سایت انفجار هات بت : آیا سال 2020 به عنوان گرمترین سال ثبت شده به پایان رسیده است؟


سایت انفجار هات بت hot bet

در پایان ماه نوامبر ، 2020 به نظر می رسید یک شرط مطمئن باشد که عنوان را به عنوان گرمترین سال ثبت شده بدست آورد.

اما در ماه دسامبر ، به نظر می رسد این سیاره برنامه های دیگری نیز تدوین کرده است.

در ماه گذشته ، درجه حرارت سرد و غیرمعمولی در اقیانوس آرام استوایی شدت گرفته و غرب آمریکای جنوبی را گرم کرده است. این اثر انگشت تقویت کننده La Niña است.

ناهنجاری های دمای سطح دریا در اقیانوس آرام

در اینجا نحوه دمای سطح دریا در اقیانوس آرام در 29 دسامبر سال 2020 از حالت طبیعی خارج شده است. (اعتبار: تجزیه و تحلیل آب و هوا)

شما می توانید آن اثر انگشت را در نقشه بالا مشاهده کنید ، که ناهنجاری های دما را در سطح دریا در تاریخ 29 دسامبر نشان می دهد. به همه برش های لرز آبی بخش بزرگی از اقیانوس آرام توجه داشته باشید.

در همین حال ، در آن سوی جهان ، یک تغییر جالب نیز در اوراسیا رخ داد.

از ماه نوامبر ، بیشتر مناطق تحت درجه حرارت بسیار گرم رنج می بردند ، و آتش سوزی را در سیبری برانگیختند و به رانندگی یخ های دریای قطب شمال کمک کردند تا به دومین میزان ثبت شده برسند. اما بعد در دسامبر ، یخبندان ناهنجار در بخش بزرگی از منطقه فرود آمد

روی هم رفته ، این تغییرات خنک باعث کاهش میانگین دمای جهانی برای ماه دسامبر می شود و در نتیجه سرعت حرکت سیاره به سمت یک سال گرم و رکورد را کاهش می دهد.

توجه داشته باشید که 2020 همچنان می تواند رکورد قبلی در سال 2016 را بشکند. این دیگر به نظر نمی رسد که این یک رکورد باشد. و مهم نیست که چه اتفاقی می افتد ، به عنوان یکی از گرمترین سالهای سوابق مربوط به دهه 1880 ثبت خواهد شد.

خرد کردن اعداد

Zeke Hausfather ، دانشمندی که برنامه آب و هوا و انرژی را در انستیتوی دستیابی به موفقیت در کالیفرنیا هدایت می کند ، کامل کرد یک بررسی از شش مجموعه داده مختلف که توسط گروههای مستقل دانشمندان برای دستیابی به رتبه بندی اقلیمی برای هر ماه و در پایان هر سال استفاده می شود. هاوسپری براساس تجزیه و تحلیل خود پیش بینی کرد که یکی از آنها ، مجموعه داده ناسا، سال 2020 را گرمترین سال ثبت شده نشان می دهد. اما پنج نفر دیگر در نهایت با سال 2016 تساوی تولید می کنند.

وی در توئیتر نوشت: "بنابراین در بیشتر مجموعه های داده ها سال 2020 کم و بیش با سال 2016 گره خورده است - حداقل در حاشیه عدم اطمینان در بازسازی دمای جهانی ما." "این از جهتی قابل توجه است ، با توجه به اینکه سال 2020 یک سال لانینا است و 2016 یک رویداد فوق العاده ال نینو بود."

ال نینو برادر گرم لانینا است ، پدیده ای آب و هوایی که با دمای گرمتر از حد معمول در استوای اقیانوس آرام مشخص است. و ال نینو 2016 (که در واقع از سال 2015 آغاز شد) بود یکی از قوی ترین تا کنون مشاهده شده است. این امر باعث افزایش بسیار چشمگیر دمای متوسط ​​جهانی برای سال - علاوه بر گرم شدن کره زمین توسط انسان شده است. در واقع این تأثیر چنان چشمگیر بود که سال 2016 حتی از آنجا که گرمایش انسانی ادامه دارد ، عنوان گرمترین سال را از آن زمان حفظ کرده است.

بنابراین چه 2020 به عنوان بهترین ها در سال 2016 به پایان برسد ، یا با آن گره بزنید ، یا در جایگاه دوم قرار گیرد ، قابل توجه خواهد بود - همانطور که هاوسپری می گوید - به دلیل خنک کننده قابل توجهی که La Niña در اواخر امسال ایجاد کرده است.

همچنین لازم به ذکر است که یک دانشمند دیگر آب و هوا ، کارستن هاوستاین از دانشگاه آکسفورد ، با استفاده از مجموعه داده های اقلیمی GISTEMP ناسا ، پیش بینی مستقل خود را ارائه داد. همانطور که او در توییتر نوشت:

"با اتمام 99٪ از این غلتک حماسی یک ساله ، زمان آشکارسازی تخمین دمای جهانی 2020 است: تا آنجا که به GISTEMP مربوط می شود ، احتمالاً سال 2016 ، گرمترین سال تاکنون تساوی خواهد بود. ضرب و شتم 2016 در مقایسه با نوامبر کم سابقه "دسامبر" نسبتاً عادی است

چه سالی ممکن است به ارمغان بیاورد؟

گاوین اشمیت ، دانشمند آب و هوا و رئیس موسسه مطالعات فضایی گودارد ناسا ، محل استقرار مجموعه داده های GISTEMP ، پیش بینی خود را در توییتر ارسال کرده است - برای سال 2021، همینطور امسال. بر اساس روند گرم شدن زمین دراز مدت به علاوه تکامل پیش بینی شده لانینا طی چند ماه آینده ، در اینجا به نظر می رسد:

پیش بینی دمای میانگین جهانی

روند طولانی مدت گرم شدن کره زمین توسط گاوین اشمیت ناسا در این نمودار مشاهده می شود ، به علاوه پیش بینی های مختلفی درباره چگونگی تحقق 2020 و 2021. (منبع: گاوین اشمیت از طریق توییتر)

نوار آبی رنگ در نمودار بالا نتایج پیش بینی شده برای سال 2020 را بر اساس پیش بینی های انجام شده در زمستان گذشته نشان می دهد. اینها شامل پیش بینی هایی درباره چگونگی تکامل پدیده نوسانات ال نینو و جنوب یا ENSO - اصطلاح چتر برای ال نینو و لانینا - بود. در آن زمان ، این شانس به نفع شرایط گرمتر ال نینو بود. اما اکنون می دانیم که به جای آن La Niña وارد شد.

نوار قهوه ای کوچک در نمودار بالا پیش بینی سال 2020 را فقط براساس مشاهدات نحوه شکل گیری سال تا نوامبر نشان می دهد.

و سپس به نوار سبز می رسیم ، که بر اساس آنچه دانشمندان فکر می کنند با ENSO اتفاق می افتد - یعنی ادامه شرایط خنک لانینا تا بهار - ، طیف وسیعی از نتایج پیش بینی شده برای سال 2021 را نشان می دهد.

این پیش بینی نشان می دهد که شکل گیری سال 2021 کمی سردتر از سالهای اخیر است. حتی در این صورت ، اشمیت در توییتر خاطرنشان کرد که "علی رغم لانینا فعلی ، احتمالاً سال 2021 5 سال دیگر است. هفتمین سال متوالی> 1 درجه سانتیگراد گرمتر از 1880-1880."

گرم شدن طولانی مدت ادامه دارد

و توئیت اشمیت به پیام خانه اشاره می کند: روند کلی گرمایش جهانی ، که به وضوح با افزایش خط قرمز در نمودار او نشان داده شده است ، مهمتر از فراز و نشیب های سال به سال است - از جمله اینکه کدام یک از رکورد های خاص در حال حاضر است دارنده.

همانطور که هاوسپری می گوید:

"در نهایت رسانه ها بیش از آب و هوا به سوابق جدید اهمیت می دهند ؛ چه سال 2020 کمی بالاتر یا کمی کمتر از 2016 ، آنچه برای آب و هوا مهم است روند گرمایش طولانی مدت است ، جایی که شاهد شواهد واضحی از فعالیت انسان در تغییر اوضاع هستیم "

البته ، این در واقع چیزی است که ما سالهاست می شناسیم.بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *