست. اگر بخواهیم اندازه برنامه ناسا Discovery را دو برابر کنیم تا آژانس بتواند مأموریت های ونوس را تأیید کند ، آیو و امسال تریتون ، پول مانعی برای انجام این کار نیست. افزودن یک مأموریت دیگر Discovery هزینه افزایشی در حدود 450 میلیون دلار خواهد داشت ، یا چیزی در حدود 1/1 درصد از مبلغی است که دولت فدرال برای تأمین وثیقه تجاری صندوق COVID-19 خود در نظر گرفته است. همه گیر ، که کاملاً فراتر از این بحث و گفتگوهای مربوط به هزینه ها و مزایا قرار دارد).

شکاف - نه ، آن را ایجاد کنید شکاف عظیم - بین آنچه ما می توانیم انجام دهیم و آنچه را که ما در حال حاضر انجام می دهیم ، من را به فکر جنبه دیگری از تاریخ ناسا و برنامه آپولو گرفت: نه اینکه چگونه شروع شد ، بلکه چگونه به پایان رسید. من به خصوص در مورد آپولو 18 ، سفر شگفت انگیز ماه که هرگز اتفاق نیفتاد ، فکر کردم.

ناسا بعد از 17 آپولو 17 سرنشین دیگر قمری برنامه ریزی کرده بود. بیشتر تجهیزات برای آنها ساخته شده بود. دو مورد از راکت های زحل پنجم که آنها را به ماه می برد ، ساخته شده اند. خدمه به صورت آزمایشی انتخاب شده بودند. اما این ماموریت ها هرگز اتفاق نیفتاد. در ژانویه 1970 ، در پاسخ به کاهش بودجه ، ناسا 20 آپولو را لغو کرد. در سپتامبر 1970 ، کنگره بودجه 18 و 19 آپولو را نیز قطع کرد. هنگامی که آپولو 17 در 19 دسامبر سال 1972 به زمین بازگشت ، دوران انسانهای روی ماه به پایان رسید.

علت نزدیك انصراف سه مأموریت آخر آپولو این بود كه كنگره مایل نبود از ادامه حضور انسانی در ماه حمایت كند و رئیس جمهور نیكسون هیچ علاقه ای به جنگ برای آن نداشت. فراتر از هزینه تحت اللفظی ، برنامه آپولو در زمانی که اقتصاد صدمه می دید ، ضایعات عجیب و غریب به نظر می رسید و ایالات متحده هنوز هم به شدت درگیر جنگ در ویتنام بود.

شایان ذکر است که تأثیر فوری بودجه ناشی از دست زدن به آپولو 18 و 19 بسیار ناچیز بود. با حساب رسمی ناسا ، این کنسل ها صرفاً 42 میلیون دلار پس انداز کرده اند ، زیرا تجهیزات و پرسنل موجود برای این مأموریت ها آماده بودند. در نتیجه مانع پول نبود و مطمئناً فناوری نبود. این یک موضوع اراده بود.

ما به راحتی می توانستیم یکی دو بار بعد از آپولو 17 یا دو بار به ماه برگردیم. اواخر ماموریت ها متمرکزترین علوم بودند. آپولو 18 به طور آزمایشی قرار بود در دهانه ای با ضربه غول پیکر ، یا تاشو یا گاسندی فرو رود. اما ما - رئیس جمهور ، کنگره و عموم مردم که آنها را انتخاب کردیم - تصمیم به بازگشت به عقب نکشیدیم.

گاسندی ، یک دهانه برخورد قمری به طول 110 کیلومتر که با گدازه های باستانی طغیان شده بود ، یک محل فرود احتمالی برای آپولو 18 بود. (اعتبار: ناسا / GSFC / ASU)

گاسندی ، یک دهانه برخورد قمری به طول 110 کیلومتر که با گدازه های باستانی طغیان شده بود ، یک محل فرود احتمالی برای آپولو 18 بود. (اعتبار: ناسا / GSFC / ASU)

امروز هم همینطور است. اگر عموم مردم برای حضور انسان در ماه قدم می زدند و اگر رئیس جمهور و كنگره به آن تقاضا پاسخ می دادند ، در اجرای پروژه Artemis ناسا كاملاً مشكلی وجود نخواهد داشت. یا اینکه روی یک پایگاه علمی روی ماه کار کنید. یا ایجاد زمینه برای یک ماموریت خدمه به مریخ.

در برخی مقاطع طی 40 سال گذشته ، هر رئیس جمهور یك یا چند مورد از این اهداف را تأیید كرده است. سپس ، برنامه ها در پس زمینه فرو می روند. هیچ کس موفق به فروش عمومی در این ایده نیست. توجه رئیس جمهور سرگردان است. اولویت های هزینه کنگره در جاهای دیگر واقع می شود. ناسا دستورالعملهای در حال تغییر را دریافت می کند. این آژانس همچنان از طیف گسترده ای از پروژه های ارزشمند علمی و مهندسی پشتیبانی می کند ، اما برنامه پرواز فضاپیما با مشخصات بالا و با بلیط بزرگ ، در مدار پایین زمین ، جایی که از دهه 1970 وجود دارد ، قفل شده است.

خوشبختانه راهی وجود دارد. اگر بتوانیم انتخاب کنیم نه برای انجام کارها ، ما همچنین می توانیم انجام آنها را انتخاب کنیم. بیماری همه گیر COVID-19 نمایشی وحشتناک از قیمتی است که ما وقتی رهبران منتخب ما قدرت کنش جمعی را برای منافع بیشتر رها می کنند ، نشان می دهد. اما ما ، به طور جمعی ، می توانیم در مورد دوره دیگری تصمیم بگیریم.

یک برنامه واکسن ملی متمرکز ، یک CDC احیا شده و یک شبکه بین المللی نظارت بر بیماری های عفونی مبتلایان به گوشت گاو می تواند یک راه بازگشت بزرگ به روش هایی که دولت فدرال برای رفاه عمومی ، در ایالات متحده و سراسر جهان تماشا می کند ، آغاز شود. یک عکس ماهواره ای استعاره ای استعاره می تواند با یک ماهواره تحت اللفظی و موشکی مبتنی بر موشک دست به دست شود.

دوره انزوا کنونی ما نیز می تواند لحظه ای برای دنبال کردن رویاهای جدید مرزی در فضا ، درست در کنار نیازهای عملی روی زمین باشد: ارتقاء مدارس ، سیستم مراقبت های بهداشتی و تأمین انرژی. کنایه قدیمی بلاغی - "چرا ما مردم را به جای حل مشکلات در اینجا روی کره زمین می گذاریم؟" - همیشه به عنوان پوچ من را زده است. پیشرفت در علم و مهندسی برای همه سودمند است ، و افتخار تخصص در برنامه ریزی و اجرای پروژه های بزرگ دقیقاً همان چیزی است که ما برای حل مشکلات در اینجا روی زمین نیاز داریم.

یافتن روکش نقره ای در همه گیر COVID-19 دشوار است. اما اگر منجر به بیدار شدن به کارهای فوق العاده ای شود که ما می توانیم انجام دهیم - اگر فقط آنها را انجام دهیم - آنها واقعاً با ارزش هستند.


برای اخبار علمی بیشتر ، مرا در توییتر دنبال کنید: coreyspowell


بازی انفجار شرطی
بهترین سایت بازی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *