سایت انفجار هات بت : آیا طب سوزنی واقعاً م Workثر است؟ | مجله کشف کنید


سایت انفجار هات بت hot bet

هنگامی که هلن لانگوین مشغول طبابت بود ، بسیاری از بیماران وی برای تسکین درد به وی مراجعه کردند و او چیز کمی برای ارائه آنها داشت. کنجکاوی او را برای آموزش در یک مدرسه نزدیک هدایت کرد طب سوزنی.

چند سال بعد ، لانگوین به تحقیق تمام وقت روی آورد و شروع به مطالعه نحوه واکنش سوزن های طب سوزنی به بافت همبند کرد.

“می توانستم با دستانم احساس كنم كه اتفاقی در حال رخ دادن است. من احساس مقاومت در برابر دستکاری سوزن کردم ، و هیچ توضیحی در این باره وجود نداشت. ”

طب سوزنی در اطراف بوده است برای 3000 سال و از می آید داروی سنتی چینی، که هدف آن جلوگیری و درمان مسائل بهداشتی با اقدامات ذهنی و بدن است. کیمبرلی هنمن ، دامپزشک متخصص در زمینه اجرای حیوانات و استفاده از این روش در عمل ، این روش در ایالات متحده زمانی به وجود آمد که رئیس جمهور وقت ریچارد نیکسون با چین روابط را آغاز کرد.

اگرچه همه افراد (یا حیوانات) به این روش پاسخ نمی دهند ، اما شما به سختی می توانید شرایطی را پیدا کنید که در مورد طب سوزنی مورد مطالعه قرار نگرفته است ، از جمله کمردرد ، گردن درد ، زانو درد ناشی از آرتروز ، تونل کارپ ، ناباروری ، میگرن ، شب ادراری ، ADHD ، حالت تهوع و استفراغ.

Chi-Tsai Tang ، پزشک توانبخشی در بخش ارتوپدی در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، MO ، می گوید: بدن بسته به محل سوزن و نحوه تحریک ناحیه به طب سوزنی پاسخ می دهد.

همچنین متفاوت است انواع طب سوزنی. برخی از تکنیک ها باعث شل شدن عضله و فاسیای اطراف آن می شوند ، نوعی بافت همبند. طب سوزنی، که معمولاً برای تسکین درد استفاده می شود ، بدن شما را تحریک می کند تا مهار کننده های درد خود را آزاد کند ، و همچنین یک ماده شیمیایی ایمنی را که به طور معمول در حین ورزش آزاد می شود ، تحریک می کند. طب سوزنی همچنین باعث ترشح مواد شیمیایی ضد التهابی موضعی می شود و برخی تحقیقات نشان می دهد حتی ممکن است سیم پیچ کردن مغز برای تسکین طولانی مدت از شرایطی مانند سندرم تونل کارپ

همه موجودات بزرگ و کوچک

ممکن است بسیاری از مردم تعجب کنند که از طب سوزنی گاهی اوقات روی حیوانات نیز استفاده می شود. همانند افراد ، همه حیوانات به درمان پاسخ نمی دهند. به همین ترتیب ، بسیاری از حیوانات آنقدر از سوزن بیزارند که گزینه ای نیست. اما برای بعضی از حیوانات تعاونی ، خوب عمل می کند ، می گوید: “شما در زمان درمان احساس آرامش عمیقی خواهید کرد ، یا بعضی از آنها لحظه ای از خانه خارج می شوند ، و ناگهان بسیار پرانرژی هستند.”

K9AP DiskDz-Winder ، Bak

طب سوزنی الکتریکی در سگ تشخیص بمب میانسال که شروع به درد کمر و تحلیل رفتن دیسک می کند. این کار در حالی که هر دو در حال انجام وظیفه بودند (در کنار سگ بی بند و باری) در پیاده رو آژانس حمل کننده انجام می شد. تابستان بود و سگ در بیرون راحت ترین بود. (اعتبار: کیمبرلی هنمن)

هنگامی که وی برای اولین بار از طب سوزنی استفاده کرد ، هنمن می گوید که غم و اندوه زیادی را از دامپزشکان محلی محلی گرفته است. اکنون ، معمولاً دانشکده های دامپزشکی دارای متخصص طب سوزنی در کارمندان خود هستند.

همانند این تکنیک در انسان ، بحث های زیادی در مورد محل قرار دادن سوزن ها و اینکه آیا واقعاً مکان مهم است وجود دارد. اگر با نمودارهای طب سنتی چینی آشنا هستید که رئوس مطالب بدن انسان را با سوزن هایی که در امتداد مارکرهای آناتومیک قرار دارند ، نشان می دهید ، طب سوزنی دامپزشکی از نمودارهای باستانی مشابه استفاده می کند.

این تکنیک در عملکردهای انسانی و حیوانی نیز دارای شک است. قرار دادن سوزن فقط یکی از موضوعات بحث برانگیز است. محققان هنوز نقاط را بین تحریک مکانیکی سوزن و پاسخ به درمان ارتباط نداده اند.

2002Oly KHAcupBudClyde

دامپزشک کیمبرلی هنمن در سال 2002 در کلایزدل به نام دافی طب سوزنی انجام می دهد. (اعتبار: تریسی ترنر)

زیر میکروسکوپ

طبق گفته لانژوین ، آزمایشات بالینی قبلی در زمینه طب سوزنی (در انسان) اغلب شامل افراد کافی نبوده و به اندازه کافی طولانی نبوده است. طب سوزنی نیز در مورد آن مشکل است آزمایشات کنترل شده کور ، تصادفی زیرا طراحی یک درمان ساختگی برای استفاده در گروههای کنترل آسان نبوده است. احساس سوزن به داخل پوست متمایز است و بیماران و پزشکان در صورت فریب خوردن تفاوت را می دانند. این امر باعث می شود که هر دو طرف به راحتی بتوانند بفهمند در گروه آزمایشی هستند یا در گروه ساختگی ، که می تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد. حتی پیچیده تر شدن مسائل ، شرکت کنندگان در مطالعه که درمان های جعلی دریافت می کنند نیز معمولاً تسکین درد را گزارش می دهند. اما اینکه آیا این به دلیل اثر دارونما است یا چیز دیگری هنوز باید مرتب شود.

“برخی از مطالعات انجام شده نشان نمی دهد که طب سوزنی واقعی بهتر از ساختگی است [treatments] و این جایی است که بسیاری از مسائل وارد می شوند ، “می گوید تانگ.

آ بررسی بسیاری از مطالعات در سال 2012 نشان داد که افرادی که تحت درمان کنترل طب سوزنی قرار گرفتند ، درد را بهبود بخشیدند ، اما این اثر کم بود. محققان کار خود را در تحلیل سال 2017 بر اساس داده های بیش از 20،000 نفر و از نظر آماری تفاوت معنی داری بین گروه های طب سوزنی ، ساختگی و مراقبت های معمول داشت.

لانگوین می گوید: “ده یا 15 سال پیش ، من یکی از افرادی بودم که می گفتم هیچ تفاوتی بین طب سوزنی واقعی و ساختگی وجود ندارد.” متغیر است و برای دیدن تأثیرات آن به مطالعات گسترده نیاز داریم. “

چسباندن امتیازات

در حالی که این تمرین چند شکاک را به خود جلب کرده است ، طب سوزنی هنوز یک مورد است درمان بحث برانگیز در جامعه پزشکی منتقدان می گویند که مطالعات جامع کافی برای معتبر بودن این تکنیک و اغلب اشاره به یک مورد وجود ندارد بررسی سال 2017 که آزمایشهای مختلفی برای طب سوزنی برای طیف گسترده ای از شرایط انتخاب کرده است. پس از انتشار مروری ، ادزارد ارنست – استاد سابق طب مکمل در دانشگاه اکستر و منتقد این روش – تفسیر ارسال کرد در وب سایت وی نوشت: “من اعتقاد دارم که نمی توان نتیجه گرفت که هیچ دلیل قانع کننده ای مبنی بر اینکه درمان طب سوزنی موثر است” وجود ندارد. ” وبسایت پزشکی مبتنی بر علم دارای چندین پست انتقاد از شواهد ناکافی برای این روش است ، همانطور که انجام می شود Coyne of the Realm.

اما اگر طب سوزنی برای درد م workثر باشد ، مزایای آن احتمالاً ناشی از ترکیبی از موارد است – از جمله روش خاص سوزن زدن استفاده شده ، میزان فشار وارد شده به بدن و اثرات ضد درد طبیعی ، همراه با سایر عوامل. همچنین وجود دارد اثر دارونما، تانگ می گوید.

در مورد اینکه آیا محل سوزن زدن روی بدن مهم است ، تانگ می گوید این جنبه “از آنچه مردم فکر می کنند کمتر است”.

لانگوین موافقت می کند و می گوید این دگم طب سوزنی او را دچار اشکال می کند: “من یکی از منتقدان این ایده بوده ام که نکات خاصی وجود دارد که شما باید سوزن را بگذارید.” برای کمک به حل بحث ، لانگوین است طرفداری برای یک پایگاه داده معتبر که موقعیت دقیق تشریحی نقاط و ویژگیهای تشریحی سوزنها را در تعامل قرار می دهد. چنین اطلاعاتی می تواند به محققان کمک کند تا تشخیص دهند که آیا واقعاً مورد خاصی در استفاده از سوزن در یک مکان خاص وجود دارد.

لانگوین می گوید: “این نکته در مورد نقاط زمین به سمت پایین کشیده می شود.” “این به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است ، و اگر بتوان آن را پاکسازی کرد ، تا حد زیادی می تواند تصویر طب سوزنی را به عنوان چیزی علمی و منطقی ، در مقایسه با قبل از علمی ، اصلاح کند.”

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *