سایت انفجار هات بت : زردچوبه برای درد و التهاب مفصل: آیا واقعاً م Workثر است؟


سایت انفجار هات بت hot bet

با رفتن ادویه ها ، فراموش کردن زردچوبه بسیار سخت است. رنگ زرد فروزان آن واقعاً در راهرو ادویه جات برجسته است. خواص ضد التهابی نیز این ادویه را به یک رژیم غذایی محبوب تبدیل کرده است مکمل. حتی به چای ها ، اسموتی ها ، صورت ، کرم های زخم و مواد کمک کننده باند ، به علاوه محصولات زیبایی مانند ماسک صورت. خمار؟ ظاهراً صمغ های زردچوبه می توانند این مشکلات را کاهش دهند.

همچنین ممکن است مکمل های حاوی کورکومین ، یکی از اجزای اصلی زردچوبه و یکی از فعال ترین ترکیبات بیولوژیکی آن را دیده باشید. زردچوبه و کورکومین به عنوان آنتی اکسیدان با خاصیت ضد التهابی به بازار عرضه می شوند. اما ممکن است تفاوتی بین استفاده از کل شکلات زردچوبه به جای کورکومین به تنهایی وجود داشته باشد.

تجدید نظر طب طبیعی

زردچوبه فرم پودری شده ساقه زیرزمینی (یا ریزوم) است Cucurma longa، یکی از اعضای خانواده زنجبیل. مانند زنجبیل ، می توانید ریشه تازه را پوست گرفته و خرد کنید یا از آن به صورت ادویه خشک استفاده کنید. ساقه آن به رنگ های روشن ، خردل زرد و کاری را به رنگ روشن در می آورد و باعث افزایش طعم می شود. این ادویه به صورت خوراکی و موضعی برای درمان مواردی مانند کوفتگی و زخم در طب سنتی در جنوب شرقی آسیا ، چین و هند استفاده می شود.

از نظر بسیاری ، نامگذاری سنتی و طبیعی باعث جذابیت زردچوبه می شود. در تلاش برای سلامتی بهتر ، مکمل های غذایی میانبرهای کمی وسوسه انگیز هستند. محصولات بهداشتی طبیعی به راحتی در مواد غذایی یا داروخانه یافت می شوند. آنها در دسترس هستند ، در حالی که مراجعه به پزشک برای نسخه پزشک هزینه و زمان می برد. آنها همچنین به عنوان یک روش بالقوه برای تسکین درد زانو یا سایر بیماری ها ، بدون عوارض جانبی آسپیرین و سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs). امروزه همراه با هزینه های بالای مراقبت های بهداشتی ، افراد به دنبال راه های امیدوار کننده ای برای جلوگیری از سرطان ، زوال عقل و بیماری های قلبی یا یافتن راهی به خواب آرام و آرام هستند.

اصطلاح طبیعی جذابیت خاص خود را نیز دارد ، وقتی صحبت از حوزه مواد معدنی ، ویتامین ها یا مکمل های غذایی می شود. اما محققان توصیه می کنند که با احتیاط نزدیک شوید. "مردم در تصور اینکه چیزی ایمن است اشتباه می کنند زیرا طبیعی است. بخاطر داشته باشید ، همه سموم از طبیعت ناشی می شوند. ”می گوید اخلاص خان ، رئیس مرکز ملی تحقیقات محصولات طبیعی در دانشگاه می سی سی پی.

مسئله دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد: مکمل های غذایی و مواد تشکیل دهنده آنها توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده مانند یک گروه غذایی خاص و نه یک دارو تنظیم می شود ، همانطور که در قانون بهداشت و آموزش مکمل های غذایی 1994 تأسیس شده است. این بدان معنی است که آنها نیاز به تأیید ندارند قبل از ورود به بازار ایمن یا موثر است.

امروزه ، شرکت ها در حال غنی سازی یا سنتز یک جز single ادویه هستند و آنها را در دوزهای چند صد میلی گرمی می فروشند. این بدان معناست که کپسول های کورکومین به کل ادویه طبیعی یا فواید کامل آن شباهت ندارند. پاشیدن زردچوبه به کاری مورد علاقه خود یک چیز است. خان می گوید ، اما تبدیل زردچوبه یا هر ادویه دیگری با خواص مفید به یک جز single واحد ، کپسول با دوز بالا ، "یک بازی کاملاً جدید" است.

طبق تعریف ، مکمل های غذایی رژیم غذایی سالم را تقویت می کنند. و شاید رژیم های غذایی ما می توانند سالم تر باشند ، اما خان می گوید: "درمان های خانگی برای درمان همه چیز نیستند."

چالش های تحقیق

از آنجا که زردچوبه هم اقدامات ضد التهابی و هم آنتی اکسیدانی دارد ، محققان کورکومین را که تقریباً 5 درصد وزن زردچوبه را تشکیل می دهد ، به صفر می رسانند. کورکومین به عنوان دارویی برای بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان ، بیماری آلزایمر ، بیماری پارکینسون ، اختلال نعوظ ، طاسی و هم به عنوان پیشگیری از بارداری و هم تقویت کننده باروری در حال بررسی است.

در فرهنگ های آزمایشگاهی و مدل های حیوانی ، کورکومین علیه باکتری ها ، قارچ ها ، انگلی ها ، سلول های سرطانی و ویروس ها مانند HIV و HPV کار کرده است. در افراد ، به طور موضعی ، اینگونه است تقویت شده التیام زخم. برخی از این روش ها در حال حاضر در حال آزمایش هستند آزمایشات بالینی. اما تا به امروز ، کورکومین ، در صورت وجود ، موفقیت زیادی در آزمایشات انسانی ندیده است.

در یک کارآزمایی بالینی کوچک و اخیراً منتشر شده در سالنامه پزشکی داخلی، به نظر می رسد که زردچوبه برای تسکین درد در افراد مبتلا به آرتروز زانو ، یک بیماری دردناک و غیر قابل برگشت که در آن غضروف تا حد استخوان فرسوده می شود ، کمک می کند. محققان دانشگاه تاسمانی ، استرالیا ، به طور تصادفی 70 نفر را به مدت 12 هفته یا عصاره زردچوبه یا دارونما قرار دادند. افراد گروه درمانی درد کمتری نسبت به گروه دارونما در یک پرسشنامه گزارش کردند. عصاره تورم را کاهش نمی دهد ، یا غضروف سالم ایجاد نمی کند.

2018 کارازمایی بالینی منتشر شده در مجله انجمن پزشکی کانادا ، مطالعه کورکومین به تنهایی ، نتایج متفاوتی را نشان داد. این تیم 606 شرکت کننده را که تحت عمل جراحی بزرگ عروقی بودند ، در یکی از 10 بیمارستان در سراسر کانادا ثبت نام کرد. شرکت کنندگان یا دارونما یا 2000 میلی گرم کورکومین خوراکی دو بار در روز و به مدت چهار روز دریافت کردند. محققان چهار نشانگر زیستی التهاب را اندازه گیری کردند و هیچ تفاوتی در گروه ها ، یا در عوارض بعد از عمل یا مدت زمان بستری در بیمارستان مشاهده نکردند.

این یافته ها باعث تعجب کاترین نلسون ، شیمی دان دارویی در دانشگاه مینه سوتا ، مینیاپولیس نشد. در سال 2017 ، نلسون و همکارانش برخی از مطالعات در مورد کورکومین را بررسی کردند ، از جمله آزمایشات بالینی کنترل شده با دارونما ، منتشر شده نتایج آنها در مجله شیمی دارویی. اگرچه یک فراتحلیل جامع نبود ، اما یافته های آنها توانایی کورکومین را در درمان طیف وسیعی از بیماری ها مورد تردید قرار می دهد.

نلسون و تیم او می گوید این بدان معنا نیست که محققان باید زردچوبه را به عنوان یک درمان بالقوه کنار بگذارند. کورکومین تنها یکی از صدها ماده موثره موجود در زردچوبه است و هنوز فعالیت بیولوژیکی آن مواد شیمیایی باید مرتب شود. وی افزود: "ممکن است در مورد زردچوبه نکته مفیدی وجود داشته باشد. بسیاری از داروهای سنتی قدرت ماندن دارند زیرا کاری انجام می دهند. "

اما نلسون شک دارد که کورکومین یکی از اجزای موجود در زردچوبه است که از مزایای این ادویه است. او می گوید: "من باور ندارم كه بر اساس داده ها كاری انجام شده باشد."

نلسون می گوید ، یک گزینه برای محققان این است که با در نظر گرفتن تمام قسمتهای گیاه و همچنین کاربردهای گسترده ای که در داروهای سنتی پیدا کرده است ، نگرش جامع تری نسبت به زردچوبه داشته باشند. به عنوان مثال ، یک مخلوط پیچیده ، در مقایسه با یک مولکول منزوی منفرد که می تواند اثرات بسیار متفاوتی داشته باشد ، خواص شیمیایی و دارویی متفاوتی خواهد داشت.

یک مکمل ، نه درمانی

افراد اغلب مکمل های غذایی و داروهای سنتی را با هم توده می کنند. اما طب سنتی برای هدف قرار دادن یک مشکل خاص سلامتی برای مدت زمان محدود با هدف قرار دادن علت بیماری طراحی شده است. خان می گوید: "به آنها چند هفته داده شد و متوقف شدند." "داروهای سنتی قرار نیست که تا آخر عمر هر روز مصرف شوند."

اگرچه افزودن ادویه و گیاهان به غذای ما خوب است ، اما تعدیل آن مهم است. زردچوبه به طور کلی بی خطر تلقی می شود و خواص ضدالتهابی ادویه می تواند مفاصل دردناک شما را تسکین دهد. خان می گوید فقط انتظار نداشته باشید كه زردچوبه آرتروز شما را درمان كند ، زیرا مكمل های غذایی برای درمان هیچ چیز نیستند.

همچنین مهم است که بدانید هرکسی نمی تواند زردچوبه را تحمل کند که باعث ناراحتی معده ، حالت تهوع ، اسهال یا سرگیجه می شود. همچنین ممکن است نحوه تجزیه برخی از داروها در کبد را تغییر دهد. یک لیست دقیق (و همچنین جزئیات بیشتر در مورد ادویه) را می توان در اینجا یافت Rrxlist.com.

خان می گوید ، بهترین استراتژی مصرف هر روز غذای سالم است. با ادویه جات و گیاهان ، از جمله زردچوبه ، طبخ کنید زیرا طعم خوبی دارند و همچنین برخی از فواید سلامتی را به همراه دارند.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *