سایت انفجار هات بت : آبهای اقیانوس منجمد شمالی “به طرز عجیبی گرم” انجماد را به تأخیر می اندازند و گرما را به جو می ریزند


سایت انفجار هات بت hot bet

در ماه سپتامبر ، یخ های دریای قطب شمال به دومین کمترین میزان ثبت شده رسیده است.

اکنون ، از یک راه قابل توجه ، وضعیت فقط بدتر شده است.

با شروع زمستان ، قسمتهای وسیعی از آبهای قطب شمال که باید یخ زده باشند ، بدون یخ باقی می مانند. در نتیجه ، میزان یخ در حال حاضر با کمترین رکورد در این زمان از سال در حال اجرا است.

از 29 اکتبر ، میزان یخ دریا 1.3 میلیون مایل مربع کمتر از حد متوسط ​​برای سالهای 1981 تا 2010 بود. این منطقه از یخ "گم شده" تقریباً یک سوم بیشتر از کل ایالات ایالات متحده در شرق می سی سی پی است. رودخانه

مقایسه میزان یخ دریای قطب شمال

در قسمت آخر ماه اکتبر ، میزان یخ های دریای قطب شمال در کمترین میزان بوده است. (اعتبار: NSIDC ، حاشیه نویسی اضافه شده)

والت مایر ، دانشمند ارشد تحقیقات در دانشگاه می گوید: "عامل اصلی گرمای اقیانوس است." مرکز ملی داده های برف و یخ. (با افشای کامل ، NSIDC در دانشگاه کلرادو مستقر است ، جایی که من کارگردانی آن را بر عهده دارم مرکز روزنامه نگاری محیطی.)

در ماه سپتامبر ، دمای سطح دریا در دریای Laptev در نزدیکی سیبری به بیش از 5 درجه سانتیگراد یا 41 درجه سانتیگراد افزایش یافت. "این برای اقیانوس منجمد شمالی بسیار گرم است ، به ویژه در آن منطقه ، دور از هرگونه ورود گرمتر از اقیانوس اطلس یا اقیانوس آرام."

مایر خاطرنشان می کند که بادها و امواج مقداری از آن را در ستون آب گرم می کنند. برای تشکیل یخ در سطح ، لازم است که گرما به جو برسد. او می گوید: "بنابراین اکنون جایی که ما هستیم هستیم." "اقیانوس هنوز گرما دارد ، بنابراین یخ هنوز تشکیل نشده است. و این گرما به جو می رود."

چشم انداز دمای نیمکره شمالی

چشم انداز دمای نیمکره شمالی تا 13 نوامبر ، همانطور که توسط یک مدل محاسبه شده است. رنگ های تیره در قطب شمال نشان می دهد که دما بیش از 10 درجه سانتیگراد گرمتر از حد نرمال است. (اعتبار: WXCHARTS.com)

شما می توانید در انیمیشن فوق احساسی برای این اثر داشته باشید ، که پیش بینی مدلی را نشان می دهد که چگونه دمای هوا در نزدیکی سطح نیمکره شمالی از اواخر اکتبر تا 13 نوامبر از حد طبیعی متغیر است. سیبری

در اینجا پیش بینی می شود دما 10 درجه سانتی گراد و حتی بیشتر از حد طبیعی باشد. این ، به گفته مایر ، در نتیجه فرار گرما از آبهای قطب شمال به جو است.

وی می گوید: "به طور معمول در این زمان از سال در آن مکان ، یخ وجود دارد و دمای هوا می تواند به سرعت پایین بیاید ، زیرا یخ هوا را از اقیانوس عایق بندی می کند."

چرا اقیانوس اینقدر گرم است؟ این امر به ذوب شدن خیلی زود یخ دریا در پی زمستان سال گذشته انجام می شود. مایر می گوید این اتفاق به دلیل "شرایط شدید" رخ داده است. بادهای جنوبی در امتداد ساحل سیبری "دمای هوای گرم را به ارمغان آوردند و همچنین باعث می شوند تا یخ ها از ساحل دور شوند ، و آغاز باز شود."

در واقع دما در سیبری بسیار گرم بود ، به طوری که آتش سوزی در ماه مه در آنجا آغاز شد - که در اوایل فصل بود. (دانشمندان تصور می کردند که در بعضی موارد این موارد است "آتش زامبی" که از سال قبل شروع شده بود و در زیر برف های زمستان همچنان به دود می پرداخت و به محض ذوب شدن برف دوباره ظهور می کرد.)

به لطف دمای گرم ، مقادیر زیادی یخ دریا زودتر از حد معمول ناپدید شد و سطح اقیانوس را در معرض اشعه های گرم خورشید قرار داد. در حالی که یخ دارای آلبدو بسیار بالایی است ، به این معنی که بیشتر نور خورشید را که به آن برخورد می کند منعکس می کند ، سطح دریا نسبتاً تاریک و کم آلبدو مقدار زیادی از انرژی را جذب می کند و بنابراین آبها گرم می شوند.

مایر می گوید: "یخ ها تا 21 ژوئن در حال باز شدن بودند." "بنابراین در هنگام حداکثر خورشید در نیمکره شمالی ، آب باز داشتید - 24 ساعت از روز در قطب شمال انرژی را به آب کم اقیانوس آلبدو وارد می کند. این باعث می شود یخ بیشتری ذوب شود و اقیانوس گرم شود."

همچنین ممکن است بادهای مداوم جنوبی مقداری گرما را از اقیانوس زیر سطح برانگیخته باشند.

اکنون ، در حالی که خورشید به سختی از افق امتداد ساحل سیبری بالاتر است ، آبها تقریباً در معرض تابش خورشید نیستند. و اکنون به نظر می رسد به اندازه کافی گرما از اقیانوس خارج شده است تا اجازه تشکیل یخ را بدهد.

غلظت یخ دریای قطب شمال در تاریخ 29 اکتبر سال 2020

غلظت یخ های دریای قطب شمال از 29 اکتبر سال 2020. سرانجام یخ در امتداد سواحل سیبری تشکیل شده است. اما بیشتر مناطق باید از قبل یخ زده شوند. (اعتبار: NSIDC)

می توانید آن را در مناطق مایل به آبی در امتداد ساحل سیبری در نقشه بالا مشاهده کنید. حدود یک هفته پیش در آنجا یخی وجود نداشت و تقریباً یخ نمی زد.

مایر می گوید ، جالب است که هنگامی که اقیانوس گرمای کافی را می دهد تا دمای سطح دریا به اندازه کافی کم شود ، یخ می تواند به سرعت تشکیل شود. بنابراین ما نباید از دیدن میزان پوشش یخ در قطب شمال در هفته های آینده تعجب کنیم.

با حرکت به جلو ، چه انتظاری باید داشته باشیم؟ به گفته مایر ، تاخیر در یخ زدگی باعث می شود پوشش یخ فنر تا حدودی نازک تر شود. اما شرایط آب و هوایی در فصل گرم سال آینده بسیار مهمتر خواهد بود

ضخامت یخ دریا

روند ضخامت یخ دریا و حجم کلی شاخص مهمی در تغییر اوضاع قطب شمال است. این تجسم ضخامت و حجم یخ دریا در سپتامبر از سال 1979 تا 2020 بر اساس مدل اقیانوس و یخ دریا به نام PIOMAS است. (اعتبار: Zachary Labe)

در طولانی مدت ، تأثیر گرم شدن ناشی از انسان در قطب شمال نمی تواند واضح تر باشد. از بسیاری جهات دیده می شود. به عنوان مثال ، در هر ماه تقویمی سال شاهد کاهش طولانی مدت میزان یخ دریا هستیم.

همانطور که انیمیشن فوق نشان می دهد ، همچنین می تواند در کاهش چشمگیر حجم و ضخامت یخ دریای قطب شمال نیز کاهش چشمگیری داشته باشد. از اواخر ماه سپتامبر ، حجم یخ فقط یک چهارم سال 1979 بود.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *