سایت انفجار هات بت : آلودگی ریزگردها پایین است ، اما هنوز مردم را می کشد


سایت انفجار هات بت hot bet

این مقاله در کشف کنید مسئله سالانه علم به عنوان "آلودگی قاتل". با تبدیل شدن به یک روزنامه نگاری علمی ما را پشتیبانی کنید مشترک.


لوله ها و نیروگاه های خروجی ذرات ریزی را به قطر 2.5 میکرون یا کوچکتر وارد هوای تنفسی می کنند. هزاران نفر از آنها می توانند در دوره انتهای این جمله جا بیفتند. و مطالعات اخیر نشان می دهد که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این آلودگی ذرات ریز در سطوح بسیار کمتر از آنچه استانداردهای EPA فعلی اجازه می دهد با مرگ زودرس مرتبط است.

با این حال برخی از محققان ، از جمله رئیس فعلی کمیته مشاوره علمی هوای پاک EPA ، از تجدید نظر در استاندارد ملی کیفیت هوای محیط (NAAQS) در ماه آوریل خودداری کردند. آنها استدلال کردند که از آنجا که محققان در حال انجام مطالعات از رویکردهای آماری سنتی استفاده می کنند که متکی به فرضیات است ، در نتیجه علیت ناکام مانده اند.

بعد از ظهر 2000

آلودگی ریزگردها (PM2.5) در سال 2000. (اعتبار: Wu et al. 2020 Science Advances)

دانشمندان دانشگاه هاروارد با انتشار ماه ژوئن به آن پاسخ دادند پیشرفتهای علمی مطالعه ای که به همان اندازه که محققان آلودگی هوا بدون انجام یک آزمایش کنترل شده تصادفی می توانند نزدیک به نشان دادن علیت باشند. Francesca Dominici ، نویسنده ارشد و آمار شناس در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan ، و همکارانش با بیش از 550 میلیون پرونده ، آنچه را که احتمالاً بزرگترین گروه آلودگی هوا است ، جمع آوری کردند. آنها بیش از 20 پایگاه داده مختلف بهداشت و آلودگی دولت - از جمله داده های سرشماری ، داده های نظارت بر هوا EPA و ادعاهای 68.5 میلیون نفر ثبت نام شده Medicare - را برای مقایسه سوابق مربوط به بیماری با سطح آلودگی در طول زمان استفاده کردند. آنها افرادی را که از لحاظ جمعیتی بسیار شبیه به هم بودند اما از نظر قرار گرفتن در معرض آلودگی در ایالات متحده متفاوت بودند ، کنار هم قرار دادند

کار آنها نشان داد که سختگیری استانداردهای سالیانه کیفیت هوا EPA برای ریزگردها تا حدود 17 درصد - از 12 میکروگرم به 10 میکروگرم در متر مکعب هوا - باعث نجات 143257 زندگی در یک دهه خواهد شد. Dominici می گوید: داده ها به طور گسترده تأیید می کنند که استانداردهای NAAQS برای این آلاینده بسیار کم است: "من کاملاً احساس می کنم اگر EPA به علم اعتماد کند ، آنها بسیار متفاوت عمل می کردند."

عصر 2016

آلودگی ریزگردها (PM2.5) در سال 2016. (اعتبار: Wu et al. 2020 Science Advances)

مطالعه دیگری در سال 2020 نشان داد که کاهش 25 درصدی ذرات گرد و غبار در آفریقای غربی میزان مرگ و میر نوزادان را در این منطقه 18 درصد کاهش می دهد. محققان داده های مربوط به تولد از کشورهای جنوب صحرای آفریقا را با داده های مربوط به آلودگی گرد و غبار در حال ریزش افسردگی بودله در چاد ، یک بستر عظیم دریاچه باستان که اکنون خشک است و یکی از بزرگترین منابع آلودگی ذرات طبیعی در جهان است ، ترکیب کردند. همانطور که برخی از مدل ها پیش بینی می کنند اگر تغییرات آب و هوایی باعث کاهش 25 درصدی بارندگی در فصل گرد و غبار منطقه شود ، نویسندگان تخمین می زنند که در اواسط قرن به دلیل افزایش گرد و غبار ، میزان مرگ و میر کودکان 12 درصد افزایش یابد.

به گفته محققان ، به عنوان یك اقدام پیشگیرانه ، آبیاری با انرژی خورشیدی كه برای كاهش گرد و غبار بودله استفاده می شود می تواند سالانه 37000 مرگ نوزاد را پیشگیری كند. این ایده از تلاشی مشابه در دریاچه اوونز کالیفرنیا ناشی می شود ، بستر خشک دریاچه ای که شهر لس آنجلس به طور منظم آبیاری می کند تا گرد و غبار بی وقفه خود را کاهش دهد. سام هفت نیل ، نویسنده مطالعه و محقق دانشگاه استنفورد می گوید: "ما در سراسر جهان به دنبال نمونه هایی از مردم در منابع آلودگی طبیعی بوده ایم كه منجر به نتایج بهتر سلامتی می شود." "دریاچه اوونز بهترین نمونه ای بود که ما توانستیم پیدا کنیم."

این مطالعات - با توجه به منابع انسانی و طبیعی آلودگی ذرات - بخشی از شواهد در حال گسترش است که آلودگی هوا گسترده است و می تواند سلامت مردم را حتی در سطوح پایین تحت تأثیر قرار دهد.


یادداشت سردبیر: در نسخه قبلی این داستان ، ما برچسب های نقشه را برعکس کردیم. میزان PM2.5 طی دهه های گذشته کاهش یافته است. عنوان به روز شده است تا اصلاح را منعکس کند.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *