سایت انفجار هات بت : پیگیری منبع استخراج غیرقانونی شن و ماسه


سایت انفجار هات بت hot bet

شن. همه جا هست ... یا اینطور احساس می شود. آن را در ساحل ، زمین بازی ، کنار جاده ، رودخانه ، پارکینگ می بینید. این نیز در بتن دفتر کار شما ، در صفحه نمایش گوشی های هوشمند شما ، در روسازی روکش خیابان شما پنهان شده است. ما هر ساله مقدار زیادی شن و ماسه استفاده می کنیم ... و این باید از جایی بیاید.

با این حال ، حتی اگر کارل ساگان دانه های شن در ساحل را با ستارگان جهان مقایسه می کرد ، شن و ماسه یک منبع بی نهایت نیست. در حال حاضر ، ما در حال استخراج شن و ماسه از رودخانه ها ، سواحل ، بیابان ها و اقیانوس ها هستیم که دو برابر مقدار شن و ماسه است که به طور طبیعی توسط فرآیندهای زمین شناسی پر می شود. این تقریبا 40 میلیارد تن در سال است و برخی تخمین ها فکر می کنیم که می توانیم این میزان را تا سال 2060 دو برابر کنیم. خود ماسه عامل این امر است تقریباً 85٪ کل معادن امروز روی زمین

این همه شن به کجا می رود؟ بیشتر آن به تجهیزات ساختمانی مانند بتن ، شیشه و جاده ها ختم می شود. شن و ماسه همچنین یک روش عالی برای پس گرفتن زمین در سواحل برای حفظ ساخت و ساز است. تقاضای زیادی برای شن و ماسه برای مصارف صنعتی مانند ساینده (کاغذ شن و ماسه همه جا) وجود دارد شکستگی ، جایی که از دانه های شن برای باز نگه داشتن ترکهای ایجاد شده در سنگ استفاده می شود. از شن و ماسه همچنین برای ایجاد تعداد زیادی صفحه نمایش که هر روز در تلفن های هوشمند ، تلویزیون و نمایشگرها استفاده می کنیم ، استفاده می شود.

با تمام استفاده های ساختمانی ، می توانید تصور کنید که کشورهایی که کارهای زیادی را انجام می دهند ، مصرف کنندگان بزرگ شن و ماسه هستند. چین تقریباً 60٪ استفاده می کند از شن های جهان. دبی و سنگاپور با استفاده از تقریبا 1.5 میلیارد تن شن و ماسه برای ایجاد جزایر جدید. فقط برج خلیفه در دبی از 330،000 متر مکعب بتن استفاده کرده است - که فقط برای تولید بیش از 5 میلیون تن شن و ماسه لازم است.

جزیره دور دبی

جزایر ایجاد شده در خلیج فارس در خارج از دبی. جزایری از این دست و سرعت ساخت سریع باعث شده است که این منطقه حجم زیادی از شن و ماسه را وارد کند. تصویر: ناسا.

تمام این استخراج شن و ماسه در حال آسیب زدن به مناطقی است که بهترین شن و ماسه رودخانه ها یافت می شود. ماسه های رودخانه برای بسیاری از کاربردها از ترکیب شکل و خلوص مناسب برخوردار هستند. برخی از رودخانه های هند به قدری متخاصم استخراج می شوند که باعث استخراج آنها می شود آنها شن و ماسه را با سرعت چهل از دست می دهند بزرگتر از جبران طبیعی. این منجر به افتادن بستر رودخانه در طول چند دهه گذشته 6 فوت می شود.

این البته پیامدهای گسترده زیست محیطی. استخراج شن و ماسه در این رودخانه ها زیست محیطی رودخانه ها را چه در آب و چه در سواحل نابود می کند. زیستگاه ها ، مسیرهای رودخانه ای ، جداول آب - همه آنها با حذف سریع شن و ماسه تغییر کرده اند.

حتی فراتر از آسیب های زیست محیطی ، افرادی که این ماسه ها را استخراج می کنند نیز به خطر می افتند. هند به دلیل تخریب سریع چشم انداز ، استخراج شن و ماسه در بسیاری از رودخانه ها را ممنوع کرده است. این امر منجر به استخراج غیرقانونی شن و ماسه - و حتی قتل ها برای ادامه شن و ماسه شده است. هیچ معاهده جهانی وجود ندارد که به استخراج شن و ماسه بپردازد فقط مقررات محلی که اغلب بدون دندان هستند می تواند تمرین را کنترل کند.

بنابراین ، چگونه می توانیم این مسئله استخراج بیش از حد شن و ماسه را در سراسر جهان حل کنیم؟ در نشست سالانه انجمن زمین شناسی سال 2020 آمریکا، زک سیکمن و آرورا تورس از دانشگاه تگزاس - آستین پیشنهاد کرده اند ما باید منابع شن و ماسه اثر انگشت را شروع کنیم. ذرات شن و ماسه یا جمعیت می توانند ترکیبات متمایزی با منابع خود داشته باشند. اگر بتوانیم یک پایگاه داده از منابع شن و ماسه ایجاد کنیم ، سیکمن پیشنهاد می کند که ما می توانیم در ساختمان یا لوازم موجود در فروشگاه محلی برای بهسازی خانه شما ، بتن را بررسی کنیم و بدانیم که ماسه از کجا ریشه گرفته است.

شن و ماسه از یک فروشگاه لوازم خانگی

شن و ماسه معمولی از یک فروشگاه لوازم خانگی. اعتبار: Zac Sickmann ، UT آستین.

این تقریباً همان چیزی است که برای آن انجام شده است شناسایی "الماس خون" که برای تأمین بودجه درگیری در کشورهایی مانند آنگولا استخراج شده اند. ترکیب شیمیایی شن می تواند بگوید که آیا ماسه از یک عملیات غیرقانونی استخراج شده است یا خیر. به این ترتیب ، این عملیات می تواند از بازار استخراج شن و ماسه حذف شود.

اگر نباید برخی مناطق را بیش از حد کنترل کنیم ، می توانیم اختلاف شن را جبران کنیم؟ برخی از پیشنهادات شامل لایروبی پشت سدها و در مخازن جایی که رسوبی که به طور معمول از رودخانه جاری می شود به هر حال گیر افتاده است. روشهایی وجود دارد که می تواند در مصارف صنعتی سایر مواد را برای شنهای طبیعی جایگزین کند - مشکل در قیمت ارزان کنونی شن و ماسه است (5-20 دلار در هر تن حتی برای مصرف کننده). یک جایگزین بالقوه می تواند باشد شن و ماسه شیشه ای ساخته شده از آسیاب مواد بازیافتی شیشه. با این حال ، تقریباً مانند بسیاری از موضوعات دیگر مانند این ، فقط استفاده از مصالح ساختمانی جدید کمتر می تواند کمک کند.

شن و ماسه ممکن است مانند سنگهای قیمتی و فلزات پر زرق و برق نباشد. با این حال ، ممکن است مهمترین منبع استخراج شده از زمین امروز باشد - و مانند بسیاری از منابع ، در صورت استفاده به راحتی قابل تعویض نیست. و مانند بسیاری از منابع ، استخراج آن می تواند بسیار مضر باشد. توانایی ردیابی منبع شن و ماسه برای نظارت بر نحوه استخراج آن ، ممکن است ما را به ساخت یک منبع پایدارتر نزدیک کند.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *