بازی انفجار حضرات : Konica Minolta برنده جایزه BLI PaceSetter متوالی برای قابلیت خدمات و پشتیبانی می شود


انفجار حضرات
بازی انفجار حضرات بت

کونیکا مینولتا برنده جایزه BLI PaceSetter برای قابلیت خدمات و پشتیبانی 2020-2021 در اروپای غربی برای دومین بار توسط Keypoint Intelligence اعطا می شود. این افتخار از OEM که بهترین ابزارها ، برنامه ها و آموزش ها را برای افزایش قابلیت سرویس دهی محصولات و خدمات خود ارائه می دهد ، افتخار می کند.

کونیکا مینولتا با رویکرد ‘shift left’ خود سیستم هایی را فراهم می کند تا مشتریان خود را قادر سازد تا به کمک خود بیایند ، مانند استفاده از آموزشهای آنلاین یا پشتیبانی از طریق ابزارهای از راه دور. جایزه امسال همچنین منعکس کننده این راه حل های شرکت است که از طریق سرویس های از راه دور ، به ویژه در طول بیماری همه گیر Covid-19 ، از محیط های امن تر دفتر پشتیبانی می کنند.

کونیکا مینولتا با دنبال کردن رویکرد مشتری محور ، همیشه نیازهای کاربران خود را برای محصولات و خدمات خود متمرکز می کند. این نیز برای حل مسائل و پشتیبانی است. متخصص فناوری اطلاعات به مشتریان خود این قدرت را می دهد تا با استفاده از ابزارهای نوآورانه ، روش های آموزش و پشتیبانی از راه دور ، به آنها در حل سریعتر و کارآمدتر مشکلات کمک کنند. با این رویکرد “تغییر چپ” ، مسائل نزدیکتر به منشا آنها حل می شود و حضور میدانی متخصصان خدمات می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

این کمک می کند تا نقاط تماس فیزیکی محدود شود که باعث افزایش ایمنی برای مشتریان و تکنسین ها می شود ، زیرا سفر از مشتری به مشتری می تواند در زمان Covid-19 به حداقل برسد. چندین ابزار از سلف سرویس مشتریان Konica Minolta پشتیبانی می کنند: با “iTraining” ، انواع فیلم های آنلاین ، و همچنین پورتال “تجارت الکترونیک” ، توضیحات و راهنمایی ها را ارائه می دهند. در صورت نیاز به پشتیبانی از راه دور ، پیوند AIRe – در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا – با استفاده از اتصال صوتی و تصویری راهی نوآورانه از مشاوره و آموزش کارکنان را به ارمغان می آورد. “Chatrine” یک بات چت است که به صورت خودآموز یاد می گیرد و با پرسش های خود از مشتریان پشتیبانی می کند. کونیکا مینولتا با سیستم عامل Cognito iQ خود قادر به تجزیه و تحلیل عملکرد عملیاتی سرویس میدانی خود در زمان واقعی است.

پیشرو در قابلیت خدمات و خدمات با راه حل های نوآورانه

با اهدا این جایزه ، کونیکا مینولتا به دلیل ابزارها و پیشنهادهایی که باعث بهبود خدمات و پشتیبانی از مشتریان آنها می شود ، مورد افتخار قرار می گیرد. Keypoint Intelligence یک تحقیق عمیق برای تصمیم گیری در مورد قهرمان امسال انجام داد. با تمرکز بر رشته های مختلف در این زمینه ، ارزیابی شامل: چشم انداز شرکت ، پشتیبانی داخلی ، محیط ، ابزار و آموزشهایی که از طریق کانالهای مستقیم و غیرمستقیم به تکنسین های خدمات ارائه می شود. جایزه امسال همچنین شامل تغییر محیط کار به دلیل همه گیری بود. کونیکا مینولتا بخاطر انطباق با شرایط فعلی مورد تقدیر قرار گرفته است: توانایی پشتیبانی از راه دور و از طریق آموزش آنلاین با حفظ بالاترین استانداردهای کیفیت ، متخصص IT را از رقابت متمایز می کند.

“ما افتخار می کنیم که جایزه چنین موسسه مشهوری را دریافت کنیم. به طور مکرر شناخته شده از این طریق به ما نشان می دهد که ما رویکرد صحیحی را دنبال می کنیم: توانمندسازی مشتریان خود برای کمک به خود ضمن حفظ تمرکز مشتری با مشاوره از راه دور و آموزش های آنلاین – این روش صحیح ثابت شده است ، به ویژه در زمان های چالش برانگیز در طول همه گیری Covid-19 ، “می گوید André Ziemann ، مدیر کل خدمات و پشتیبانی در Konica Minolta Business Solutions Europe.

در محیط های اداری امروزی که شرایط کاری می توانند به سرعت تغییر کنند ، پیچیدگی فناوری اطلاعات نیز در حال افزایش است. بنابراین ارائه خدمات و پشتیبانی مناسب برای دستگاه ها و راه حل ها – و تقویت روابط مشتری کاملاً مهم است. دبورا هاوکینز ، مدیر گروه دفتر اطلاعات Keypoint می گوید: “خدمات و پشتیبانی ستون فقرات مشتریان راضی است.” “سازمان ها می دانند که MFP چقدر برای فرآیندهای تجاری حیاتی است ، و آنها نمی توانند باعث خرابی زمان ناشی از پشتیبانی ضعیف شوند (…).”


سایت انفجار پویان مختاری
انفجار شرطی نیلی حضرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *