سایت انفجار : آیا استرس COVID بر مغز ما تأثیر گذاشته است؟


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

یک مطالعه جدید مورد توجه قرار گرفته است ، زیرا ادعا می کند که قفل شدن COVID-19 بر ساختار مغز افراد تأثیر گذاشته است. این اثر یک نسخه پیش چاپ است ، به این معنی که هنوز بررسی نشده است. این در اینجا موجود است.

برای روشن شدن ، مطالعه جدید نمی گوید که عفونت واقعی با ویروس کرونا در مغز تأثیر دارد. در عوض ، این مطالعه در مورد تأثیر کل تجربه COVID-19 در افراد سالم است.

محققان تام سالومون و همکارانش 50 داوطلب سالم را در اسرائیل اسکن کردند. همه آنها از ماه مه تا ژوئیه سال 2020 اسکن MRI انجام دادند که پس از پایان دوره اصلی قفل در اسرائیل بود. بسیار مهم ، همه داوطلبان مشابه نیز اسکن شده بودند قبل از COVID ، بیشتر در سال 2019 آغاز شد. (احتمالاً اسکن اولیه بخشی از یک مطالعه متفاوت بود.)

با مقایسه اسکن MRI قبل و بعد از قفل کردن افراد مشابه ، Salomon و همکاران. پیدا شد افزایش در حجم آمیگدالا ، و مناطق مجاور ، پس از قفل کردن:

سالومون بیورکسیو

افزایش حجم مغز پس از قفل شدن COVID-19. (اعتبار: Salomon و همکاران 2020 bioRxiv)

در گروه دیگری متشکل از 50 داوطلب که هر دو بار اسکن شدند ، تغییرات یکسانی مشاهده نشد قبل از کووید -19. این نشان می دهد که تغییرات فقط به دلیل گذشت زمان ایجاد نشده اند.

این نویسندگان فرض می کنند که استرس های عاطفی ممکن است مسئول تغییرات مغزی باشند که مشاهده کرده اند. آنها متذکر می شوند که آمیگدالا با استرس و احساسات مرتبط است:

مطالعه ما نشان می دهد که الگوهای تغییر حجمی در مغز به دنبال دوره شیوع اولیه COVID-19 و محدودیت ها رخ داده است … درگیری آمیگدال ممکن است نشان دهد که استرس و اضطراب می توانند منبع پدیده مشاهده شده باشند.

سرانجام ، نویسندگان پیشنهاد می کنند که مقامات باید به این نتایج توجه کنند و هزینه های قفل شدن را در نظر بگیرند:

یافته های ما نشان می دهد بزرگسالان جوان سالم ، بدون هیچ سوابقی در مورد مسائل بهداشت روان ، به شدت تحت تأثیر شیوع COVID-19 قرار گرفتند. ما پیشنهاد می کنیم که سیاست گذاران در کنار اثربخشی پیشگیری از بیماری ، تأثیر اقدامات خود را بر رفاه عمومی جمعیتی که می خواهند به آنها کمک کنند در نظر بگیرند.

به نظر من ، مطالعه سالومون و دیگران بسیار جالب است. من وقتی اولین بار این موضوع را شنیدم بسیار تردید داشتم ، اما پس از خواندن آن ، روش ها کاملاً خوب به نظر می رسند.

با این حال ، فرار از این نیست که این مطالعه حجم نمونه محدودی دارد. برای مطالعه تغییرات ساختار مغز در طول زمان ، 50 نفر که دو بار اسکن شده اند کوچک است. (برای ارائه مثالی از استانداردهای مدرن اندازه نمونه ، این مطالعه 1868 نفر را دو بار اسکن کرده است.)

سپس دوباره ، Salomon و همکاران برای انجام این مطالعه باید تبریک گفت – اکثر قریب به اتفاق تحقیقات MRI در نتیجه COVID-19 متوقف شد. در اکثر موارد ، دوباره راه اندازی نشده است. بنابراین این واقعیت که این مطالعه اصلاً وجود دارد یک دستاورد است. اما فکر نمی کنم این نتایج به خودی خود قانع کننده باشند.

همچنین فکر نمی کنم این نتایج لزوماً باید سیاست گذاران را هشدار دهد. تغییر حجم مغز را می توان از بسیاری جهات تفسیر کرد. (به خصوص افزایش حجم ، که در ظاهر ، یک چیز خوب است ، یک چیز بد نیست.)

مطمئنا ، ما میتوانست افزایش حجم آمیگدالا را به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه قفل کردن باعث اضطراب و ترس بیشتر مردم می شود ، تفسیر کنیم ، اما ما همچنین می توانیم آن را تفسیر کنیم که نشان دهنده حمایت بیشتر مردم از دولت به دلیل بحران ملی است. من فکر نمی کنم تفسیر دوم محتمل باشد ، اما تفسیر قبلی خیلی بهتر نیست.

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *