سایت انفجار هات بت : چگونه آب و هوای متغیر ما طوفان ها را بدتر می کند


سایت انفجار هات بت hot bet

فصل توفان های آتلانتیک 2020 می تواند یک نوع باشد – و البته به روش خوبی نیست. در تاریخ 6 اوت ، در حال حاضر 9 طوفان به اندازه کافی شدید بود که بتوانند نامی دریافت کنند. به طور معمول تا اوایل ماه اکتبر طول می کشد تا این تعداد رویداد شدید آب و هوایی ظاهر شود.

اداره ملی اقیانوسی و جوی پیش بینی می کند امسال یکی از شلوغ ترین فصول طوفان در 22 سال پیش بینی خود را به ارمغان می آورد. با نگاهی به ماههای آینده ، در پی خسارت گسترده طوفان لورا و امواج گرما، غیرممکن است که نپرسید: تغییرات آب و هوایی چگونه به این طوفان ها کمک می کند؟

انواع مختلفی برای اندازه گیری میزان بد بودن یک طوفان یا نوع خسارت ممکن است وجود داشته باشد. اما وقتی نوبت به تفسیر کدام یک از این پارامترها می رسد که از چه طریقی تأثیر می گذارد ، برخی از ایده ها اجماع علمی بیشتری نسبت به دیگران دارند.

بالا آمدن آبها و وزش باد سریعتر

یکی از پذیرفته ترین تحولات طوفان که ممکن است به دلیل تغییر آب و هوا شاهد آن باشیم ، در واقع مربوط به خود طوفان ها نیست. در عوض ، تغییر کاربری مربوط به نحوه تعامل توفان ها با یک محصول جانبی دیگر از تغییر اقلیم است – افزایش سطح دریا.

آندرا گارنر ، دانشمند زیست محیطی که در زمینه طغیان طوفان و تغییرات آب و هوایی در دانشگاه رووان در نیوجرسی مطالعه می کند ، می گوید: “در جامعه علمی ، عاملی که ما بیشتر به آن اطمینان داریم این است که با افزایش سطح آب ، طغیان بدتر خواهد شد.”

با ذوب شدن ورقه های یخ و خزش آبها به داخل کشور ، طوفان های موجی که قبلاً آورده اند ، بزرگتر خواهند شد. هر کسی که شاهد یک مسابقه چلپ چلوپ کنار استخر بوده است ، شاهد برگزاری این زنجیره از حوادث بوده است. گارنر می گوید: “اگر گلوله توپ را به استخر بزنید ، سیلابی که از لبه خارج می شود به میزان پر بودن استخر مربوط می شود.”

تغییرات آب و هوایی همچنین باعث شدیدتر شدن توفان ها خواهد شد ، تغییری که دانشمندان مدتها تصور می کردند می آید و اخیراً شروع به ارائه شواهد برای آن کرده اند. برای تشکیل توفان ، اقیانوس ها باید بالاتر از 80 درجه فارنهایت باشند. دلیل این امر آنست که آبهای گرم تبخیر شده و گرما را آزاد می کنند و فضای بالا را از رطوبت و انرژی پر می کنند که یک رعد و برق در حال عبور می تواند در یک طوفان بپیچد. بنابراین منطق می گوید ، اگر تغییرات آب و هوایی باعث گرمتر شدن اقیانوس ها شود ، این مواد اساسی – هوا و گرما مرطوب – طوفان های بزرگتری را تأمین می کنند. پدرام حسن زاده ، محقق دینامیک سیالات در دانشگاه رایس ، می گوید: “این چیزی است که ما به طور کلی در مورد عملکرد طوفان درک می کنیم.” تحقیقات اخیر بازگشت به طوفان ها طی 40 سال گذشته دریافت که احتمال رسیدن طوفان به بالاترین رده های سرعت باد با گذشت زمان افزایش می یابد.

جنبه های دیگر طوفان های آینده عدم اطمینان بیشتری دارند. به عنوان مثال ، اگر حرکت در طول زمین بیشتر طول بکشد ، یک طوفان می تواند خسارت بیشتری به آب وارد کند. هر چه طوفان طولانی تر شود ، آب بیشتری می ریزد. برای مثال طوفان هاروی ، کند شد تا خزیدن برای چندین روز ، در حال ریختن آب در تگزاس و لوئیزیانا است. برخی از تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که توفان ها ایجاد خواهد شد زمین را کندتر طی کنید در مناطقی از آمریکای شمالی ، بخشی به دلیل تأثیر تغییرات آب و هوا بر الگوهای باد در مقیاس گسترده است. بدون هجوم حرکت طوفان های چرخشی در مسیر خود ، بارندگی طوفان های آینده می تواند افزایش یابد. وقتی حسن زاده و تیمش طوفان های محدود در تگزاس را بررسی کردند ، متوجه شدند که ممکن است این طوفان ها باشد با گذشت زمان سریعتر حرکت کنید. حسن زاده می گوید ، اگر طوفان های سریعتر نگران کننده باشند ، شاید جلوگیری از آسیب باد به اولویت بیشتری تبدیل شود.

این خبر بد چه فایده ای دارد؟

جلوگیری از خسارت ، یکی از دلایلی است که محققان در حال بررسی روش های تغییر آب و هوا برای تغییر این طوفان های گرمسیری هستند. هرچه جامعه ساحلی از خطرات پیش روی خود آگاه شود – وزش باد شدید ، باران شدید ، موج طوفان و موارد دیگر – هر کس می تواند برای کاهش آسیب آماده شود.

این مقدمات باید شامل جلوگیری از تغییر اقلیم باشد. اگرچه برخی از شرایط تحریک کننده طوفان های آسیب رسان و خطرناک تر ، مانند افزایش سطح دریا ، بخشهایی از آینده ما را تضمین می کند ، اما کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و توقف تغییرات آب و هوایی می تواند از تحقق سناریوهای دورتر – و کابوس آمیزتر جلوگیری کند. گارنر می گوید: “این می تواند وحشتناک و ترسناک به نظر برسد ، اما اگر اکنون اقدام کنیم ، می توانیم از بدترین شبیه سازی هایی که در تحقیقات خود می بینیم جلوگیری کنیم.”

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *