سایت انفجار هات بت : میراث جورج واشنگتن کارور فراتر از بادام زمینی رفت


سایت انفجار هات بت hot bet

کشاورز مد روز و مستقل که سهم هفتگی از مزرعه شما را تحویل می دهد ممکن است اشتراکات بیشتری با جورج واشنگتن کارور – مردی که امروز بیشتر به خاطر کارهای عجیب و غریب با بادام زمینی شناخته می شود – داشته باشد. با این وجود جنبش های کشاورزی زیست محیطی و پایدار امروز ، مدیون بسیاری از دانشمند نوآور سیاه پوست است.

کارور در پایان جنگ داخلی در میسوری متولد شد. پس از رهایی ، توسط همان زوج ، موسی و سوزان کارور ، که قبلاً به عنوان برده مالک او بودند ، تربیت شد. او موفق شد – بدون هیچ مشکلی – تحصیل کند. وی پس از تحصیل در رشته هنر و پیانو در کالج سیمپسون در ایندیانولا ، آیووا ، به دانشگاه ایالتی آیووا در حال حاضر منتقل شد و لیسانس کشاورزی و فوق لیسانس گرفت.

کارور دانشمندی درخشان بود و مادربزرگ وی پیشنهاد کار سخاوتمندانه ای را برای وی ایجاد کرد. اما کارور به خاطر پول در این کار نبود. او اهداف نجیب تری داشت. وی در نامه ای به بوکر تی واشنگتن نوشت ، او می خواست “بیشترین خیر برای بیشترین تعداد مردم من باشد.” هنگامی که واشنگتن به او پیشنهاد کار در انستیتوی توسکی (دانشگاه توسکوی کنونی) در شهرستان ماکون ، آلاباما را داد ، کارور از این فرصت پرش کرد. در آن زمان ، مدرسه صنعتی به سرعت در حال تبدیل شدن به الگویی برای آماده سازی شهروندان سیاه پوست برای مشاغل در اقتصاد پس از جنگ داخلی بود.

بردگی بدهی

وقتی کارور به شهرستان ماکون رسید ، برنامه او استفاده از علوم کشاورزی بود که در ایالت آیووا آموخته بود تا به فقرا و کشاورزان سیاه پوست فقیر کمک کند. اما او از راه دور برای آنچه در آنجا یافت آماده نبود. کارور در اکتبر 1896 هنگامی که جیم کرو در حال مقابله با آفریقایی آمریکایی ها بود در حالی که مردم برده سابق برای بقا در سیستم اقتصادی و اجتماعی پس از بازسازی تلاش می کردند ، به جنوب عمیق رسید.

او كشاورزان را در داخل اتاقك هاي يك اتاقي جمع كرد كه حشرات و هوا از شكاف ديوارها عبور مي كردند و پنبه را به سمت درهاي منازل رد مي كردند و از يك باغ سبزيجات ديدن مي كردند. آنها کمی بیشتر از گوشت ذرت و نمک زندگی می کردند. سطح فقر حتی کارور را که قصد درمان آن را داشت ، حیرت زده کرد.

خاک به دلیل سالها کشت فقط پنبه به اندازه مردم فقیر بود ، بنابراین اولویت اصلی غنی سازی خاک با کود و ترغیب کشاورزان به کاشتن چیزی غیر از پنبه بود. برای دانشمند جوان آرمان گرا حتما یک راه حل آسان به نظر می رسید. اما او در مورد وضعیت کامل اقتصادی حساب نکرده بود.

افرادی که او برای کمک به آنها تصمیم گرفتند ، آزادانه روشهای او را انتخاب نکردند و حتی محصولاتی را که می کاشتند انتخاب نمی کردند. تعداد کمی از کشاورزان سیاه پوست مالک زمین خود بودند. آنها کشاورزان مستاجر یا صاحبان سهام بودند و در مزارع صاحبان زمین سفید کار می کردند. آنها یا اجاره یا بخشی از محصول خود را به مالکان پرداخت می کردند. برای خرید بذر و کود – و تأمین غذای خانواده هایشان تا زمان ورود محصول – آنها مجبور بودند با نرخ اخاذی وام بگیرند و غالباً تا 40 درصد سود سالانه بپردازند. آنها در چرخه بدهی های دائمی گرفتار شده بودند.

حتی اگر آنها سال زراعی خوبی داشته باشند ، این کشاورزان همچنان با بهره برداری روبرو می شوند. مالکان و بازرگانان سفیدپوست کسانی بودند که تصمیم می گرفتند پنبه خود را از کجا بفروشند و در ازای آن چقدر حقوق بگیرند. پنبه آنها ، کارور کشف کرد ، به طور معمول با دو تا سه سنت در هر پوند کمتر از هزینه تولید آن فروخته می شود. مارک هرسی ، زندگینامه نویس کارور و مورخ محیط زیست در دانشگاه ایالتی می سی سی پی می گوید: “آنها بسیار آسیب پذیر بودند.” “این مشکلی نبود که بتوان با گاوآهن دو اسب و فناوری جدید برطرف کرد.”

وقتی کارور این واقعیت را شناخت ، به سرعت چرخ دنده ها را تغییر داد. وی به جای استفاده از کودهای تجاری ، ترمیم سلامت خاک با کمپوست را توصیه کرد. از آنجا که تعداد کمی از دامداران حیوانات داشتند – مطمئناً حیوانات کافی برای تأمین کود برای کل محصولاتشان نبودند – وی به آنها آموزش داد که چگونه مواد مغذی را از لجن باتلاق بازیافت کنند. وی علاوه بر كمپوست كردن ، روشهایی مانند تناوب زراعی و استفاده از محصولات پوششی را به آنها آموخت – روشهای آشنا امروزه در جنبش مدرن كشاورزی پایدار.

خاک فقیر ، مردم فقیر

رویکرد کارور به کشاورزی دقیقاً جدید نبود. در حقیقت ، کارور اغلب طرفدار بازگشت به “روشهای قدیمی” بود. هنوز هم روشهای او انقلابی بود در دوره پیشرو آن زمان ، زمانی که “همه نیروها به سمت مدرنیته حرکت می کردند ، تولید را ساده می کردند ، بازده را افزایش می دادند [and] ارزان کردن غذا. ”

اما اگر روشهای کشاورزی کارور به نوعی انقلابی بود ، هدف وی از توصیه آنها کاملاً براندازانه بود. کارور در تلاش بود طبقه جدیدی از کشاورزان صاحب زمین سیاه را ایجاد کند. با پیروی از روشهای وی ، آنها می توانند از بردگی بدهی بگریزند و از محصولات خود سود کافی برای خرید زمینهای خود بدست آورند. کارور در تلاش بود چیزی کمتر از سرنگونی یک سیستم اقتصادی باشد که برای تسلیم سیاه پوستان در برابر سفیدپوستان طراحی شده بود.

این بدان معنا نیست که کارور یک فعال سیاسی بود ، و حتی کمتر یک فعال حقوق مدنی. گاری کرمر ، زندگینامه نویس کارور و محقق تاریخ آمریکای آفریقایی می گوید: “کارور هرگز آرزوهای سیاسی نداشته است. او برنی نیست. ”

آنچه کارور بود ، در درجه اول ، یک متخصص حفاظت از محیط زیست بود. وی در یکی از بسیاری از اعلامیه ها و بولتن هایی که برای کشاورزان نوشت ، بر وابستگی متقابل طبیعت ، “رابطه متقابل پادشاهی حیوانات ، مواد معدنی و گیاهی” تأکید کرد. اما شرایط محیطی ، همانطور که مشخص شد ، نمی تواند از شرایط اقتصادی جدا شود. کارور ارتباط بین استفاده از زمین و فقر را به وضوح دید. وی در نامه ای که در روزنامه محلی منتشر شد ، نوشت: “هر کجا خاک تلف شود ، مردم نیز هدر می روند.” مونتگومری تبلیغ کننده. “یک خاک فقیر فقط یک فقیر تولید می کند.”

کارور در هدف نهایی خود موفق نبود. هرسی می گوید آنچه او می خواست طبقه متوسط ​​جدید سیاه پوستان از مالكین زمین بود. “و این ، جنوب نمی توانست از عهده آن برآید.” با این حال کارور هنوز دانش لازم برای انتقال نه تنها در مورد بهم پیوستگی جهان زندگی ، بلکه در مورد بهم پیوستگی محیط گرایی و عدالت اجتماعی را دارد. هرسی می گوید ، درسی که از کارور می توان آموخت این است که “چشم اندازهای مربوط به محیط زیست و حفاظت از محیط زیست که دلیل بر نابرابری اجتماعی نیستند ، نمی توانند موفق شوند.”

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *