سایت انفجار : انقراض Devonian: عذابی آهسته که سیاره ما را درنوردید


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

ما فکر می کنیم که انقراض دسته جمعی لحظات کوتاهی از ویرانی است – عمیقا ویرانگر اما بیش از یک لحظه زمین شناسی. Devonian ، دومین به اصطلاح “پنج بزرگ” ، این مفهوم را نادیده می گیرد. اگر دیگر مرگ های بزرگ داستان های کوتاه مرگ و ویرانی هستند ، این یک حماسه شبیه به جنگ و صلح. حتی این عنوان متناقض هم مناسب به نظر می رسد: انقراض Devonian زمین را به مدت 25 میلیون سال نابود کرد و خاموش کرد ، و اگرچه در نهایت سه چهارم از همه گونه ها را از بین برد ، اما همچنین راه را برای تعادل جدیدی از حیوانات که تا امروز پابرجاست ، روشن کرد.

انقراض تقریباً 380 میلیون سال پیش ، در میانه راه این بخش آغاز شد زمان زمین شناسی معروف به دوره Devonian، یا سن ماهی. (مهره داران هنوز جهشی به خشکی نگذاشته بودند.) آبهای ماقبل تاریخ نه از قبیل ماهی تن ، ساردین و ماهی آزاد ، بلکه از اسلاف عجیب و غریب و دیرپای آنها. در بالای زنجیره مواد غذایی نشسته بود پلاکودرم، مسابقه ای از ماهی های بسیار زره پوش و گاه عظیم. معروف ترین این جانوران متوسط Dunkleosteus، ممکن است تا 30 فوت رشد کرده باشد ، احتمالاً تمایز بزرگترین حیوان – تا دایناسورها – را به دست آورد.

Dunkleosteus - Shutterstock

تصویری از شناور شدن ماهی های ماقبل تاریخ عظیم Dunkleosteus که در جستجوی غذا در دریای Devonian است. (اعتبار: AuntSpray / Shutterstock)

اما با تمام توان آنها ، Dunkleosteus و خویشاوندان آن از سنی که نام آنها را حفظ می کند زنده نمی مانند. مایکل کوتس ، زیست شناس از دانشگاه شیکاگو می گوید: “مجموعه ای از بحران ها برای تأثیر بر زندگی روی زمین جمع شده است.” نابودی در آن رخنه کرد و گونه غالب دونین را به آرامی از بین برد. این طاقچه های زیست محیطی را باز کرد برای یک گروه جدید از ارگانیسم ها – کمتر از آنچه که “به گفته Coates ،” امضای زندگی مهره داران مدرن در این سیاره است. “

نفس نفس زدن

توماس آلژئو ، زمین شناس دانشگاه سین سیناتی می گوید: “از نظر مقیاس زمانی ،” انقراض Devonian با بقیه کاملاً متفاوت است. ” در طول میلیون ها سال ، تا 10 واقعه متمایز از بین رفتن تنوع زیستی را از حد نرمال بالاتر برد میزان پس زمینه، یا پایه دو مورد برجسته هستند: رویدادهای Kellwasser و Hangenberg که به ترتیب در اواسط و اواخر دوره Devonian اتفاق افتادند.

پاسخ های واضح و روشن در قلمرو انقراض نادر است ، اما محققان به طور كلی موافقند كه هر دو واقعه با هم همراه بوده اند کمبود اکسیژن اقیانوس، یا سطح اکسیژن کم است. برخی از بهترین شواهد در لایه های موجود است شیل سیاه – که در شرایط اکسیژن تشکیل می شوند – که مربوط به زمان است. بنابراین ، احتمالاً یکی از مهمترین مکانیسمهای کشتار در طول دوره Devonian ، خفگی باشد. در کنار ماهی های زره ​​پوش ، سازندگان صخره ها مانند مرجان ها و اسفنج ها به طور دسته جمعی مردند ، همچنین تریلوبیت ها ، گونیاتیت های شبیه ناوتیلوس و موجودات دیگر.

دشوارتر است که بگوییم چرا اقیانوس ها به طور ناگهانی برای آنها غیر قابل تنفس شدند. فعالیت های آتشفشانی مظنون دائمی در تحقیقات در حال انقراض است ، و دانشمندان به دلیل ردپای آن در انقراض Devonian رکورد سنگ را به درستی جستجو کرده اند. Algeo می گوید: “در جستجوی یک کاندیدای قابل قبول زیاد بوده است.” هنوز چیزی پیدا نشده است که بتواند با فوران هیولای منقرض شدن پرمین بعدی مقایسه شود ، اما برخی شواهد نشان می دهد که آتشفشان در یک استان آذرین بزرگ به نام تله های ویلوی ممکن است نقشی داشته باشد، از جمله ، شاید از طریق مسمومیت با جیوه. در این دوره یک سیارک نیز به زمین برخورد کرد و عرض 40 مایل را پشت سر گذاشت دهانه سیلجان.

یک مطالعه اخیر نتیجه گرفت که ماشه رویداد هانگنبرگ اشعه ماورا بنفش بوده و از طریق شکستن لایه ازن به جو نفوذ می کند. محققان نمونه های سنگ Devonian را از کوههای گرینلند و آند جمع آوری کردند و پس از حل آنها ، اسپورهای گیاهان ناقص را مطابق با آسیب DNA در اثر اشعه ماورا UV بنفش یافتند.

زندگی خودش روشن می شود

Algeo خودش را دارد ، نظریه حیرت انگیز: مرگ نه از روندهای زمین شناسی یا آب و هوایی ، بلکه به عنوان “نتیجه طبیعی تکامل کل بیوسفر” به وجود آمده است. به عبارت دیگر دشمن زندگی Devonian خود زندگی بود. وی معتقد است که به عنوان گیاهان عروقی – اساساً همه چیز به جز خزه و گلسنگ – ابتدا زمین خشک استعمار می شود ، ریشه های عمیق آنها سنگهای سطح زمین را شکسته و مواد مغذی و مواد معدنی آزاد می کند که باعث شکوفایی جلبک ها می شوند. اقیانوس ها مملو از مناطق مرده و فاقد اکسیژن شدند. در حالی که گیاهان رشد می کردند ، بقیه مردند.

گیاهان همچنین دی اکسید کربن یا CO2 ، گاز گلخانه ای گرم کننده جو را جذب می کنند. با گسترش آنها ، آنها می توانستند این سیاره را سرد کنند و عصر یخبندان را به وجود آورند که باعث پایداری بیشتر زندگی شود. (در واقع ، برخی از تحقیقات نشان می دهد که خنک کننده جهانی در انقراض Devonian نقش داشته است ، و گونه های گرمسیری را به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار می دهد.) اگرچه در دراز مدت ، بزرگترین میراث این پوشش گیاهی جدید ، می تواند در بازگشت انقراض باشد.

گیاهان عروقی مقصر در انقراض باشند یا نه ، بدون شک در پایان آن همه گیر بودند ، درختان و سرخس ها اولین جنگل های مدرن را تشکیل می دهند. دنیای بالای آب سرانجام برای حمایت از حیوانات حیوانات به اندازه کافی پیچیده شده بود و گونه های پرورش دریا توجه کردند. کوتس می گوید: “همه به آن نگاه می کنند و چیزهایی برای بهره برداری وجود دارد.” “آنها ناگهان از این فرصت طلایی برخوردار شده اند.”

نظم نوین جهانی

tetrapods ، قدیمی ترین اجداد زمینی ما ، اقیانوس را برای این محیط جدید رها کردند. کواتس آنها را نیمه شوخی می نامد: تک مهره دارانی که از آن زمان روی زمین رفته اند ، از نسل این چارچوب های زمینی چهار پا هستند: “دوزیستان گروتسک” که در باتلاق ها می لولند ،

Elginerpeton BW - wikimedia commons cc 3.0

نقاشی از Elginerpeton pancheni ، تتراپاد اولیه از دوره Devonian اواخر. (اعتبار: Nobu Tamura / CC توسط 3.0 / Wikimedia Commons)

پس از پایان انقراض Devonian ، حدود 360 میلیون سال پیش ، فاصله رومر آغاز شد این خلا v موجود در پرونده های فسیلی ، که برای استاد هاروارد آلفرد شروود رومر نامگذاری شده بود ، دانشمندان را برای دهه ها متحیر می کرد. مهمتر از همه ، این تلاشها برای جمع آوری تاریخ غیرمحتمل اولین حیوانات خشکی که نسب آنها سرانجام به ما منجر می شود ، خنثی می شود. در بیشتر موارد ، tetrapod ها قبل از انقراض بازیگران کمی بودند: چند هیبرید عجیب و غریب ، ماهی ریه مانند آکانتوستگا، اندامهای نیمه قلب جوانه زده در جایی که باید باله داشته باشند. آنها مطمئناً به نظر نمی رسیدند که فقط یک هاپ تکاملی باشند ، از سلطه جهانی پرش کنند و پرش کنند.

کوتس می گوید ، اما بعد از فاصله رومر ، “وقتی دوباره آنها را برمی دارید” ، آنها متنوع هستند و انواع کارهای هیجان انگیز را انجام می دهند. ” دوزیستان چوبی ناگهان در حال قدم زدن در خشکی هستند و به طور مداوم در آن پیشرفت می کنند. یکی از مشهورترین نمونه ها ichthyostega، موجودی به طول یک متر که کمی یادآور سمندر غول پیکر چینی است. طی چند میلیون سال دیگر ، دوزیستان از خزندگان تخمگذار پوسته پوسته شده جدا می شوند ، که بعدا خود دایناسورها و پستانداران را به وجود می آورند.

با انقراض Devonian نه تنها تتراپودهای زمینی بلکه حیواناتی که تا امروز به جهان مهره داران دریایی فرمان می دهند آغاز شد: ماهی های پره ای (یا استخوانی) و ماهی های غضروفی مانند کوسه ها ، پرتوها و کیمراها. گرچه ما خود را در tetrapods می بینیم ، فرزندان ماهیان پس از Devonian ، به روش خود ، حتی چشمگیرتر است – مهره داران دریایی امروز (از جمله بریستلموث، به احتمال زیاد فراوانترین مهره دار روی زمین) خیلی بیشتر از پسر عموهای خشک آنها است. کوتس می گوید اگر یک زیست شناس مریخی یک مهره دار را به طور تصادفی از سیاره ما انتخاب کند ، “احتمال دارد چیزی شبیه شاه ماهی باشد.”

مشخص نیست که انقراض Devonian تا چه اندازه جریان تکامل را تغییر داده است. شاید تتراپودها ، کوسه ها و ماهیان استخوانی به هر حال از رقبای خود پیشی گرفته باشند. به گفته Algeo ، این انقراض “احتمالاً بیشتر برای پایان دادن به این گروه ها بود که قبلاً وضعیت خوبی نداشتند.” با این وجود ، این انقراض بود که آنها را به پایان رساند ، و کف زیست محیطی را با قاطعیت به اشکال زندگی که امروزه می بینیم ، ارائه می دهد. همانطور که Coates گفت ، “زیست مدرن مهره داران محصول این رویداد بزرگ ویرایش است.” به معنای کمی ، ممکن است منقرض شدن Devonian را داشته باشیم تا از وجود خود تشکر کنیم.


بیشتر بخوانید: انقراض Ordovician: اولین برس سیاره ما با مرگ

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *