سایت انفجار هات بت : به زودی ممکن است از چرم قارچ استفاده کنید. اما آیا برای محیط زیست بهتر خواهد بود؟


سایت انفجار هات بت hot bet

ممکن است ظاهری شبیه چرم داشته باشد ، اما موادی که این روزها در انتخاب کیف های دستی ، لباس و کفش کار می کند از حیوانات نیست - از قارچ است.

مهندسان و مارک های جدید به دنبال محصولات پایدارتر هستند که هنوز شبیه نمونه های سنتی و تولید شده از دام باشد. و وقتی نوبت به چرم های جایگزین می رسد ، نسخه های ساخته شده از قارچ پیشگام هستند. شرکت های نوپا در سراسر جهان در حال رشد و شکل دهی به تشک های تخت و انعطاف پذیر قارچ خود هستند و به طور مداوم نسخه های بهتری تولید می کنند. یکی از شرکتهای Bolt Threads حتی دارد علاقه طراحان مد لوکس را به خود جلب کرد و سایر برچسب های سطح بالا.

اما ، گرچه فرض می شود کیسه ای از میکروب ها ذاتاً برای کره زمین بهتر باشد ، وسوسه انگیز است ، اما چرم قارچ ممکن است از مشکلات پایداری مشابه با چرم حیوانات باشد.

شیک سازی میکروب ها

چرم قارچ بخشی از مجموعه ای از چرمهای به اصطلاح وگان یا نسخه هایی است که به هیچ یک از محصولات جانبی حیوانات متکی نیستند. تولید چرم سنتی با برخی هزینه های جدی زیست محیطی همراه است. دام هایی که بیشتر برای ارضای اشتهای پروتئین حیوانات پرورش می یابند ، 14.5 درصد از انتشار کربن تولید شده توسط انسان را تشکیل می دهد. حتی اگر تولید کنندگان چرم به پوست حیواناتی که از تولید مواد غذایی دفع می شوند ، اعتماد کنند ، فرایند برنزه سازی است اغلب شامل فلزات سنگین و سایر آلاینده ها است که به آب و محیط نفوذ می کنند.

مارک های چرم قارچ این محصول را به عنوان راه حلی برای علاقه مندان به چرم که از تأثیرات محیطی مواد مورد علاقه خود آگاه هستند ، ارائه می دهند. سازندگان چرم قارچ به جای نیاز به جریب زمین و تن غلات برای پرورش گاو تزکیه کردن تشک های غول پیکر یا گلدان های قارچی تغذیه شکر چغندر ، ملاس یا سایر محصولات جانبی صنعتی مانند خاک اره. هنگامی که روی یک سطح صاف رشد می کند ، قارچ بالغ می تواند قطعه قطعه شده و از بدن کم شود قبل از اینکه روش های شیمیایی و فیزیکی باعث شود چرم به نظر برسد و احساس شود.

برخی از حصیرهای قارچ نیز تقلید از پوست حیوانات را انجام می دهند. هنگامی که از نزدیک از یک ماده چرم مخصوص قارچ عکس می گرفتید ، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه بین المللی فلوریدا در میامی دریافتند که این ماده به احتمال زیاد برخی از ماندگاری آن را ترسیم می کند از شبکه رشته هایی به نام هیف - الیاف ریز که معمولاً توسط قارچ برای مصرف مواد مغذی استفاده می شود. آزمایش های استرس نشان داد که ماده قارچ از جیر کمتری برخوردار است ، اما در کشش تحت فشار کاملاً خوب است.

Jakob Hildebrandt ، مهندس محیط زیست در دانشگاه علمی کاربردی Zittau / Görlitz در آلمان ، در حال بررسی کاربردهای آینده چرم قارچ است - و اتفاقاً یک کلاه بیس بال چرمی قارچ ساخته شده توسط چرم آمادو، که او هنگامی که برای تماس اخیر بزرگنمایی ظاهر شد ، آن را می پوشید. او می گوید: اگرچه در تابستان خوب می پوشد و به خوبی باعث تعریق عرق می شود ، اما حتی کمی باران به مواد آغشته می شود و باعث چسبندگی آن می شود.

حس ادعاهای بازاریابی

هیلدبرانت در حال بررسی این موضوع است که آیا چرم های قارچ یا سایر مواد مشابه ، مانند پارچه ساخته شده از پوسته آناناس ، می توانند مطابق ادعاهای پایداری آنها باشند. هیلدبراندت توضیح می دهد ، هر مرحله از عمر چرم مصنوعی تأثیر محیطی این محصول را تعیین می کند. او و همکارانش ایجاد و طول عمر چندین چرم وگان را شبیه سازی کرد و مقایسه اقلیم فرضی و پیامدهای مربوط به آلودگی هر ماده با نتایج چرم گاو واقعی. به عنوان مثال ، تیم ارزیابی کرد که چه مقدار زمین برای تولید چرم های گیاهی در مقایسه با گزینه های حیوانات مورد نیاز است و هر گزینه چه گازهای گلخانه ای تولید می کند.

در حالی که چرم های قارچی کمتر از چرم معمولی می توانند به محیط زیست آسیب برسانند ، تفاوت این امر در انتخاب هایی است که تولید کنندگان در این راه انجام می دهند. هیلدبراندت می گوید: "این به تدارکات بستگی دارد." "چگونه آن را برداشت می کنید ، چگونه آن را حمل می کنید ، چگونه آن را مالچ می کنید ، چگونه آن را تصفیه می کنید" ، حتی نحوه نیاز به درمان محصول برای مقاومت در برابر سایر میکروب های لخته شده. هر مرحله تفاوت ایجاد می کند.

استفاده در نظر گرفته شده از محصول نهایی ، ریاضیات پایداری را نیز تغییر می دهد. بعضی از چرم های گیاهی اگر جایگزین پوست حیوانات شوند باید از دوام بیشتری برخوردار باشند - و شاید طیف وسیعی از درمان هایی را که با تجارت محیط زیست خود همراه است انجام دهند. چکمه های مبتنی بر قارچ که روزانه پوشیده می شوند ، ممکن است به ضد آب و هوا احتیاج داشته باشند ، برخلاف یک کیف دستی لوکس که صاحبان آن را هر چند ماه یک بار برمی دارند.

برخی از اصلاحات چرمی قارچی که پایداری محصول را افزایش می دهد ممکن است تعجب آور باشد. هیلدبراندت و تیم وی هنگام ارزیابی سایر چرم های وگان در مطالعه خود ، از جمله نسخه های ساخته شده از پوسته گیاهان ، محصولات طراحی شده به عنوان روکش صندلی چرمی جایگزین را مقایسه کردند. این تیم دریافت که چرم های وگان که با ماده تقویت کننده مبتنی بر سوخت فسیلی پوشانده شده اند - و مقصد یک محل دفن زباله یا زباله سوز است - نسبت به نسخه هایی که تصفیه نشده و قابل شستشو نیستند ، تأثیرات زیست محیطی کمتری دارند. درمان محافظ باعث می شود که طول عمر چرم تقلبی به اندازه کافی کشیده شود تا از مزایای روکش صندلی قابل انعطاف بیشتر شود که صاحبان آن را بیشتر جایگزین می کنند.

هیلدبراندت می گوید ، نتیجه این مقایسه می تواند به این معنی باشد که مصرف کنندگان ممکن است خود را در معرض ادعاهای مشکوک پایداری چرم قارچ قرار دهند. یک تولید کننده ممکن است بخواهد کالای خود را به عنوان "قابل کمپوست" معرفی کند زیرا این مفهوم برای مشتریان جذاب است. اما توانایی بازاریابی در مورد کلمات کلیدی مانند قابلیت کمپوست پذیری لزوماً به معنای ماندگاری کالای فروشی نیست. و هرگونه تلاش برای ماندگاری طولانی مدت چرم قارچ در صنعت مد سریع با مشکل روبرو خواهد شد متکی به مشتریانی است که مرتبا کمد لباس خود را تعویض می کنند با وسایل کوتاه مدت.

درنهایت ، برخی از کاربردهای چرم قارچ - و همه چرم ها - ممکن است با دوام طولانی مدت به حداکثر میزان پایداری خود برسند. دوام یا طراحی برای تعمیر محصولات هیلدبراندت می گوید ، در بسیاری از زمینه های تولید کمرنگ شده است ، مشکلی که می تواند با "تغییر فرهنگی در نحوه نزدیک شدن به مرحله استفاده" حل شود. موارد ساخته شده برای ماندگاری و شفافیت در ادعاهای بازاریابی ممکن است همان چیزی باشد که چرم قارچ یا هر کالای اصطلاحاً پایدار را به بهترین وجه ارائه می دهد.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *