سایت انفجار هات بت : اتلاف صفحه خورشیدی: سمت تاریک انرژی پاک


سایت انفجار هات بت hot bet

روی کاغذ ، انرژی خورشیدی امیدوار کننده تر از همیشه است. تولید سلول های خورشیدی در کنار قابلیت فشرده شدن و قابل حمل شدن ، آسان تر شده است. اما چند مشکل در مورد انرژی خورشیدی وجود دارد که بندرت در مورد آنها صحبت می شود. هنوز سوالاتی در مورد اینکه آیا تولید و زباله های آنها آلاینده های بیشتری نسبت به سوخت های فسیلی مورد نظر برای جایگزینی ایجاد می کنند ، باقی مانده است.

تولید پانل های خورشیدی اغلب نیاز به استفاده از چندین ماده شیمیایی مضر دارد. برای افزودن به این موارد ، صفحات خورشیدی دارای یک عمر عملیاتی حدود 20 تا 30 سال. از آنجا که آنها برای اولین بار در سال 2000 معرفی شدند ، تعداد بی شماری از صفحه های خورشیدی به پایان عمر خود می رسند. از آنجا که دفع صحیح فلزات سمی درون سلول های خورشیدی آسان نیست - و به طور کلی کمبود نظارت وجود دارد - دور ریختن آنها در اغلب موارد ارزان تر است محل دفن زباله یا آنها را به کشورهای در حال توسعه ارسال کنید. وقتی صفحات خورشیدی در زباله ها قرار می گیرند ، فلزات سمی موجود در آنها می توانند به محیط زیست زالو بزنند و در صورت ورود به منبع آب زیرزمینی احتمالاً سلامت عمومی را تهدید می کنند.

صفحه خورشیدی چیست؟

یک صفحه خورشیدی در اصل از چندین ورق بلور سیلیکون به نام سلول تشکیل شده است. هر سلول تشکیل دهنده یک صفحه خورشیدی توسط یک لایه آلومینیوم و شیشه قرار می گیرد. با هم ، آنها اجزای تولید کننده انرژی را تشکیل می دهند که نور خورشید را به برق تبدیل می کنند.

سلولها نیاز دارند سیلیکون بسیار خالص درست کار کردن وقتی اتمهای سیلیکون با نور خورشید برخورد می کنند ، یک الکترون خارج می شود و جرقه ای ایجاد می کند که شبیه آنچه در هنگام مایکروویو کردن فلز اتفاق می افتد. این الکترون ها از طریق ردپای ناخالصی های فلزی اضافه شده به سیلیکون از طریق سلول منتقل می شوند و سیم های مسی آن را به عنوان جریان الکتریکی می برند.

سیلیکون بسیار خالص باید استفاده شود زیرا ساختار بلوری که ایجاد می کند بیشترین تأثیر را برای جریان دادن الکترون دارد. تولید معمولاً شامل تری فلوئورید نیتروژن و هگزا فلورید گوگرد است که برخی از این موارد هستند مضرترین گازهای گلخانه ای دور و بر.

به طور معمول سیلیکون قابل بازیافت است ، اما برای بهبود کارایی الکتریکی سلول های خورشیدی ، فلزاتی مانند کادمیوم و سرب به آن افزوده می شود. این باعث می شود سلولهای خورشیدی بازیافت دشوار باشد ، زیرا برای استخراج فلزات خطرناک انرژی زیادی لازم است. در حقیقت ، اغلب بازیافت پنل خورشیدی بیش از تولید پنل خورشیدی برای شرکتها هزینه دارد.

مشکل دفع صفحه خورشیدی

اکثر کارخانه های بازیافت خورشیدی به سادگی نقره و مس با ارزش را از سلول ها خارج می کنند و سپس شیشه و پلاستیک آلوده را بازیافت می کنند سوزاندن آنها در اجاق های سیمانی. از آنجا که این فرآیند پرهزینه و زمانبر است ، برای شرکت های خورشیدی راحت تر می توان صفحات مرده را در محل های دفن زباله انداخت و یا آنها را به کشورهای جهان سوم صادر کرد.

در حالی که یک محل دفن زباله به درستی ساخته شده باید حاوی بیشترین مواد خطرناک در زباله ها باشد ، ممکن است یک کشور در حال توسعه زیرساخت ها یا مقررات لازم برای دفع صحیح زباله های وارد شده از صفحه خورشیدی را نداشته باشد. شستشوی احتمالی این فلزات به محیط اطراف می تواند مشکل بهداشت عمومی را ایجاد کند ، به ویژه در کشوری که زیرساخت های لازم برای دفع آن وجود ندارد. با ادامه استفاده از انرژی خورشیدی در جامعه ، این مشکل ممکن است در دهه های آینده بدتر شود ، با تقریباً 80 میلیون تن پسماند خورشیدی تا سال 2050 پیش بینی شده است.

مطالعات نشان داده است که فلزات سنگین در صفحات خورشیدی - یعنی سرب و کادمیوم - می توان از سلول ها شسته شود وارد آبهای زیرزمینی می شوند و همچنین گیاهان را تحت تأثیر قرار می دهند. این فلزات همچنین دارای سابقه ای برای اثرات مخرب بر سلامت انسان. معمولاً سرب به عنوان اختلال در رشد مغز در کودکان شناخته می شود و کادمیوم یک ماده سرطان زا است.

بازیافت صفحه خورشیدی می تواند خطری را که آنها تهدید می کنند کاهش دهد و خوشبختانه روشهای موثری وجود دارد. First Solar ، بزرگترین شرکت خورشیدی آمریکا، دارای امکاناتی است که می تواند 90 درصد از مواد موجود در پانل ها را استخراج کند ، سپس دوباره به پانل های جدید خورشیدی یا الکترونیکی بازیافت می شود. Veolia ، یک شرکت زباله فرانسوی ، اولین کارخانه را فقط در زمینه بازیافت سلول های خورشیدی در اروپا افتتاح کرد. مشكل ترغيب شركتها براي استفاده از اين روشها است ، به جاي اينكه روش ارزان تر پرتاب تابلوها را به محل دفن زباله انتخاب كنند.

در حال حاضر ، چین و ایالات متحده بیشترین مصرف کنندگان صفحات خورشیدی هستند ، اما فقط اروپا اقداماتی را انجام داده است تا تولیدکنندگان را مسئول زباله های خود بدانند. اتحادیه اروپا شرکتهای خورشیدی را ملزم به جمع آوری و بازیافت صفحات خود ، با هزینه بازیافت داخلی قیمت فروش به این ترتیب ، تنها با افزایش حاشیه ای قیمت پنل خورشیدی برای مصرف کنندگان ، ضایعات و تأثیر پانل ها بر محیط زیست به حداقل می رسد. آمریكا و چین آماده نیستند كه به زودی یك دستور مشابه را اتخاذ كنند. به روز، واشنگتن تنها ایالت است که تولیدکنندگان را موظف می کند تا پانل ها را در یک مرکز تخصصی دور بیندازند.

نوآوری های خورشیدی

بازیافت اجباری تنها راه سبزتر شدن انرژی خورشیدی نیست. بسیاری از شرکت های نوپا و فناوری به دنبال روش هایی برای تمیزتر کردن روند واقعی تولید هستند. چندین دانشمند در حال بررسی روش های جدید برای تصفیه سیلیسیم برای سلول های خورشیدی هستند یا سلول های خورشیدی سیلیکونی با درجه پایین را آزمایش می کنند.

علاوه بر این ، کشف اخیر در فناوری خورشیدی ممکن است با استفاده از آن سیلیکون را کاملا از بین ببرد ماده ای به نام پروسکیت. سلولهای خورشیدی پروسکیت به جای بلورهای سیلیکون ، از بلورهای فلزی ، معمولاً سرب ساخته می شوند. مواد اولیه و سنتز سلولهای پروسکیت سرب بسیار ارزان تر از سیلیکون با خلوص بالا است که برای صفحات خورشیدی سنتی لازم است. این بدان معنی است که ساخت آنها بسیار مقرون به صرفه است. چین در واقع آنها را با سرب تولید می کند باتری های بازیافتی.

فقط چند روش برای ساخت سلولهای خورشیدی سیلیکونی وجود دارد ، اما روشهای زیادی برای ساخت سلولهای پروسکیت وجود دارد که باعث ایجاد صفحات خورشیدی بی نظیر برای کاربردهای مختلف می شود. اما آنچه بیشتر امیدوار کننده است این است که حتی اگر ساخت آنها آسانتر و سبزتر باشد ، بازده سلول پروسکیت در حال حاضر با سلولهای سیلیکونی. و هیچ نگرانی در مورد محتوای سرب وجود ندارد. تحقیقات در حال حاضر نشان می دهد که سلولهای پروسکایت بر پایه فلزات غیر سمی مانند قلع یا ژرمانیوم در حال نزدیک شدن به کارایی سلولهای سرب هستند.

صرف نظر از ترکیب آنها ، انرژی خورشیدی آماده است که یک باشد بخش قابل توجهی از ما آینده با دور شدن جامعه از سوخت های فسیلی. در نتیجه ، ما می توانیم در دهه های آینده تولید پانل های خورشیدی افزایش یافته و به طور بالقوه مقدار زیادی زباله خطرناک راه اندازی شود. اگرچه انرژی خورشیدی به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر نویدبخش است ، اما جامعه نیز باید در حل و فصل مشکلات زباله ای که ایجاد می کند بایستد ، وگرنه استفاده از انرژی نور ممکن است ما را در مکانی تاریک تر از گذشته قرار دهد.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *