سایت انفجار هات بت : چرا احساس می کند نمی توانید درون ماسک صورت خود نفس بکشید – و در مورد آن چه باید کرد؟


سایت انفجار هات بت hot bet

با ورود بیماری همه گیر COVID-19 به خود هفتمین ماه متوالی، متخصصان موافقت می کنند که پوشاندن برای مهار شیوع ویروس مانند همیشه مهم است. مقامات سازمان بهداشت جهانی تایید شده در ماه جولای ، SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، می تواند از طریق قطرات تنفسی (از طریق سرفه یا عطسه) یا از طریق انتقال هوا منتقل شود ، هنگامی که ذرات ویروسی مسافت زیادی را از طریق هوا پخش می کنند. در هر دو مورد ، ماسک های صورت مانع از ورود ویروس به بینی و ریه ها می شوند و می توانند به طور کلی از انتقال جلوگیری کنند از عفونت های شدید جلوگیری کنید اگر شخصی مریض شود

اما علیرغم اینکه ماسک ها به طور بالقوه می توانند جان خود را حفظ کنند ، پذیرش ماسک برای برخی از آنها سخت بوده است. یکی نظرسنجی ملی تقریباً 60،000 پاسخ دهنده دلیل اصلی نارضایتی برخی از ماسک زدن در جمع را “ناراحتی” عنوان می کنند. بسیاری از کاربران نفس نفس ، تعریق ، حالت تهوع و افزایش ضربان قلب ناشی از پوشاندن را گزارش می کنند – حتی اگر پزشکان بارها گفته اند که ماسک ها جریان اکسیژن را مهار نمی کنند.

بنابراین این عوارض از کجا ناشی می شود ، و مردم برای رفع ناراحتی خود چه کاری می توانند انجام دهند؟

ناراحتی بر نحوه نفس کشیدن تأثیر می گذارد

اولین موارد اول: استفاده از ماسک صورت استاندارد جراحی یا ماسک پارچه ای سطح اکسیژن فرد را کاهش نمی دهد. کریستوفر یوینگ ، متخصص ریه ، مستقر در آلبرتا ، کانادا ، می گوید: پوشیدن ماسک مقدار قابل توجهی دی اکسید کربن را به دام نمی اندازد. یوینگ ، که به طور مرتب بیماران اطفال مبتلا به آسم و فیبروز کیستیک را می بیند ، می گوید که قبل از همه گیری ، بیماران او معمولاً در ملا public عام ماسک جراحی می کشند تا از بیماری های تنفسی که با توجه به شرایط آنها تهدید کننده زندگی است ، جلوگیری کنند. در اکثر موارد ، به غیر از شدیدترین موارد ، آنها توانسته اند با خیال راحت نقاب بزنند.

یوینگ می گوید ، پوشیدن ماسک هنوز هم می تواند بر تنفس شما تأثیر بگذارد – فقط به روشی که فکر می کنید نیست.

یوینگ می گوید: “بیشتر ما عادت به ماسک زدن نداریم و احساس داشتن ماسک روی صورت ممکن است کسی را مضطرب یا ناراحت کند.” “اگرچه بیشتر تنفس ما بیهوش است و توسط مرکز تنفسی ما هدایت می شود ، اما می تواند تحت تأثیر ذهن نیز باشد. وقتی حتی ناخودآگاه احساس ناراحتی می کنیم ، می تواند نحوه تنفس ما را تغییر دهد. ” به عنوان مثال ، اگر نفس خود را بیرون دهیم و باعث مه آلود شدن عینک شود ، ممکن است با عدم بازدم کامل در دم بعدی ، این ناراحتی را جبران کنیم.

دم ، بازدم

تغییر الگوهای تنفسی به طور ناخودآگاه می تواند منجر به الگوی تنفسی غیرطبیعی شود: یا ما بیش از حدتهویه کنید ، یعنی خیلی سریع نفس می کشیم یا اینکه هیپوتنفس کنیم ، یعنی خیلی آرام یا خیلی کم نفس می کشیم. هر یک از این الگوهای تنفسی ناکارآمد می تواند منجر به سرگیجه یا نفس نفس شود که افراد اغلب به دلیل کمبود اکسیژن یا تجمع دی اکسید کربن در داخل ماسک خود اشتباه می گیرند. یوینگ می گوید: “وقتی کسی بیش از حد هوا را تخلیه می کند ، شروع به نفس کشیدن خیلی عمیق و بیش از حد می کند ، احتمالاً به دلیل اینکه ماسک باعث اضطراب یا عصبی شدن او می شود.” از آنجا که بدن C02 را سریعتر از توانایی تولید آن ، دفع بیش از حد هوا را به میزان کم دی اکسید کربن در جریان خون منتقل می کند. به نوبه خود ، این باعث سرگیجه ، سبکی سر می شود و گاهی اوقات می تواند باعث غش شود. از طرف دیگر ، هایپونتیلیشن زمانی اتفاق می افتد که بیش از حد آهسته نفس می کشیم یا نفس خود را بیرون نمی دهیم. در این حالت سطح دی اکسید کربن بدن بالا رفته و میزان اکسیژن موجود در جریان خون فرد را کاهش می دهد. هیپوونیلاسیون می تواند باعث خواب آلودگی و احساس “گرسنگی هوا” شود ، احساسی که در آن قادر به ورود هوای کافی به ریه ها نیستید. این احساس نفس نفس زدن همچنین می تواند باعث اضطراب شود.

چگونه بهتر نفس بکشیم

یوینگ می گوید ، خبر خوب این است که اگر خود را در الگوی تنفسی ناکارآمد ببینیم ، می توانیم به راحتی آن را نادیده بگیریم و از هرگونه علائم خلاص شویم. یوینگ می گوید: “بهترین استراتژی برای تنظیم مجدد الگوی تنفس طبیعی چیزی است که در یوگا رایج است و همچنین چیزی است که نیروی دریایی ایالات متحده از آن استفاده می کنند.” استراتژی موسوم به “تنفس جعبه ای” یا “تنفس گوشه ای” ، فرد را مجبور می کند جعبه ای را تجسم کرده و رئوس چهار طرف چشم خود را در هنگام استنشاق و بازدم آرام ردیابی کند. به دنبال رئوس مطالب جعبه ، کاربران به مدت چهار ثانیه به آرامی نفس می کشند ، مکث می کنند ، کاملاً نفس می کشند و سپس دوباره مکث می کنند. (یک تصویر خوب برای تنفس در جعبه است اینجایوینگ می گوید: “این روش به ما کمک می کند تنفس خود را با روشی آگاهانه تنظیم کنیم و همچنین با فعال سازی سیستم عصبی پاراسمپاتیک استرس و اضطراب را کاهش می دهد.”

تنفس شکمی روش سریع دیگری برای تنظیم مجدد است. یوینگ می گوید: “بعضی اوقات با این الگوهای تنفسی نامنظم فقط از عضلات قفسه سینه و گردن برای تنفس استفاده می کنیم ، که ناکارآمد و ناراحت کننده است.” درعوض ، وی توصیه می کند چند دقیقه به استفاده از دیافراگم ، عضله ای گنبدی شکل که بین شکم و قفسه سینه زندگی می کند ، بپردازید. تنفس دیافراگم یا تنفس شکمی شما را تشویق می کند تبادل بهینه اکسیژن و دی اکسید کربن، در حالی که ضربان قلب را نیز عادی کرده و فشار خون را کاهش می دهد. برای تمرین تنفس شکمی ، دست خود را شل کرده و آن را روی دیافراگم ، درست در زیر قفس دنده قرار دهید. هنگام نفس کشیدن ، دیافراگم باید دست شما را از بدن دور کند. در بازدم ، دست شما باید به سمت شما برگردد.

یوینگ می گوید ، در حالی که تنفس به طور طبیعی به بیشتر ما می رسد ، تنفس با ماسک مهارتی است که تمرین می کند. هنگامی که به بیماران اطفال وی مبتلا به فیبروز کیستیک نیاز است که به مدت طولانی ماسک استفاده کنند ، وی توصیه می کند این کار را برای مدت کوتاهی در طول روز انجام داده و سپس تحمل ایجاد کند. اگر استفاده از ماسک به خصوص ناراحت کننده است ، کودکان – و بزرگسالان – می توانند هنگام استفاده از حواس پرتی مانند تماشای تلویزیون یا بازی های ویدیویی ، با پوشیدن ماسک آن را عادی کنند. به زودی ، اوینگ می گوید ، تنفس با ماسک طبیعت دوم می شود.

وی می گوید: “این بسیار شبیه به مواردی است که یاد می گیرید چگونه از عینک استفاده کنید یا از تماس استفاده کنید.” “هرچه بیشتر تمرین کنید ، بیشتر به آن عادت می کنید. ماسک ها نیز همین طور است. ”

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *