سایت انفجار هات بت : جفت تنهایی موجود در اشیا Space فضایی که در حال عبور از فضای خالی هستند


سایت انفجار هات بت hot bet

(درون علم) - طبق نظر اکثر قریب به اتفاق منجمان ، پلوتو یک سیاره نیست. در حالی که به دور خورشید می چرخد ​​و غالباً گرد است ، اما به تنهایی نمی چرخد ​​و در عوض منظومه شمسی را با همراهی چندین قمر ، از جمله یک همراه تقریباً نیمی از اندازه ، طی می کند. این دلیل اصلی سقوط آن در سال 2006 است.

برخی از مالکان همچنان در مورد این تعریف بحث می کنند ، اما ممکن است یک چالش معرفتی جدید برای بحث داشته باشند: چه چیزی باعث ایجاد یک ستاره می شود؟ وقتی یک جسم دور خیلی کوچک و ضعیف باشد تا بتواند یک ستاره باشد ، در عین حال بزرگتر از آن است که بتواند یک سیاره فراخورشیدی باشد و منزوی نباشد ، چگونه می توانید مطمئن شوید که چیست؟

اخترشناسان اخیراً یک نمونه بسیار عجیبی از این اشیا-را در بین خود پیدا کرده اند: یک جفت کره شبیه کره زمین ، با فاصله 450 سال نوری از ما ، که به هیچ ستاره میزبان محدود نمی شوند و خلا v را با هم طی می کنند. آنها کوتوله های قهوه ای هستند ، ستاره هایی کم نور نیستند که هرگز به اندازه کافی بزرگ نشدند تا هیدروژن را ذوب کنند. اما طبق گفته Clémence Fontanive از دانشگاه برن در سوئیس ، اخترشناس کشف آنها ، آنها بسیار کوچک هستند ، حتی با توجه به معیارهای کوتوله قهوه ای. کوتوله قهوه ای بزرگتر این جفت در امتداد مرزی قرار دارد که منجمان از آنها برای تمایز ستارگان از سیارات استفاده می کنند ، حدود 13 برابر جرم مشتری. وزن کوچکتر آن فقط هشت برابر مشتری است.

طبق این تعریف ، این سیاره باید یک سیاره باشد. اما اگر تعریف کنید که یک سیاره باید به دور یک ستاره تشکیل شود ، در واقع این یک سیاره هم نیست. " او آنها را "کوتوله های قهوه ای جرم سیاره ای" می نامد.

این اشیا در صورت فلکی افیوشوس ، نزدیک استوای آسمانی یافت می شوند. آنها تقریباً پنج برابر دورتر از یکدیگر هستند تا پلوتو به طور متوسط ​​از خورشید فاصله دارد ، این بدان معناست که آنها به سختی یک جفت هستند. Fontanive با مطالعه اندازه گیری های قبلی سیستم ثبت شده در یک نظرسنجی آسمان ، رابطه آنها را تأیید کرد. وی گفت ، آنها احتمالاً ضعیف ترین اتصال گرانشی را از هر دو دودویی کشف شده دارند.

ستارگان معمولاً پس از انباشته شدن گاز هیدروژن کافی برای شروع ترکیب آن در عناصر سنگین تر ، مشتعل می شوند. سیارات معمولاً در اطراف این ستاره های کودک ، در دیسک چرخشی گرد و غبار و گاز باقی مانده از بدو تولد ستاره ، تشکیل می شوند.

کوتوله های قهوه ای تا حدودی بین هر دو جسم قرار دارند ، اما بیشتر شبیه ستاره ها هستند. آنها بزرگتر و گرمتر از سیارات هستند و برخلاف سیارات غول گازی ، می توانند دوتریم ، نوعی هیدروژن با یک نوترون را به هلیوم تبدیل کنند. اما کوتوله های قهوه ای نمی توانند واکنش های اصلی هسته ای را ایجاد کنند که ستاره هایی مانند خورشید ما را قدرت می دهند. آنها قرار است خنک شوند و کمرنگ شوند. بسیاری از آنها برای گرم کردن کافی هر سیاره ای که ممکن است به دور آنها بچرخد بسیار سرد هستند. ستاره شناسان تاکنون حدود 2000 کوتوله قهوه ای در اندازه های وسیع پیدا کرده اند. اما این جفت جدید در Ophiuchus بسیار سیاره ای هستند و به سختی به هم متصل شده اند و مرز سیاره را در برابر ستاره جابجا می کنند.

ویل بست ، ستاره شناس از دانشگاه تگزاس در آستین ، كه كوتوله های قهوه ای را مطالعه می كند و درگیر نبود در کار جدید وی گفت که آنها را یک ستاره و سیاره ، یا یک سیاره و ماه ، بلکه یک سیستم دودویی نمی داند.

جهان ممکن است موارد زیادی از این قبیل را در خود جای دهد ، اما از آنجا که کوتوله های قهوه ای در جوانی درخشان ترین هستند ، آنها بقیه عمر خود را با خنک شدن و کم نور شدن می گذرانند. بست گفت: "هنگامی که آنها یک میلیارد سال عمر کنند ، در اصل نامرئی خواهند شد."

Fontanive و تیم او نمی توانند دقیقاً از عمر این اشیا newly تازه کشف شده مطمئن باشند ، اما او تخمین می زند که حدود 3 میلیون سال قدمت دارد - به سختی یک چشم بند در تاریخ زندگی معمول یک ستاره وجود دارد - زیرا این تقریباً سن سایر ستاره های تشکیل شده در همان منطقه از فضا. این شانس وجود دارد که آنها هنوز می توانند در حال رشد باشند ، که Fontanive می خواهد با مشاهدات بیشتر از نور آنها را تأیید کند.

Fontanive تا حدی به دنبال کوتوله های قهوه ای با جرم کم رفت زیرا او علاقه مند به مطالعه سیارات فراخورشیدی است. بیشتر آنها بسیار نزدیک به ستاره هایشان هستند و مطالعه آنها را دشوار می کند. وی با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل این جهان ها را پیدا کرد و تأیید کرد که آنها با ترکیب 14 سال داده از رصدخانه ای به نام تلسکوپ کانادا-فرانسه-هاوایی در Mauna Kea ، یک سیستم باینری هستند. آ کاغذ جزئیات این کشف برای چاپ در پذیرفته شده است مجلات Astrophysical Journal.

این اشیا some به یکی از دو نظریه ، که در حال حاضر تحت بحث و جدال زیادی هستند ، وزنی می دهند که نحوه ساخت سیارات در پس از تولد ستاره ها را توضیح می دهد. برخی از ستاره شناسان استدلال می کنند که جهان در جریان گازهای متلاطمی که ستاره های نوزاد را احاطه کرده است ، جمع می شود. برخی دیگر استدلال می کنند که آنها از طریق نیروهای ساکن و سایر نیروها با هم جمع می شوند و به تدریج گرد و غبار بیشتر و سنگهای بزرگتر جمع می شوند تا به جهان تبدیل شوند. Fontanive گفت ، وجود این گوی های عجیب و غریب بی ستاره می تواند نشان دهنده اولین روش در اینجا باشد. جوانی سیستم نشان می دهد که این اجسام خیلی سریع تشکیل می شوند و روش پیوند بیش از حد طولانی می شود. علاوه بر این ، روش دوم خشن تر است - فکر می کنم برخورد سیارک ها و بمباران های سیاره ای - و احتمالاً باعث قطع رابطه بین دو جهان می شود ،

وی گفت: "شما به چیزی به اندازه کافی قوی نیاز دارید که شما را از جاذبه ستاره اصلی دور کند و اگر چیزی به اندازه کافی قوی برای انجام این کار دارید ، بعید به نظر می رسد که این اجرام دوتایی کنار هم بمانند." "یا ممکن است که آنها از آنجا که ما آنها را می بینیم ، به همان شکل که یک ستاره تشکیل می شود ، تشکیل شده اند و هرگز به اندازه کافی جرم یا مواد برای گرمتر شدن جمع نمی شوند."

بست گفت که این کشف مفاهیم ستاره شناسان را از هر دو سیاره و ستاره به چالش می کشد.

وی گفت: "ما خورشید داریم و سیارات داریم و هیچ چیز در این بین نیست ، اما جهان همه چیز را در این بین قرار می دهد." "شاید ما باید روش دیگری برای تعریف سیارات پیدا کنیم - با نحوه شکل گیری آنها یا اینکه به دور ستاره می چرخند. این مقاله قطعاً باعث س thoseالات این سالات شده است. "


این داستان در تاریخ منتشر شده است درون علم. اصل را بخوانید اینجا.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *