سایت انفجار : آیا تبخیر از سیگار کشیدن سالم تر است؟ آنچه یک متخصص ریه می تواند به ما بگوید در اینجا آمده است


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

با تشکر از افزایش ویروس SARS-CoV-2 ، سلامت ریه های ما به شدت مورد توجه قرار گرفته است. یکی از تأثیرات همه گیری این است که افراد در صورت ابتلا به بیماری تنفسی COVID-19 تغییرات اساسی را برای تقویت سلامت ریه انجام می دهند.

از آنجا که کشیدن سیگار ممکن است خطر عوارض ناشی از COVID-19 را افزایش دهد ، افراد در طی سال گذشته سیگار را به تعداد کم ترک کرده اند. یک نظرسنجی اخیر از دانشگاه کالج لندن نشان می دهد که بیش از 1 میلیون نفر فقط در انگلیس سیگار را در سال 2020 ترک کرده اند – و 40 درصد کامل نگرانی های مربوط به COVID-19 را دلیل این امر عنوان کرده اند.

هنگامی که افراد تصمیم به ترک دخانیات می گیرند ، بسیاری از آنها به بخاطر سیگارهای الکترونیکی روی می آورند تا میزان نیکوتین مورد نیاز خود را بدست آورند. از آنجا که این دستگاه ها مواد شیمیایی مضر یکسانی را که در سیگار وجود دارد ندارند ، اغلب به عنوان یک جایگزین سالم ارائه می شوند – اما آیا اینها هستند؟ بین کشیدن سیگار و وسایل الکترونیکی مانند بخار ، کدام یک برای سلامتی بدتر است؟

Renea Jablonski ، متخصص ریه ، متخصص ریه در دانشگاه شیکاگو پزشکی ، می گوید: “پاسخ واقعی این است که برای ما خیلی زود است که بدانیم تبخیر از سیگار کشیدن کمتر ناسالم است.” در حالی که پیامدهای طولانی مدت سیگار کشیدن در سلامت به خوبی اثبات شده است (به عنوان مثال ، بیماری های ریوی ناشی از سیگار کشیدن هر ساله بیش از 480،000 نفر را به کام مرگ می کشاند) ، دستگاه های الکترونیکی نسبتاً جدید هستند و تأثیرات استفاده طولانی مدت از آنها ناشناخته است.

صدمات ریوی از تبخیر

اما پیامدهای کوتاه مدت آشکارتر می شوند. فوریه گذشته ، سازمان غذا و داروی آمریکا و مقامات بهداشتی زنگ خطر شیوع صدمات ریوی مربوط به بخارات و دستگاه های الکترونیکی را به صدا درآوردند که از آن به عنوان EVALI یاد می شود. (نام EVALI مخفف سیگار الکترونیکی یا آسیب ریه ناشی از استفاده از بخار است.) در اواسط ماه فوریه ، CDC گزارش داد که بیش از 2800 بستری در بیمارستان به دلیل EVALI همراه با 68 مرگ در سراسر کشور انجام شده است.

“آسیب هایی که ما مشاهده می کنیم [with e-devices] به طور حاد اتفاق می افتد و در بیمارانی است که فقط برای مدت چند سال بخار می شوند – و اغلب کمتر از آن ، “. علاوه بر EVALI ، که یک آسیب ریوی است که به طور خاص توسط افزودنی ویتامین E استات ایجاد می شود ، جابلسونکی در عمل بالینی خود انواع مختلفی از مشکلات ریوی را از طریق دستگاه های الکترونیکی دیده است. “من در بیمارستان از بیمارانی که از درجه حرارت ناشی از بخار گرفتن از ریه آسیب دیده اند ، مراقبت کرده ام ، از افرادی که نیاز به استفاده از مقدار کمی اکسیژن دارند و تحت درمان با استروئید هستند ، گرفته تا افرادی که در ICU به شدت بیمار شده اند ، که ما در مورد پیوند به عنوان یک گزینه بالقوه برای درمان آنها فکر کرده ایم. “

جابلسونکی می گوید ، با کمال تعجب ، برخی از بیمارانی که به دلیل دستگاه های الکترونیکی آسیب ریه دارند ، می توانند علائم مشابه بیماران COVID-19 را نشان دهند. وی می گوید: “بیماران با تب ، تنگی نفس و حتی علائم گوارشی مانند حالت تهوع یا اسهال وارد شده اند.” “ما برخی از بیماران را داشته ایم که به نظر می رسد مانند آنها مبتلا به COVID است اما چندین بار آزمایش منفی داده اند. فقط تا زمانی که یک قدم به عقب برگردید و متوجه شوید که آنها سابقه شکار دارند ، شروع به جمع آوری آن می کنید. “

جابلسونکی می گوید گرچه ستودنی است كه مصرف كنندگان سیگار می خواهند سیگار را كنار بگذارند ، “ما هنوز اطلاعاتی نداریم كه بتوانیم با اطمینان بگوییم سیگارهای الکترونیك ایمن تر یا حتی مضرتر هستند – آسیب ها فقط متفاوت است.” در عوض ، جابلسونکی پیشنهاد می کند کاربرانی که می خواهند سیگار را ترک کنند ، یک درمان جایگزین نیکوتین پیدا کنند که برای آنها مفید باشد ، مانند قرص ها ، وصله ها یا قرص های لوزی.

“یک سوال معتبر در مورد اینکه آیا می توانید بپرسید وجود دارد [e-devices] ممکن است از سیگارهای معمولی کمتر مضر باشد ، اما ما هنوز فرصتی برای مطالعه آن نداشته ایم. ” “آنچه ما می دانیم این است كه روشهای درمانی و دارویی دیگری نیز وجود دارد كه می توانیم برای ترك سیگار استفاده كنیم كه سابقه طولانی مدت ایمنی و اثربخشی را دارند ، بدون خطرات دستگاه های الکترونیکی.”

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *