سایت انفجار : حرف آخر: تجزیه و تحلیل های مختلف نشان می دهد 2020 یا در گرمترین سال یا در جایگاه 2


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

به سمت خط پایان ، هجوم سیاره ما به سمت یک سال با رکورد گرم با تأثیر خنک کننده La Niña کمی کند شد. حتی در این صورت ، 2020 به عنوان رقابتی ، یا حتی گره زدن ، گرمترین سال ثبت شده ، 2016 ، وارد کتابها شده است.

در آن سال دوقلوی مخالف لانینا ، ال نینو ، گرمایش قابل توجهی پیدا کرد. ال نینو 2016 یکی از قوی ترین های ثبت شده بود.

این واقعیت که امسال حتی به دلیل اینکه توسط لانینا به طور طبیعی در پایان خنک شد ، با 2016 رقابت کرد ، به ویژه قابل توجه است.

در تجزیه و تحلیل آن ، در 14 ژانویه ، ناسا 2020 را به عنوان گرمترین سال در یک تساوی قرار داد. اداره ملی اقیانوس و اتمسفر ، Met Office انگلیس و برکلی زمین سال گذشته را به عنوان دومین سال گرم نشان می دهند.

گرم شدن کره زمین ناشی از انسان ادامه دارد

تفاوت بین این تجزیه و تحلیل های مستقل بسیار ناچیز است و اینکه آیا سال 2020 به عنوان گرمترین سال گره خورده است ، یا به طور اسمی گرمترین سال است ، نسبت به روند طولانی مدت قابل توجه نیست – که واضح است: گرم شدن کره زمین ناشی از انسان بی وقفه ادامه دارد.

به گفته NOAA: “هفت گرمترین سال جهان از سال 2014 تاکنون اتفاق افتاده است ، از 10 سال گذشته گرمترین 10 سال است.”

روند گرمایش جهانی بلند مدت

این طرح ناهنجاری های دمایی سالانه را از سال 1880 تا 2019 با توجه به میانگین 1951-1980 نشان می دهد ، همانطور که توسط ناسا ، NOAA ، گروه تحقیقاتی برکلی زمین و مرکز مت اداری هادلی (انگلستان) ثبت شده است. (اعتبار: NASA GISS / گاوین اشمیت)

اگرچه از سال به سال تغییرات جزئی وجود دارد ، چهار رکورد دما که در نمودار بالا نشان داده شده است ، قله ها و دره ها را با یکدیگر هماهنگ می کند. به گفته ناسا “همه در چند دهه گذشته گرمایش سریع را نشان می دهند و همه نشان می دهند که دهه گذشته گرمترین بوده است.”

لسلی اوت ، کارشناس هواشناسی در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرینبلت ، MD گفت: “این سال نمونه بسیار بارزی از زندگی در زیر برخی از شدیدترین تأثیرات تغییرات آب و هوایی است که ما پیش بینی کرده ایم.” ، به نقل از نسخه ناسا.

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *