بازی انفجار حضرات : دستیابی به زنجیره تأمین چابک


انفجار حضرات
بازی انفجار حضرات بت

انعطاف پذیری زنجیره تأمین هرگز از اهمیت بیشتری برخوردار نبوده است. بازارهای جهانی در یک لحظه تغییر می کنند ، که اغلب نتیجه تغییر چشمگیر تقاضای مصرف کننده و در دسترس بودن محصولات است – همانطور که اخیراً دیده می شود ، در محدودیت عرضه قطعات به دلیل قفل جهانی. این تغییرات ناگهانی تقاضا می تواند تولیدکنندگان هر بخش را تحت تأثیر قرار دهد.

اجتناب ناپذیری این است که فارغ از چنین تغییراتی ، خرده فروشان و مصرف کنندگان انتظار دارند تولیدکنندگان همچنان به ارائه کیفیت و تنوع محصولات یکسانی بپردازند ، که اغلب طیف وسیعی از SKU ها را برای بزرگتر یا بزرگ تر نیز می خواهند. این امر نه تنها بر تولید و بسته بندی بلکه بر مدیریت زنجیره تأمین به ویژه ردیابی پایین دستی نیز تأثیر می گذارد.

در حال حاضر بیماری همه گیر COVID-19 نشان داده است که کسانی که دارای چابکی زنجیره تأمین هستند و آماده و قادر به پاسخگویی به چنین تغییراتی هستند ، می توانند در مقابل رقابت خود به طور چشمگیری سود ببرند. از آنجا که انتظار می رود اثرات همه گیری جهانی تا سال 2021 به خوبی ادامه یابد ، افزودن شرایط احتمالی و چابکی در عملیات زنجیره تامین برای بسیاری از مشاغل به اولویت تبدیل شده است.

در این مقاله ، اندی بارت ، مدیر ارشد محصولات در علوم چاپ دومینو ، بیان می کند که چگونه اتوماسیون برنامه نویسی می تواند نقشی اساسی در چابکی زنجیره تأمین داشته باشد و – به ویژه در چنین اوقات نامشخص – تولید کنندگان را قادر می سازد نه تنها در رقابت باقی بمانند ، بلکه به طور بالقوه از این امر پیشی بگیرند. رقابت

کانون توجه زنجیره تامین

اخلال در زنجیره تامین چیز جدیدی نیست. حوادث آب و هوا ، زمین لرزه ها ، انفجارها و حتی کمبود CO2 در سال 2018[i]، شناخته شده است که همه باعث ایجاد اختلال در جریان عادی کالا و خدمات می شوند – و اکثر شرکت ها برای مقابله با موارد غیر منتظره نوعی برنامه ریزی پیش بینی شده دارند.

با این وجود ، دامنه جهانی و مدت زمان طولانی همه گیر COVID-19 ، چالش های بی سابقه ای را برای بسیاری از مشاغل ایجاد کرده است. قیمت ها نه تنها روز به روز بلکه به طور فزاینده ای ساعت به ساعت متفاوت هستند ، به ویژه در خرده فروشی آنلاین ، که با دشواری دسترسی به فروشگاه ها و کارکنان فروشگاه ها ، حجم گسترده ای را شاهد بوده است. به همین ترتیب ، پیش بینی زمان سرب در سراسر یک زنجیره تامین جهانی بسیار دشوار است ، و خواستار اصلاح مداوم برنامه های تولید است.

دسترسی محدود به مواد اولیه و بسته بندی محصولات در مقابل افزایش چشمگیر تقاضا ، تولیدکنندگان را با فشار بیشتری روبرو کرده است – برخی از تامین کنندگان عمده مواد غذایی و آشامیدنی برای بدست آوردن برچسب ، قوطی ، بطری و سایر مواد بسته بندی تلاش می کنند.

در پاسخ به این چالش و برای همگام شدن با تقاضا ، برخی از شرکتها با محدود کردن SKU: کاهش خطوط تولید و به حداقل رساندن سفارشی سازی ، روندها را ساده تر کرده اند تا کارایی خط تولید را بهبود بخشند و زنجیره های تأمین خود را به طور موثرتری مدیریت کنند. در حالی که دیگران سعی کرده اند با جستجوی تأمین کنندگان نزدیک ساحل و محلی برای هر دو نقش اصلی و احتمالی ، دوباره تعریف اساسی از زنجیره تأمین خود کنند.

تغییر رفتار مشتری

در طول همه گیر همه گیر ، مدل های خرید مشتری نیز تکامل یافته اند و این امر نیاز به تغییرات بیشتر در عملیات تولید دارد.

قفل جهانی بسیاری از افراد را ترغیب کرد که برای اولین بار از تجارت الکترونیکی استقبال کنند – این نیاز شرکت ها را برای انعطاف پذیری پویا بین آجر و فروش ملات و تجارت الکترونیکی افزایش می دهد. نکته مهم ، الزامات بسته بندی برای محموله های تجارت الکترونیکی با خرده فروشی استاندارد بسیار متفاوت است – به عنوان مثال کالاهایی که در اندازه های دسته های مختلف ارسال می شوند – خواستار تغییر در کدگذاری و برنامه تولید پایان خط هستند.

همانطور که وارد موج دوم همه گیری می شویم ، همچنین مشخص است که مصرف کنندگان با عجله به خیابان بزرگ نمی روند. نشان می دهد که مارک ها برای مدتی باید به طور پویا یک مدل فروش ترکیبی – و پیامدهای مربوط به آن را در بسته بندی – مدیریت کنند.

انتظارات مشتری در رابطه با ایمنی و بهداشت محصول نیز روندهای جدیدی را در بسته بندی محصول ایجاد می کند ، روندهایی که تغییر مسیر تغییر پلاستیک در سال های اخیر را معکوس می کنند. به عنوان مثال ، در ایتالیا ، میوه و سبزیجات تازه ای که قبلاً به صورت شل فروخته می شدند ، بطور فزاینده ای در پلاستیک انعطاف پذیر بسته بندی می شوند.

با توجه به نگرانی های بهداشتی ، در حال حاضر از اهداف پایداری پیشی گرفته است – وضعیتی که ممکن است طی چند ماه آینده با اجرایی شدن انگیزه های “سبز” بسیاری از دولت ها تغییر نکند – شرکت ها ممکن است نیاز به کشف راه حل های مختلف بسته بندی داشته باشند تا بتوانند انتظارات مشتری را برآورده کنند.

چابکی از طریق اتوماسیون

فشارهای اقتصادی همه گیر COVID-19 بی سابقه است – اعم از تغییر قیمت عرضه ، سرمایه گذاری جدید مورد نیاز برای اطمینان از ایمنی نیروی کار ، کشش به سمت تجارت الکترونیکی یا نیاز به ساده سازی خطوط تولید. هرکدام تغییرات قابل توجهی را در مدل های تجاری در سراسر جهان ضروری کرده اند.

برای شرکت هایی که هنوز به فرآیندهای تولید دستی دستی متکی هستند ، چند ماه گذشته بسیار چالش برانگیز بوده است. ساختن احتمالی ، کاهش پویا SKU و مدیریت آجرهای در حال تکامل و ترکیب ملات / تجارت الکترونیکی به معنای نیاز فوری برای کنترل است.

سطح کنترل و چابکی لازم را فقط می توان با ایجاد فرایندهای قابل تکرار قابل اعتماد ، که باعث بهبود کارایی و کاهش خطر خطاهای گران می شوند ، به دست آورد – اتخاذ اتوماسیون در کدگذاری و علامت گذاری راهی است که تولیدکنندگان می توانند برای دستیابی به این هدف جستجو کنند.

برای مثال جدید ، یک تولید کننده معروف مواد غذایی – که به طور کامل کدگذاری خود را از طریق SAP انجام می دهد – توانست با موفقیت خطاهای کدگذاری را از بین ببرد و با حذف زمان خرابی مرتبط که معمولاً دو ساعت در هر روز است ، به طور قابل توجهی بهره وری را افزایش دهد. به همین ترتیب ، یک شرکت بزرگ تولید نوشیدنی – که در آن شکافهایی در روند کدگذاری قبلاً منجر به فراخوانی 40000 دلار شده بود – با ورود اتوماسیون یکپارچه ، کاهش خطرات تولید و افزایش 100 درصدی کارایی ، شکست مداخلات انسانی را به طور کامل از بین برد.

علاوه بر محدود کردن خطر خطاهای کدگذاری و خرابی همراه ، اتوماسیون کدگذاری همچنین می تواند یک جریان ارتباطی کامل و بدون درز و گزینه هایی برای افزایش دید و به اشتراک گذاری داده ها را به تولید کنندگان ارائه دهد. این می تواند عملیات کارآمدتری را تأمین کند و در هنگام کنار آمدن با تغییرات تقاضا یا حرکت بین تجارت الکترونیکی و آجر و بسته بندی محصول ملات ، کنترل و چابکی بیشتری را فراهم کند.

علاوه بر این ، با اتوماسیون راه حل های کدگذاری ، تولیدکنندگان می توانند روند تولید را ساده کنند ، با بهبود تغییرات محصول ، زمان خرابی را کاهش دهند و از دید بیشتر آنچه در یک زمان تولید در زمان واقعی اتفاق می افتد ، بهره مند شوند. علاوه بر این ، استفاده از کنترل بینایی در کنار اتوماسیون کدگذاری برای بررسی کدها می تواند به جلوگیری از اتلاف غیر ضروری در هنگام بروز مشکل کمک کند.

سرانجام ، اتوماسیون کدگذاری می تواند بینش تجاری را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد که می تواند هنگام مقابله با یک تغییر بی سابقه در تقاضا ، ضروری باشد. فهمیدن با یک نگاه از تعداد کالاهای کدگذاری شده در روز می تواند به میزان مناسب موجودی کالا – از مواد بسته بندی ، برچسب ها ، جوهرها و تأمین نیازها – اطمینان حاصل کند که همه چیز برای ادامه کار خطوط تولید مناسب است.

برنامه ریزی برای آینده

چالش های مربوط به زنجیره تامین مربوط به COVID-19 ، امیدوارم که با گذشت زمان کاهش یابد و شرکت ها سازگار شوند. اما این آخرین تحول در زنجیره تامین نخواهد بود و باید دید که چگونه رفتار مصرف کننده طی ماه های آینده ، حتی سال ها تکامل می یابد.

یک چیز مطمئناً این است که در جو سیاسی سیاسی فعلی ، تولیدکنندگان بیش از هر زمان دیگری مهم هستند تا بتوانند به تغییرات ناگهانی عرضه و تقاضا پاسخ دهند. در خطوط تولید امروزی ، فرآیندهای دستی مانعی برای موفقیت است. برای دستیابی به تغییر و تنظیم سریع مورد نیاز برای پاسخگویی به اختلال در زنجیره تأمین – چه به دلیل اقتصاد ، آب و هوا و یا رویدادهای بهداشتی – اتوماسیون ضروری است.

رمزگذاری و علامت گذاری ممکن است فوری ترین چیزی نباشد که به ذهن شما خطور می کند وقتی به اتوماسیون ساخت فکر می کنید. با این حال ، اتوماسیون کدگذاری می تواند به طرز شگفت آوری نقش مهمی در افزایش دقت و چابکی در خطوط تولید داشته باشد.

همانطور که از بحران کنونی عبور می کنیم ، تولیدکنندگانی که از این فرصت استفاده می کنند تا راه حل های کدگذاری خودکار را انجام دهند و به مزایای کنترل و دید بیشتر بر فرآیندهای تولید خود پی ببرند ، برای ادامه تولید ، هرچه آینده باشد ، خود را با تجهیزات بهتر می بینند.

[i] ایندیپندنت ، “انگلستان در طول جام جهانی و فصل کباب با کمبود آبجو روبرو است” ، به تاریخ 21 اوت 2020 دسترسی پیدا کرد. https://www.independent.co.uk/news/business/news/uk-beer-shortage-world-cup-2018-co2-carbon-dioxide-barbecue-a8407971.html


سایت انفجار پویان مختاری
انفجار شرطی نیلی حضرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *