بازی انفجار : نظریه عجیب Coronavirus از فضا


سایت بازی انفجار,بازی, انفجار

نظریه های غیرمعمول زیادی در مورد منشأ SARS-CoV-2 ، ویروس مسئول COVID-19 وجود دارد. از ادعا ها مبنی بر اینکه ویروس یک بیوجاون است ، به این عقیده که انتقال 5G در پشت همه گیر است ، هیچ کمبودی در ایده های باورنکردنی وجود ندارد.

اما یک نظریه COVID-19 چنان چشمگیر است که باعث می شود دیگران با مقایسه خسته کننده به نظر برسند: پیشنهادی که تاج ویروس از فضا آمده است.

در این پست ، من درباره این ایده شگفت انگیز و تاریخ به همان اندازه عجیب و غریب آن بحث خواهم کرد.


تئوری ویروس فضایی کار گروهی از محققان است ، به ویژه ادوارد جی استیل و ن. چاندرا ویکرامایزه. این گروه از زمان شروع همه گیری ، ده مقاله در این زمینه منتشر کرده است ، اما این مقاله از 14 ژوئیه استدلال دقیق ترین ارائه می دهد.

استیل و همکاران. پیشنهاد می کند COVID-19 در 11 اکتبر سال 2019 به شهاب سنگی رسید که به عنوان یک آتش نشانی روشن بر فراز شهر سونگیان در شمال شرقی چین مشاهده شد.

آنها پیشنهاد می کنند که شهاب سنگ ممکن بوده است "یک شهاب سنگ شکننده و سست نگهدارنده و دارای یک محموله از تریلیون ها ویروس / باکتری و سایر سلولهای منبع اصلی."

نویسندگان اعتراف می کنند که شهاب سنگیونگ در بیش از 2 هزار کیلومتری شمال شرقی ووهان واقع شده است ، جایی که اولین موارد COVID-19 گزارش شده است ، اما آنها با این فرضیه برخورد می کنند با این فرضیه که قطعه متفاوتی از شهاب وارد منطقه ووهان می شود:

یک شهاب سنگ اصلی بسیار بزرگتر به راحتی می توانست قبل از احتراق این رویداد آتشنشانی ، قطعات آن را پراکنده و پراکنده کند. یک فرض معقول این است که آتش بس که 2،000 کیلومتری شمال ووهان را لرزاند ، ممکن است بخشی از لوله گسترده ای از زباله ها باشد که بخش عمده ای از آن در استراتوسفر سپرده شده است تا بر فراز ووهان بیفتد.

نیازی به گفتن نیست ، این تئوری نیست که هیچ مدرکی برای آن وجود دارد. هیچ مدرکی مبنی بر وجود ویروس یا باکتری (یا زندگی دیگر) در فضا وجود ندارد و استیل و همکاران. هیچ مدرک مستقیمی مبنی بر ورود coronavirus از آسمانها ارائه نکنید.

اما معلوم می شود که تئوری زندگی (و بیماری) از فضا چیز جدیدی نیست. این تئوری نامیده می شود لوزالمعده و تعداد معدودی از محققان ، از جمله استیل و ویکراماشینگ ، چندین دهه است که از آن حمایت می کنند.


Panspermia ، به طور کلی ، این ایده است که زندگی از فضا به زمین رسیده است ، و همچنان ادامه دارد. این ایده به کلیه یونانیان باستان برمی گردد ، اما به شکل مدرن آن به دهه 1970 و کار دو اخترشناس ، فرد هویل (1915-2001) و چاندرا ویکرامایزینگ برمی گردد.

هویل یک ستاره شناس مشهور بود که در طول حرفه خود مشاجرات زیادی را به دنبال داشت. وی شاید بیشتر به خاطر آمدن اصطلاح "بیگ بنگ" شناخته شود - اگرچه برخلاف اکثریت قریب به اتفاق همکارانش ، وی هرگز اعتبار نظریه بیگ بنگ را نپذیرفت. Wickramasinghe دانشجوی دکترای هویل بود.

در حالی که آنها داستان را بیان می کنند ، هویل و ویکرامینشینه در حالی که سعی در توضیح چگونگی جذب غبار بین ستاره ای داشتند ، از پانسرمیا تصور کردند. آنها متوجه شدند که اگر گرد و غبار از باکتریها تشکیل شده باشد ، این الگوی مشاهده شده از جذب نور را تولید می کند.

Hoyle و Wickramasinghe سرانجام به ایده کهکشان کاملاً پر از میکروارگانیسم ها ، موجود در دنباله دارها و شهاب سنگها و همچنین ابرهای گرد و غبار رسیدند.

panspermia - http://cosmology.com/Panspermia4.html

نمودار "حلقه تقویت کننده برای میکروارگانیسم های اولیه در کهکشان". (اعتبار: Napier & Wickramasinghe 2010 مجله کیهان شناسی)

در حالی که موجودات موجود در فضا عمیق به تنهایی نمی توانند زنده باشند ، هویل و ویکرامایز معتقد بودند که میکروارگانیسم های فضایی می توانند در صورت ورود به یک سیاره مناسب ، مانند زمین - دوباره فعال شوند و احتمالاً موجودات بومی را نیز آلوده کنند.

Hoyle و Wickramasinghe در سال 1979 بازگرداندن عنوان "بیماری هایی از فضا" به عنوان عنوان یکی از کتاب های خود نوشتند. آنها در ادامه به دنبال منشا بین سیاره ای برای چندین شیوع بیماری ، از جمله SARS اصلی در سال 2003 و آنفولانزا بودند.


من فکر می کنم کهکشان کهکشانی با زندگی جذاب است. من آن را باور نمی کنم ، و panspermia توسط اکثر دانشمندان رد می شود ، اما مطمئناً یک ایده جسورانه و خلاق بود. ممکن است واقعیت نداشته باشد ، اما در بدترین حالت ، این علمی تخیلی خوب است.

با این حال ، تلاشهای اخیر برای توضیح COVID-19 به عنوان ناشی از فضا ، جالب توجه و خطرناک به نظر می رسد.

COVID از فضا یک فرضیه جالب نیست. این تئوری به وضوح فقط تلاشی برای متناسب کردن COVID-19 در مدل panspermia موجود است - هیچ چیز جدید یا خلاق در مورد آن وجود ندارد.

صادقانه بگویم، حتی اگر شما به panspermia اعتقاد دارید ، من نمی توانم ببینم چرا فکر می کنید COVID-19 از فضا آمده است. ویروس SARS-CoV-2 برخی از عوامل بیماری زای عجیب و غریب نیست. این بسیار شبیه به اولین ویروس SARS ، و با coronaviruses های مختلف پستانداران ، به ویژه ویروس های خفاش است. بنابراین حتی اگر شما به ویروس های فضایی اعتقاد دارید ، این ویروس است که به وضوح منشاء زمین دارد.

COVID- از فضا نیز یک فرضیه خطرناک است. استیل ، Wickramasinghe و همکاران. گفته اند كه COVID-19 از فرد به شخص دیگر مسری نیست (یا فقط بندرت). براساس این عقیده ، آنها (در ماه فوریه) پیشنهاد کردند كه COVID-19 عمدتاً چین را تحت تأثیر قرار دهد و هنگامی كه گرد و غبار پراکنده شود ، از بین می رود. آنها همچنین نوشتند که هیچ نکته ای برای جستجوی واکسن وجود ندارد:

بنابراین ، ایجاد واکسن به نام "COVID-19" که در زمان نوشتن اخبار بسیار زیاد است ، می تواند هدر رفته از بودجه پرداخت کننده مالیات عمومی باشد ، اگر در مقیاس پیش بینی شده توسط دولت ها و مراکز ملی کنترل بیماری انجام شود.

واضح است که اگر کسی این ایده را جدی گرفت ، برای سلامتی عمومی بسیار خطرناک خواهد بود. خوشبختانه ، فکر نمی کنم کسی چنین کند.

با این حال ، من می گویم که نظریه coronavirus-from-space هنوز قابل باورتر از برخی دیگر از تئوری های COVID-19 است. به عنوان مثال ، باور اینکه کرونا ویروس در اثر انتقال 5G ایجاد می شود ، حتی علمی کمتر از اعتقاد ورود به یک شهاب سنگ باعث می شود. یک شهاب سنگ میتوانستاز نظر تئوری ، ویروس را حمل می کنید ، اما امواج رادیویی نمی توانند.

بازی انفجار شرطی
بهترین سایت بازی انفجار
سایت
بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *