سایت انفجار : ماه آبی: آیا لندر قمری جف بزوس فضانوردان را به ماه بازگرداند؟


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

تنها در طی چند سال کوتاه ، یک سفینه فضایی که به نظر می رسد چیزی شبیه به یک برج آب پرنده باشد ، در قطب جنوب قمری قرار خواهد گرفت و فضانوردان را برای اولین بار از زمان برنامه Apollo ناسا به سطح ماه حمل می کند. البته فقط در صورتي كه همه چيز به روش جف بزوس برود. اما دوباره ، این روزها ، آنها معمولاً این کار را می کنند.

فضاپیمای ماه آبی یک فرودگر ماه است که برای حمل بار و به طور بالقوه افراد به سطح ماه در مأموریت های آینده طراحی شده است. در حال حاضر توسط شرکت موشکی بنیانگذار آمازون ، جف بزوس ، Blue Origin در حال توسعه است. پس از اتمام ، ماه آبی باید بتواند تقریباً 10 هزار پوند (4500 کیلوگرم) را به ماه برساند. در مقایسه با، ماژول ماه آپولو ناسا، “LM” برای حمل تا 11000 پوند (5000 کیلوگرم) طراحی شده است.

ظرفیت بارگیری چشمگیر ماه آبی ، همراه با فناوری روز ، می تواند چیزهای رویایی علمی-تخیلی را قادر سازد. فضاپیما نه تنها می توانست باری را که برای ساخت پایگاه های ماه یا تلسکوپ در ماه لازم است ، ببرد ، بلکه ممکن است بسیاری از فضانوردان را با خیال راحت روی سطح ماه فرود آورد.

استیو اسکوایرس ، دانشمند ارشد Blue Origin ، در مصاحبه ای گفت: “آنچه ما در تلاش هستیم انجام دهیم ، آینده ای است که در آن مردم می توانند بر روی ماه زندگی و کار کنند. با ستاره شناسی سال گذشته

سیستم فرود انسان چیست؟

Blue Origin – به همراه شرکای خود لاکهید مارتین ، نورثروپ گرومن و دراپر – در سال 2020 برای ساخت “سیستم فرود انسان” برای برنامه آرتمیس ناسا یک قرارداد 579 میلیون دلاری مشترک کسب کردند. اگرچه مهندسان از سال 2016 روی کاوشگر ماه کار می کردند ، اما این امر تا سال 2019 برای عموم آشکار نشده بود.

جیم بریدنشتاین ، مدیر سابق ناسا هنگام اعلام جایزه گفت: “این اولین بار از زمان آپولو است که ناسا بودجه مستقیم برای سیستم فرود انسان را در اختیار دارد و اکنون ما شرکت هایی با قرارداد داریم که کار برای برنامه آرتمیس را انجام می دهند.”

با این حال ، بودجه Blue Origin فقط برای مطالعه اولیه “دوره پایه” کافی بود که در پایان آوریل 2021 منقضی می شود. بعلاوه ، شرکت و شرکای آن هنوز در حال رقابت برای قرارداد نهایی فرود ماه هستند. این رقابت نیز سخت است ، در حالی که Blue Origin در برابر SpaceX و Dynetics قرار دارد ، دومی یک شرکت پرواز فضایی در آلاباما است. هنوز هم تاکنون ، پروژه های SpaceX و Dynetics نسبتاً کمتر از تلاش Blue Origin سود کسب کرده اند.

با انقضا بودجه دوره پایه برای توسعه فرود ماه در حال کار ، فقط دو پروژه از سه پروژه به مرحله بعدی راه می یابند. و انتظار می رود ناسا خیلی زود قراردادها را به دو نامزد نهایی اعطا کند ، با توجه به گزارش توسط SpaceNews.

اگر Blue Moon چراغ سبز دریافت کند ، این فقط یک پیروزی برای Blue Origin نخواهد بود ، بلکه یک نقطه عطف مهم برای شرکای آنها خواهد بود. دلیل این امر این است که ماه آبی بدون چندین م additionalلفه اضافی فضاپیما که توسط سایر پیمانکاران ساخته شده است ، نمی تواند به سطح ماه برسد.

هنگامی که همه چیز کنار هم قرار گرفت ، تیم چند شرکتی سفینه فضایی Human Landing System خود را با نام Integrated Lander Vehicle (ILV) فراخوانی می کنند که شامل عناصری برای انتقال ماه و همچنین فرود و صعود خواهد بود.

ناسا مراحل اولیه توسعه را از سیستم Blue Landing و شرکای آن که فضانوردان را روی ماه قرار می دهد ، روی سیستم فرود انسان تأمین کرد. (اعتبار: ناسا)

پیمانکاران – که در مجموع تیم ملی نامیده می شوند – مسئولیت های فردی خود را در چهار زمینه جدا کردند.

Blue Origin عنصری به اصطلاح نزولی سفینه فضایی ILV را ایجاد می کند. این خود ماه آبی است – فرودگری که در واقع سطح ماه را لمس می کند.

نورثروپ گرومن مسئول عنصر انتقال ILV است. این یک سفینه فضایی جداگانه است که با قرار دادن ماه آبی در مدار ماه برای قرار دادن فرود در مسیر سطح ماه قرار ملاقات می گذارد.

لاکهید در حال طراحی م componentلفه صعود ILV است. وسیله نقلیه صعود با دو صنعت دیگر جفت خواهد شد تا همه آنها بتوانند به عنوان یک واحد منسجم با هم بنشینند. اجزای صعود بر روی اجزای دیگر قرار می گیرد و به فضانوردان اجازه می دهد تا از سطح ماه پرواز کنند و با یک فضاپیمای مداری دوباره متحد شوند.

سرانجام ، آزمایشگاه های Draper هواپیمایی پرواز را برای هدایت وسیله نقلیه فرود و موارد دیگر فراهم می کند. هر چهار شرکت مسئولیت طراحی و ساخت اجزای خود را دارند. اما Blue Origin از ادغام این جنبه های مختلف در یک سیستم فرود منسجم که برای قرار دادن چکمه ها روی ماه و بازگرداندن آنها به سلامت به مدار ساخته شده ، استفاده خواهد کرد.

در اطراف ماه ، ILV همچنین می تواند با کپسول Orion ناسا یا حتی با Lunar Gateway ، یک ایستگاه فضایی مدار مدار ماه ، پهلو بگیرد. این فضاپیما می تواند با یک موشک United Launch Alliance Vulcan Centaur پرتاب شود ، یا می تواند سوار بر New Glenn Blue Origin شود – هر چند این دو وسیله پرتاب بالابر سنگین هنوز در دست توسعه هستند.

https://www.youtube.com/watch؟v=xRaGIKqnDpA

فرود آرتمیس روی ماه

با این حال ، ILV در واقع تمام فضانوردان را از زمین تا ماه حمل نخواهد کرد. در عوض ، ایده این است که فضانوردان با فضاپیمای Orion ناسا به ماه سفر می کنند ، جایی که می توانند با دروازه قمری قرار ملاقات بگذارند یا مستقیماً به ILV بپردازند.

از آنجا ، ماه آبی فضانوردان برنامه آرتمیس را به سطح ماه و عقب منتقل می کند. این در تضاد با Starship HLS SpaceX است – رقابت ماه آبی – که در واقع می تواند فضانوردان را از زمین پرتاب کند و آنها را به ماه برساند.

علی رغم تهدید بسیار واقعی از دست دادن در مقابل SpaceX ، پیشنهاد ارزش تیم ملی برای ناسا این است که Blue Origin و شرکای آن دهه ها تجربه در پرواز با انسان ، موشک ، پیشرانه ، ناوبری و فرود بین سیاره ای و همچنین مأموریت های در اعماق فضا دارند.

این تیم در مواد مطبوعاتی گفت: “این شرکاgether با هم ، آپولو را راهنمایی کردند ، حمل بار معمول در مدار را برقرار کردند ، تنها سفینه ماه امروز خدمه را توسعه دادند و با استفاده از هیدروژن مایع / وسایل نقلیه اکسیژن مایع پیشگام فرود سیاره شدند.”

در صورت موفقیت ، Blue Moon و وسایل نقلیه بزرگتر یکپارچه Lander می توانند خدمه خدمه را به سطح ماه که بیش از هر آنچه در دوران آپولو دیده شده است ، دوام آورند. ظرفیت حمل بار Blue Moon همچنین آن را مانند قطار باری قابل استفاده مجدد به سطح ماه می کند. با این حال ، قبل از اینکه این صنعت ارزش خود را به اثبات برساند ، Blue Origin و بقیه اعضای تیم ملی نیاز به افزایش قابل توجهی در بودجه ناسا برای خارج شدن از برزخ توسعه دارند.

بزوس در سخنرانی آشکار اولیه ماه آبی گفت: “به ما هدیه داده شد ، این بدن در نزدیکی آن ماه نامیده می شود.” “وظیفه این نسل است که جاده ای به فضا بسازد ، به طوری که نسل های آینده بتوانند خلاقیت خود را گسترش دهند.”

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *