سایت انفجار : علم نیز امسال دارای نژاد محسوب می شود: حال آنها چطور است؟


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

این مقاله در کشف کنید مسئله سالانه علم به عنوان “سیاه در دانشگاه”. با تبدیل شدن به یک روزنامه نگاری علمی ما را پشتیبانی کنید مشترک.


در ماه می، کشته شدن جورج فلوید یک واقعیت خشن را به کانون گفتگوهای سراسر جهان رساند: نژادپرستی در همه جنبه های جامعه نفوذ می کند. و علم ، به عنوان بخشی از جامعه و حرفه خودم ، از این مصونیت برخوردار نیست. جنبش های رسانه های اجتماعی در سال 2020 مانند #BlackInTheIvory و #BirdBirdersWeek از جامعه علمی خواستند تا نگاه دقیق به نژادپرستی موجود در دیوارهای آن ، همانطور که توسط اعضای جامعه خود نشان داده شده است ، انجام دهد. هزاران دانشمند سیاه پوست با استفاده از توییتر ، فیس بوک و فراتر از آن داستان های شخصی درباره تعصب ، کلیشه و تبعیض را که در طول زندگی حرفه ای آنها روبرو است ، به اشتراک گذاشتند. این تجربیات پیامدهای مخربی برای سلامت روان ، موفقیت شغلی و در نهایت تمایل به ماندن در رشته های خود داشته است.

نژادپرستی در علم چیز جدیدی نیست. برای قرن ها ، علم مهمترین ابزاری بوده است که برای ایجاد ، دفاع و حفظ نابرابری نژادی مورد استفاده قرار گرفته است. با اوج گرفتن تجارت برده های آتلانتیک ، قرن هجدهم شاهد ظهور “علوم نژادی” بود. دانشمندان و فیلسوفان اروپایی درباره تعداد و خصوصیات نژادهای انسانی بحث و گفتگو کردند ، به طور معمول سیاه پوستان را به عنوان مستعد ابتلا به عدم هوش ، تنبلی و بزهکاری به تصویر می کشند. این کار در قرن نوزدهم با جنبش eugenics آمریکا ادامه یافت ، همانطور که دانشمندان برتری ژنتیکی افراد طبقه بندی شده در سفید را بحث کردند. حتی هنگامی که علم شروع به درک نژاد به عنوان ساختاری اجتماعی و نه تعیین شده از نظر زیست شناختی کرد ، چندین دانشمند شروع به پیشبرد مفهوم حقارت فرهنگی سیاه پوستان کردند.

عصر جدید؟

دهه های اخیر تغییرات اندکی ایجاد کرد. در دهه 1990 ، دانشمندان علوم اجتماعی استدلال می کردند که عدم هوش ژنتیکی یا “فرهنگ فقر” سیاهپوستان را از موفقیت بازمی دارد ، و کمبودهای تحصیلی و خانوادگی را مقصر می دانند در حالی که نقش تاریخ و تبعیض را نادیده می گیرند. امروزه ، دانشمندان در سراسر علوم ، اختلافات نژادی را در همه زمینه های زندگی کشف می کنند – اغلب بدون توضیح عوامل بی شمار اجتماعی که چنین اختلافاتی را ایجاد می کنند. یک مثال در این یافته کاملاً تبلیغ شده نهفته است که از 18 آگوست ، سیاهپوستان بیش از دو برابر سفیدپوستان احتمال مرگ در اثر COVID-19 دارند. با این وجود کمتر در مورد عوامل ساختاری که چنین اختلافاتی ایجاد می کنند صحبت می شود (و حتی کمتر در مورد چگونگی رفع آنها).

در طول سال 2020 ، م institutionsسسات علمی (از جمله مادربزرگ من ، دانشگاه پرینستون) شروع به تغییر نام مدارس تحصیلات تکمیلی ، مجلات تحقیقاتی و جوایزی کردند که از اصطلاحات توهین آمیز یا شخصیت های ممتازی که عقاید نژادپرستانه داشتند استفاده می کردند. در برخی از دانشگاه ها مجسمه ها پایین آمدند. و چندین مقاله منتشر شده – برخی از آنها در مجلات مشهور – به دلیل نقصی که موجب تقویت کلیشه های مضر یا نابرابری نژادی می شوند ، پس گرفته شدند. با این حال ، تحقیقات گسترده تر نشان می دهد مشکلات نژادی بسیار عمیق تر از علائم و نشانه ها است.

نژادپرستی در میدان

من به عنوان یک روانشناس اجتماعی ، چگونگی بروز نابرابری های نژادی در تعاملات اجتماعی را بررسی می کنم. در مقاله ای در سال 2019 ، من نحوه صحبت مردم سفیدپوست هنگام تعامل با سیاه پوستان را مقایسه کردم. تا حدودی خلاف واقع ، من دریافتم که لیبرال های سفیدپوست – از جمله نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دموکرات – در آنچه من می گویم تغییر قدرت صلاحیت است شرکت می کنند: آنها از کلمات کمتری برای برجسته کردن صلاحیت خود استفاده می کنند (مانند اظهار کننده یا رقابتی) هنگام مکالمه با یک فرد سیاه پوست یا بیشتر مخاطبان اقلیت. محافظه کاران سفیدپوست – که طبق تحقیقات انجام شده ، عموماً کمتر علاقه مند به کنار آمدن با اقلیت های نژادی هستند – چنین تغییری را نشان ندادند. این پدیده احتمالی خیرخواهانه ، اگر در نهایت حمایت کننده باشد ، ممکن است یکی از پدیده هایی باشد که باعث می شود دانشمندان رنگین پوست در جوامع علمی عمدتا سفید ، و از نظر ظاهری مترقی ، ناخوشایند باشند.

این تغییر صلاحیت احتمالاً ریشه در همان کلیشه هایی دارد که علم برای قرن ها تبلیغ کرده است – آنهایی که سیاه پوستان را از نظر وضعیت و توانایی پایین تر نشان می دهند. این ایده ها زنده و زنده هستند: در مطالعه دیگری ، من و تیم من دریافتیم که بزرگسالان سفیدپوست و سیاه پوستان در سراسر کشور به ترتیب افراد سفیدپوست و سیاه پوستان را با مشاغل بالا در مقابل سطح پایین ارتباط می دهند. به عنوان مثال ، شرکت کنندگان حدس زدند که یک فرد سفیدپوست ممکن است پزشک یا وکیل باشد ، در حالی که یک سیاه پوست ممکن است یک کارگر نگهداری باشد. این انجمن های نژادی به طور قابل توجهی تعصب ، استخدام تبعیض و مخالفت با سیاست های برابری نژادی را پیش بینی کردند. این کلیشه ها همچنین در تعاملات روزمره دانشمندان وجود دارد – مانند زمانی که با یک استاد سیاه پوست صحبت می شود یا او را با نگهبان اشتباه می گیرند – باعث می شود آنها نسبت به خودشان مطمئن نباشند و مورد پسند واقع نشوند. همه اینها می تواند سیاه پوستان را از ورود یا ماندن در علوم باز دارد.

در جهان که به سرعت در حال متنوع سازی است ، کمبود دانشمندان رنگی به طور فزاینده ای برای بشریت مضر می شود. محققان رنگ کمتر در معرض جهل نژادی هستند ، به آنها اجازه می دهد تحقیقاتی انجام دهند که برای جوامع بیشتر معنی دار باشد. سردبیران مجله رنگی معمولاً پیامدهای مضری را که ممکن است تحقیقات برای جوامع آسیب پذیر داشته باشند ، مشاهده می کنند ، در حالی که شرکت کنندگان در زمینه رنگ ، دستیابی به موفقیت های علمی را می توانند به جای بسیاری از موارد ، انجام دهند.

در حالی که اعتراضات زندگی سیاه پوستان از تابستان گذشته افزایش یافت ، سازمان ها برای انتشار بیانیه های همبستگی تلاش کردند. گفتگوها درباره اصلاح عدالت کیفری ، آموزش ، مسکن و اقتصاد مورد توجه قرار گرفت. اصل این اصلاحات به علم بستگی دارد – ابزاری که جهان برای پرداختن به مهمترین مشکلات خود به آن متوسل می شود. برای تأثیرگذار و فراگیر بودن ، علم نیز به اصلاحات گسترده احتیاج دارد: افزایش تعداد دانشمندان رنگین پوست ، بهبود احساس تعلق آنها در زمینه های انتخابی خود و بازسازی اعتماد فرسوده بین دانشگاه ها و جوامع رنگی. همانطور که جهان با نژادپرستی دست و پنجه نرم می کند ، می توان امیدوار بود که این بار علم به چالش کشیده شود.


سیدنی اچ. دوپری استادیار رفتار سازمانی در دانشگاه ییل است.

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *