سایت انفجار : بله ، آسمان ها گاهی اوقات قبل از گردبادها واقعاً سبز می شوند


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

احتمال گردباد ترسناک است. اما وقتی فضای سبز پیش از موعد در آسمان ها مستقر می شود و هر آنچه را لمس می کند با رنگ غیر طبیعی خود کاملاً وحشتناک می کند.

برخی از مردم ، به ویژه ساکنان Great Great Plains یا Midwest ، تصور می کنند که آسمان های سبز به معنای پیروی از گردباد است. به طور خلاصه ، این درست نیست: این دو همیشه با هم ظاهر نمی شوند. از آنجا که کارشناسان هواشناسی این پدیده را نشانه قابل اعتمادی برای توسعه گردباد نمی دانند ، چگونگی وقوع آن تحقیقات زیادی انجام نداده است. ماكنزی كروكاك ، دانشمند تحقیقاتی در مرکز مدیریت ریسك و بحران دانشگاه اوكلاهاما ، می گوید: “بیایید بگوییم آسمان هر بار كه گردبادی ایجاد شود ، صورتی داغ می شد.” “سپس ما می توانیم آن را به عنوان جزئیات پیش بینی بررسی کنیم.”

از آنجا که آسمان تغییر رنگ و ظاهر گردباد غیرقابل پیش بینی است ، محققان گردباد تمرکز خود را در جاهای دیگر متمرکز کرده اند – مانند روش هایی برای دلسرد کردن دیگران از سرگردانی در خارج برای بررسی آسمان برای نشانه های فاجعه.

جایی که اولویت ها دروغ می گویند

حقیقت این است که این رشته هنوز هم اطلاعاتی راجع به چگونگی شروع این طوفان ها یا اولین ویژگی های آنها گیج کننده است. تحقیقات اخیر نشان می دهد مارپیچ مشخصه یک گردباد است از زمین بساز، معکوس فرآیند هواشناسان تصور می کردند که این مورد برای دهه ها اتفاق افتاده است.

اگر محققان بتوانند نحوه تشکیل و نشستن پیچ و تاب ها بر روی بتن را شناسایی کنند ، نشانه های اولیه آمدن آن است ، هشدارها برای هر کسی که در این مسیر باشد ممکن است زودتر خاموش شود. کلسی الیس ، یک متخصص اقلیم شناسی خطر در دانشگاه تنسی ناکسویل ، می گوید: در حال حاضر ، میانگین فاصله زمانی که هواشناسان هشدار می دهند و هنگام برخورد گردباد 14 دقیقه است. تحقیقاتی که ممکن است پنجره آماده سازی کوتاه مدت افراد را طولانی کند ، اولویت اصلی هستند.

گفته شد ، تیمی از محققان در دهه 1990 به طور خلاصه رمز و راز آسمان سبز را بررسی کردند. در آن زمان ، یک برنامه تحقیقاتی که امروز نیز زنده است ، تأیید مبدا چرخش در آزمایش گردباد (VORTEX) ، در اطراف دشتهای بزرگ گشت زد و به دنبال آب و هوای شدید و جمع آوری داده ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تشکیل آنها بود. محققان دریافتند که طوفان ها در اوکلاهما و تگزاس گاهی سبز به نظر می رسند. وقتی خدمه دستگاهی را اندازه گیری کرد که طول موجها را در آسمان اندازه می گرفت، این فناوری در پرتوهای قسمت سبز طیف قابل مشاهده افزایش پیدا کرد. به عبارت دیگر ، “آنجا سبز وجود دارد – این نادرست نیست ، شما آن را جبران نمی کنید ، اما وجود دارد [only] آسمان سبز در برخی از طوفان ها ، “می گوید الیس.

محققان VORTEX این فرضیه را مطرح کردند که رنگ وهم آور ناشی از تابش نور خورشید از ابرهای طوفانی پر از آب است. به ویژه در غرب میانه ، گردبادها تمایل به تشکیل اواخر روز دارند ، هنگامی که غروب خورشید پرتوهای زرد ، نارنجی و مایل به قرمز را بر فراز آسمان می اندازد. نوری که از میان ابرها عبور می کند با قطرات آب تلاقی می کند (یا احتمالاً تگرگ ، جزئیاتی که محققان اتو نکرده اند). با بیرون آمدن نور خورشید از طرف دیگر طوفان که در حال دمیدن است ، تداخل آب آبی باعث سبز شدن روشنایی می شود. کروساک می گوید ، فقط افرادی که در مسیر مستقیم نور خورشید هستند هنگام عبور ابرها نتیجه را می بینند ، به همین دلیل است که مردم در یک منطقه (اما نه در منطقه دیگر) ممکن است رنگ بیماری را هنگام طوفان ببینند.

ما دوست داریم نگاه کنیم

آسمان سبز (یا فقدان آن) در مورد آمدن یک گردباد معنایی ندارد – و خواندن نشانه های تصویری که به طور واقعی می تواند تهدید قریب الوقوع باشد خواندن آن دشوار است. الیس می گوید ، حتی تعقیب کنندگان طوفان حرفه ای نیز می توانند برای اتصال آنچه که مشاهده می کنند به نتایج رادار و اندازه گیری ریسک متصل شوند. اما وقتی او و همکارانش از افرادی که ممکن است گردباد هشدار دهند چه کاری انجام خواهند داد ، پرسید پس از واقعیت ، بیشترین توافق در مورد پاسخ این است که بیرون بروید و به اطراف نگاه کنید. الیس می گوید: “من نمی دانم آنها به دنبال چه چیزی هستند.” اما “اگر به طور متوسط ​​14 دقیقه وقت دارید ، اما شاید بیشتر از شش دقیقه باشد ، دو دقیقه وقت می گذارید تا کفش های خود را بپوشید ، و سپس به بیرون می روید – پس از گردباد شما ناگهان چهار دقیقه فاصله دارد و ممکن است نتوانید به جایی امن برسید. “

در حالت ایده آل ، افرادی که در مسیر گردباد قرار دارند نباید وقت خود را به خیره شدن به آسمان تلف کنند. بنابراین محققان در حال تنظیم دقیق چگونگی برقراری ارتباط هواشناسان برای وادار کردن افراد با سرعت و مسئولیت پذیری سریع هستند. قبل از فصل گردباد – بسته به بخشی از ایالات متحده – دوره های اوج فعالیت چرخاندن از بهار تا اواسط تابستان – هواشناسان ممکن است اطلاعات آمادگی را صادر کنند و برخی افسانه ها را از بین ببرند. اگرچه مشخص نیست که چه تعداد از مردم معتقدند آسمان سبز همیشه نشان دهنده گردباد آینده است ، بررسی ها نشان می دهد که برخی فکر می کنند کوه ها یا بزرگراه ها گردباد را متوقف می کنند (این کار را نمی کنند) یا اینکه طوفان ها نمی توانند از رودخانه ها عبور کنند (می توانند). کروساک می گوید ، در حالی که هنوز نسبتاً نادر است که مردم این اعتقادات را داشته باشند و به آنها عمل کنند ، باورهای غلط در خارج از مکان هایی مانند اوکلاهما و دیگر مناطق گردباد سنتی بیشتر مشاهده می شود.

کارشناسان ارتباطات همچنین انواع هشدارهای صادر شده را در صورت امکان برخورد با گردباد هماهنگ می کنند. علاوه بر رفتن به بیرون ، مردم همچنین تمایل دارند که شبکه های اجتماعی یا ایستگاه های تلویزیونی محلی را بررسی کنند تا هشدارهای دریافتی را تأیید کنند. اگر هر خروجی همان حرف را بزند و رفتارهای یکسانی را آموزش دهد – مثل اینکه به مردم بگویید تلفن خود را شارژ کنند تا بتوانند اخطارهای بیشتری دریافت کنند – این ممکن است احتمال رعایت افراد را افزایش دهد. الیس می گوید: “مهم نیست که بیرون چه می بینند ، اگر همه به آنها می گویند دقیقاً همان کار را انجام دهند ، امیدوارم که آنها این کار را انجام دهند.”

مهمتر از همه ، اطمینان از داشتن سرپناه در مردم مهمترین مرحله برای اطمینان از توجه به هشدارها است. و نیاز به مخفیگاه های مناسب ممکن است در حال افزایش باشد. نقشه های ظاهر گردباد نشان می دهد که پیچ و تاب ها در حال تبدیل شدن هستند در ایالت هایی با بیشترین تراکم خانه های سیار بیشتر دیده می شود. افراد در این ساختارها می توانند باشند 15 تا 20 برابر بیشتر احتمال مرگ دارد در طوفان نسبت به خانه های دارای پایه.

و در دنیای هواشناسی ، آسمان سبز در مقایسه با تصویر بزرگ کم رنگ به نظر می رسد یا نه. کروساک می گوید: “ما همیشه این حرف را می زنیم.” “پیش بینی شما می تواند عالی باشد. اما اگر مردم آن را درک نکنند ، یا اگر مردم راهی برای پاسخگویی به آن ندارند ، پس خیلی ارزش ندارد. “

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *