سایت انفجار : آیا COVID-19 Pandemic یک عامل استرس زا است؟


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

COVID-19 برای افراد در سراسر جهان استرس زا بوده است. اما آیا همه گیری یک بوده است پس از سانحه استرس ، کافی برای ایجاد اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) در بسیاری از افراد؟

آ پیش چاپ جدید استدلال می کند که همه گیری آسیب زا بوده است و کمتر از 13.2 درصد از نمونه پاسخ دهندگان به نظرسنجی آنلاین “احتمالاً PTSD مثبت بوده اند”.

اما من فکر می کنم که تفسیر این نتایج بسیار دشوار است ، و این مطالعه نمونه خوبی از پیچیدگی های اندازه گیری تأثیر سلامت روان COVID-19 و سایر حوادث است.

در اینجا همان کاری است که نویسندگان پیش چاپ ، بریدگلند و دیگران انجام داده اند. آنها 1040 نفر را كه از آمریكا ، انگلستان ، كانادا ، استرالیا و نیوزیلند گرفته شده بودند مورد بررسی قرار دادند. این نظرسنجی بین 10 تا 21 آوریل ، در اوج موج اول و قفل در اکثر نقاط انجام شد.

شرکت کنندگان س questionالات پرسشنامه افسردگی و اضطراب و س questionsالات مربوط به تجربیات خود با COVID-19 را تکمیل کردند. از همه مهمتر ، آنها یک پرسشنامه پرکاربرد از علائم PTSD ، PCL-5 را تکمیل کردند.

اینجاست که پیچیدگی شروع به رخ دادن می کند. PTSD ، همانطور که از نامش پیداست ، معمولاً به عنوان اتفاقی تعریف می شود که اتفاق می افتد بعد از (“ارسال”) یک رویداد آسیب زای خاص. بنابراین PCL-5 از مردم می خواهد علائمی را گزارش کنند که به دنبال “تجربه استرس زا” است. به عنوان مثال ، Q1 در مورد “خاطرات تکرار شونده ، ناخوشایند و ناخواسته از تجربه استرس زا” می پرسد. این پرسشنامه روشن می کند که اشاره به تجربه خاصی از گذشته است و هر یک از س questionsالات مربوط به همان تجربه است.

با این حال ، بریگلند و همکاران متن PCL-5 را اصلاح کرد تا “تجربه پراسترس” لزوماً یک رویداد گذشته نباشد ، بلکه می تواند یک وضعیت مداوم باشد ، یا یک رویداد آینده تصور شده باشد که در واقع اتفاق نیفتاده است. شرکت کنندگان همچنین می توانند تجربه متفاوتی را برای هر سال معرفی کنند.

این اصلاحات ، به خودی خود ، مقایسه این نتایج را با سایر مطالعات PTSD که به طور مرسوم تعریف شده است غیرممکن می کند.

همچنین قابل توجه است که حتی در PCL-5 اصلی ، فقط 9 سوال از 20 سوال “تجربه استرس زا” را ذکر می کنند. 11 مورد دیگر درمورد علائم عمومی تر مانند مشکلات خواب ، اضطراب و کمبود روحیه است.

گرچه این علائم عمومی می تواند نشانه PTSD باشد ، اما در مشکلات بهداشت روان غیر PTSD نیز شایع است. در نتیجه ، احتمالاً PCL-5 (از جمله اصلاح شده) به طور انتخابی PTSD را تشخیص نمی دهد ، بلکه سایر اختلالات مانند اضطراب و افسردگی را نیز تشخیص می دهد. بریگلند و دیگران اذعان کنید که نمرات PCL-5 با سایر معیارهای استرس و اضطراب “بسیار همبسته” است.

در نتیجه همه اینها و سایر موضوعات ، فکر نمی کنم بتوانیم نتیجه بگیریم که “COVID-19 یک فشار روانی است” از این داده ها. اما این مطالعه س crucال اساسی ایجاد می کند – چگونه می توان تأثیر سلامت روان COVID-19 را اندازه گیری کرد؟


من استدلال کرده ام که بریگلند و دیگران مفهوم PTSD را تا نقطه شکست گسترش داد تا نشان دهد COVID-19 باعث PTSD می شود. چه کاری می توانستند متفاوت انجام دهند؟

در مرحله اول ، آنها می توانستند بررسی کنند که آیا در زمان COVID-19 میزان مشکلات بهداشت عمومی عمومی مانند افسردگی و اضطراب افزایش یافته است. این منطقی خواهد بود ، اما این روش نمی تواند علائم مربوط به استرس را فراتر از مشکلات عمومی خلقی و اضطرابی تشخیص دهد.

با این حال ، طبق راهنمای رسمی روانپزشکی DSM-5 ، یک تشخیص وجود دارد که به نظر می رسد برای تشخیص استرس مربوط به COVID-19 مناسب باشد. این اختلال سازگاری نامیده می شود ، و به عنوان “ایجاد علائم عاطفی یا رفتاری در پاسخ به یک عامل استرس زا” قابل شناسایی است. برخلاف PTSD ، برای اختلال سازگاری نیازی به یک رویداد استرس زا و خاص نیست.

پس چرا بریدگلند و دیگران PTSD را مطالعه کنید تا اختلال تنظیم؟ من فکر می کنم دلیل این است که اختلال سازگاری یک تشخیص نادیده گرفته شده است ، و مورد توجه تحقیقات زیادی نیست. از سال 2015 ، اختلال تنظیم 12،900 بازدید در Google Scholar داشته است. برای مقایسه ، 100،000 بازدید برای PTSD در مدت مشابه وجود دارد. برای بازدیدهای مربوط به COVID ، 700 مورد برای اختلال تنظیم در مقابل 10،000 برای PTSD وجود دارد. حتی در فرهنگ عامه ، PTSD یک نام خانوادگی است ، اما اختلال سازگاری سابقه ندارد.

احتمالاً دلیلی وجود دارد که از اختلال سازگاری به طور گسترده استفاده نمی شود. در مقایسه با PTSD ، این یک تشخیص حداقل گرایانه است ، بدون اینکه علائم خاصی ذکر شود. معیار کلیدی “پریشانی متناسب با شدت یا شدت استرس زا” نیست ، یک تعریف کاملاً دایره ای است. من گمان می کنم که اختلال تنظیم به ندرت استفاده می شود زیرا فقط مفهوم مفیدی نیست.

از نظر من ، روانپزشکی مدتهاست که تأثیر رویدادهای حاد آسیب زا (یعنی PTSD) را متمرکز کرده و از اثرات استرس زای وضعیتی مزمن و محرومیت بیشتر غافل شده است. بنابراین ، در حالی که PTSD برای اندازه گیری پیامدهای بهداشت روان حوادث مداوم مانند COVID-19 مناسب نیست ، از این روش (ab) استفاده می شود زیرا این تنها تشخیص درست تعریف شده در دسترس است.

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *