سایت انفجار : دانشمندان شهروند ده ها “ستاره شکست خورده” را در نزدیکی زمین کشف می کنند


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

Citizen Science Salon یک همکاری بین است کشف کردن و SciStarter.org.


گاهی اوقات روش های قدیمی واقعا بهترین روش ها هستند. هنگامی که ستاره شناس کلاید تومبو در سال 1930 پلوتو را کشف کرد ، این نتیجه ساعتهای بی شماری بود که با فشار دادن چشم خود را به دستگاهی موسوم به مقایسه گر چشمک می زد. با استفاده از آن ، تومبوگ می توانست بین دو تصویر از آسمان شب گرفته شده در زمان های کمی متفاوت به سرعت و عقب برود.

یک پروژه علمی شهروندی ناسا بنام دنیای حیاط خلوت از داوطلبان می خواهد که تقریباً همان کار را انجام دهند ، در صورت وجود. داوطلبان تصاویر محله آسمانی ما را شانه می کنند و به دنبال دنیاهای جدید نزدیک ما می مانند ، دقیقاً مانند تومبو. اما آنها به جای سیارات اکنون به دنبال چیزی حتی عجیب تر هستند. جستجو امروز بر روی کلاس عجیبی از اشیا known متمرکز است که به کوتوله های قهوه ای معروف هستند – نه کاملاً سیاره ، نه کاملاً ستاره.

و دانشمندان درگیر این پروژه اکنون به روزترین نقشه از کوتوله های قهوه ای نزدیک زمین را منتشر کرده اند ، چیزی که به گفته آنها بدون سخت کوشی دانشمندان شهروند امکان پذیر نبود. این نقشه به منجمان کمک خواهد کرد که نحوه شکل گیری و تکامل کوتوله های قهوه ای را بهتر درک کنند و به محققان ایده بهتری از اجسامی که فضا را فراتر از منظومه شمسی ما پر می کنند ، ارائه دهد. تحقیق آنها بود به صورت آنلاین منتشر شده است در اواخر سال 2020 و قرار است در مکمل مجله اخترفیزیکی.

جستجوی کوتوله های قهوه ای

در روز سه شنبه ، 18 فوریه 1930 ، تومبو در حال مرور تصاویر اخیر بود که متوجه نقطه کوچکی شد که به عقب و جلو پرید ، نشانه این است که او یک شی nearby نزدیک را پیدا کرده است. کارهای رصدی بیشتر اشیا other دیگر مانند سیارک ها را رد کرد و کشف سیاره نهم یکبار رسمی بود. امروز ، پلوتو به وضعیت سیاره کوتوله تنزل یافته است زیرا ما سایر اجرام مانند آن را در منظومه شمسی کشف کرده ایم.

اما اخترشناسان سو strong ظن شدیدی دارند که هنوز هنوز کشف جهان در قسمتهای دور منظومه شمسی انجام نشده است. در سالهای اخیر تعدادی سیاره جزئی و دیگر اجسام کمربند کوئیپر کشف شده است. و برخی از ستاره شناسان فکر می کنند سیاره بزرگ دیگری دور از نپتون در حال چرخش است که آنها آن را “سیاره نه” می نامند.

حتی دورتر از آن در محله آسمانی ما احتمالاً تعدادی اشیای کم نور و مرموز وجود دارد که به عنوان کوتوله های قهوه ای شناخته می شوند. بزرگتر از اینکه سیاره باشد اما آنقدر بزرگ نباشد که بتواند ستاره باشد ، کوتوله های قهوه ای نوع عجیبی از جسم میان هستند. آنها به طور معمول در جایی بین 13 تا 80 برابر جرم مشتری تعریف می شوند. نقشه به روز شده شامل 525 کوتوله قهوه ای در فاصله 65 سال نوری از زمین است ، اما مطمئناً تعداد بیشتری از آنها در آنجا منتظر هستند.

دیوی کرک پاتریک ، دانشمند مرکز پردازش و تجزیه و تحلیل مادون قرمز Caltech و یکی از اعضای پروژه Backyard Worlds ، می گوید یافتن کوتوله های قهوه ای بسیار دشوار است.

از آنجا که آنها به اندازه کافی بزرگ نیستند تا بتوانند هلیوم را در هیدروژن ذوب کنند – فرآیندی که خورشید و سایر ستارگان ما را تغذیه می کند – کوتوله های قهوه ای اغلب کاملاً خنک هستند ، به این معنی که تابش زیادی را که ستاره شناسان می توانند ساطع کنند ، منتشر نمی کنند. ستاره شناسان انواع مختلف کوتوله های قهوه ای را پیدا کرده اند که از نظر ترکیب و فعالیت درونی متفاوت هستند. هنوز س questionsالات زیادی در مورد نحوه شکل گیری کوتوله های قهوه ای و شکل ظاهری آنها باقی مانده است. مشاهدات بیشتری برای رسیدن به ته رمز و راز لازم است.

کوتوله قهوه ای - ناسا

برداشت یک هنرمند از یک کوتوله قهوه ای. (اعتبار: NASA / ESA / JPL)

اینجاست که دانش شهروندی وارد می شود. به لطف داده های جمع آوری شده از سفینه کاوشگر مادون قرمز ناسا ، WISE ، منجمان از قبل به عکسهای با وضوح بالا و تقریباً از کل آسمان شب دسترسی دارند. از سال 2009 ، ماهواره آسمان ها را در فرکانس های مختلف مادون قرمز اسکن کرد و مرحله دوم با نام NEOWISE در سال 2013 آغاز شد.

ستاره شناسان قصد داشتند هر چیز جالبی را که در تصاویر WISE مشاهده کردند با تلسکوپ های مادون قرمز قدرتمندتر مانند تلسکوپ فضایی اسپیتزر پیگیری کنند. اما به زودی با یک مشکل بزرگ روبرو شدند: ناسا قصد داشت اسپیتزر را خاموش کند. برای یافتن هر چیزی ، دانشمندان باید سریع حرکت کنند.

“ما نامزد کردیم [citizen scientists] در ابتدا گفت: “بیایید سعی کنیم هرچه سریعتر کاندیداها را پیدا کنیم زیرا وقت ما برای انجام این کار با اسپیتزر کم است.” کرک پاتریک می گوید: “بدون دانشمندان شهروند ، ما همه آن نامزدها و زمان کافی برای پیگیری را نداشتیم. بنابراین آنها یک نعمت الهی بودند. “

داوطلبان با استفاده از یک ابزار آنلاین به سرعت تصاویر آسمان شب را که با فاصله کمی از آنها گرفته شده است ورق می زنند. اگر آنها چیزی را در حال حرکت مشاهده کنند ، می توانند منجمان را هشدار دهند ، آنها با مشاهدات قوی تر با استفاده از رصدخانه کار خود را پیگیری می کنند. داوطلبان ده ها نامزد کوتوله قهوه ای جدید پیدا کردند که دانشمندان توانستند برای کمک به ایجاد نقشه جدید آنها را با اسپیتزر پیگیری کنند. در کل ، دانشمندان شهروند فقط در طی یک سال به 52 کوتوله قهوه ای جدید اضافه کردند.

Citizen Science نتایج واقعی می دهد

اگرچه اسپیتزر در ژانویه سال 2020 خاموش شد ، اما این ستاره شناسان توانستند پیگیری کنند بسیاری از نامزدهای امیدوار کننده دانشمندان شهروندی را انتخاب کردند. این منجر به کشف ، از جمله ، یک کلاس جدید از کوتوله قهوه ای، به نام کوتوله های شدید نوع T گفته می شود. دانشمندان تصور می کنند این اشیا extremely بسیار قدیمی هستند ، در برخی موارد حدود 10 میلیارد سال قدمت دارند. مشاهدات منحصر به فرد دیگر از نقشه جدید شامل سردترین کوتوله قهوه ای شناخته شده است ، مکانی که احتمالاً دما در زیر نقطه انجماد فرو می رود.

و مشاهدات دیگر هنوز در انتظار توضیح هستند.

“یکی از دانشمندان شهروند شیئی واقعاً کمرنگ پیدا کرد که فقط در آسمان پخش شده بود. و ما فکر کردیم ، “این چیست؟ این چیز عجیبی خواهد بود. “” کرک پاتریک می گوید. او می گوید این شی با طیفهای موجود در پرونده مطابقت ندارد.

یافته های بیشتر نشان داد که این یک کوتوله قهوه ای سرد بسیار باستانی است که عمدتا از هیدروژن تشکیل شده است ، بدون فلزاتی که بیشتر کوتوله های قهوه ای دیگر دارند. کرک پاتریک می گوید تیم وی پس از جمع آوری اطلاعات بیشتر ، به زودی مقاله جدیدی درباره این شی منتشر خواهد کرد.

کوتوله های قهوه ای درست در لبه دید قرار دارند. گروهی از دانشمندان شهروند با به صفر رساندن امضای مادون قرمز آن ، این مورد را مشاهده کردند. (اعتبار: A. Meisner / NOIRLab / NSF / AURA)

کوتوله های قهوه ای درست در لبه دید قرار دارند. گروهی از دانشمندان شهروند با به صفر رساندن امضای مادون قرمز آن ، این مورد را مشاهده کردند. (اعتبار: A. Meisner / NOIRLab / NSF / AURA)

یافته های جالب و جالب جدیدی از این دست ممکن است امری عادی نباشد ، اما کرک پاتریک خاطرنشان می کند که داوطلبان اغلب مواردی را از دست می دهند که محققان از آن غافل می شوند.

او می گوید: “دانشمندان شهروند ، تا حدودی فکر می کنم به این دلیل که آنها تصورات پیش فرض ما را ندارند ، به احتمال زیاد چیزهای غیرمعمول را انتخاب می کنند ، زیرا چشم آنها با چیزهایی که ما فکر می کنیم دنبال آنها نیست ،” .

کرک پاتریک می گوید به خصوص از یک گروه اصلی متشکل از چند ده داوطلب که ساعتهای زیادی را به این پروژه اختصاص داده اند ، بسیار سپاسگزار است. یک داوطلب حتی ابزاری را کدگذاری کرد که به WiseView معروف است و با اجازه دادن به شرکت کنندگان برای جابجایی آسان تصاویر ، روند کشف کوتوله های قهوه ای را بسیار آسان تر می کند.

از داوطلبان دعوت می شود تا در جلسات تلفنی هفتگی بین دانشمندان نیز گوش فرا دهند ، جایی که آنها درباره نتایج اخیر و موارد جدیدی که باید تمرکز کنند صحبت می کنند.

کرک پاتریک می گوید: “آنها دوست دارند این فریاد را بین دانشمندان بشنوند ، زیرا می توانند بشنوند که چگونه علم در زمان واقعی اتفاق می افتد.”

برای پیوستن به دانشمندان شهروند در سراسر جهان ، و کمی درک چگونگی یافتن کلاید تومبو به پلوتو ، صفحه وابسته پروژه Backyard Worlds در SciStarter. در داشبورد SciStarter خود ، نام Zooniverse خود را در بخش “اطلاعات و تنظیمات” اضافه کنید تا اعتبار مشارکت خود را بدست آورید. و شاید حتی بتوانید دنیای خود را پیدا کنید که در فضا شناور است.

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *