سایت انفجار هات بت : چگونه واکسن های گیاهی می توانند ما را از جهانی بدون میوه نجات دهند


سایت انفجار هات بت hot bet

آینده ای که تنها ثروتمندان بتوانند از آن به شکلات ، شراب و پرتقال کمک کنند ، مطمئناً احساس دوگانگی می کند. اما اگر برخی از محصولات مورد علاقه ما تسلیم بیماری های گیاهی شوند – این واقعیتی است که هم اکنون در برخی از نقاط جهان در حال شکل گیری است. برای حل این مشکل ، آن الیزابت سیمون ، یک ویروس شناس از دانشگاه مریلند ، در تلاش است تا آنچه را “واکسن” می نامد برای محصولات زراعی ایجاد کند که می تواند از تامین مواد غذایی ما محافظت کند.

مانند رویکرد فعلی به بیماری همه گیر COVID-19 ، مدت هاست که محققان با انتشار قرنطینه فلور آلوده به گیاهان اطراف ، با گسترش پاتوژن در میان گیاهان مقابله می کنند. بسته به نوع بیماری ، گیاهان ممکن است آفت کش ها یا اسپری های آنتی بیوتیکی نیز دریافت کنند.

اما برای محافظت قابل اطمینان تر ، سایمون بخشی از تیم در حال توسعه یک محلول واکسن مانند به عنوان یک راه حل کارآمد و نسبتاً سریع قابل استفاده برای پیشگیری – یا احتمالاً درمان – بیماری های گیاهی است.

این پتانسیل رفع نمی تواند به اندازه کافی سریع باشد. در حال حاضر ، جهان با افزایش خطر برای بخش های حیاتی کشاورزی دست و پنجه نرم می کند. در اروپا ، بیماری به نام سندرم کاهش سریع زیتون تهدید می کند صنعت ارزشمند ایتالیا. کاکائو کشت شده در آفریقای غربی ، که حدود 70 درصد شکلات جهان را تأمین می کند ، چهره ها ویروس ساقه متورم کاکائو ناتوان کننده (CSSV) و اکنون انگور گرانبها دره ناپا دعوا با ویروس لکه قرمز انگور.

اکثر این بیماریها درمان ساده ای ندارند و برای کاهش بیماریها پس از شیوع به چندین استراتژی پرهزینه و زمانبر نیاز دارند. تشخیص آنها نیز ممکن است دشوار باشد زیرا در بعضی موارد ، چندین سال از بروز علائم می گذرد.

البته ، همه گیری های گیاهی چالش جدیدی نیست. به عنوان مثال ، در نیمه اول قرن 20 ، بیماری ناشی از قارچ بیش از 3 میلیارد درخت شاه بلوط آمریکا را از بین برد. اما به طور کلی ، تغییرات آب و هوایی ، سفرهای فزاینده جهانی و بی توجهی دولت ها و صنایع باعث ایجاد یک طوفان بیماری زای کامل شده است که تامین مواد غذایی ما را به خطر می اندازد. سایمون می گوید: “زمان آن فرا رسیده است که به مردم اطلاع دهیم که همه گیری های دیگری نیز در جریان است.” “چندین مورد با درختان اتفاق می افتد ، و این به یک دنیای کاملا متفاوت منجر خواهد شد.”

چرا راه حل های قدیمی دیگر کافی نیستند

این ابزارها که همیشه در دسترس هستند ، همیشه نمی توانند تجاوز به عوامل بیماری زا را مهار کنند ، همانطور که توسط فلوریدا به سرعت ثابت می شود صنعت مرکبات مارپیچ – اگر چه برخی ادعا می کنند که تنظیم کننده ها و تولیدکنندگان با اقدام نکردن به سرعت کافی شرایط را بدتر می کنند.

درختان مرکبات قبلاً در چند قرن گذشته با چندین عامل بیماری زا دست به گریبان بوده اند ، از جمله 1800s اپیدمی پوسیدگی ریشه و ویروس tristeza مرکبات که ناگهان ظاهر شد در دهه 1930 ویران کننده ترین آنها، huanglongbing (HLB) – که معمولاً نامیده می شود سبز مرکبات – منشاated آن چین است و طی دو دهه گذشته ویران های بزرگی به بار آورده است.

بین سال های 2013 و 2018 ، منطقه مرکبات پر تولید چین کم شده بیش از نیمی از سطح زیر کشت آن به HLB است. تا سال 2018 ، HLB باعث شده بود کاهش 83 درصدی تولید مرکبات فلوریدا از سال 2003 تاکنون.

تغییر دما و سطح رطوبت نیز جنگ را پیچیده کرده است. آنها می تواند تأثیر بگذارد ایمنی گیاه و قدرت پاتوژن ، بهتر یا بد ، زیرا ناقلین در شرایط خاص رشد می کنند. این بیماری مناطقی را به وجود می آورد که قبلاً برای آنها مناسب نبوده است. به عنوان مثال ، اشکالی که HLB را حمل می کند به احتمال زیاد در شمال فلوریدا گسترش یافته و ایالتها به دلخواه خود گرم هستند.

به دلیل این چالش های پیچیده ، برخی از تولیدکنندگان محصولات اضافی را دنبال کرده یا مسیر خود را کاملاً تغییر داده اند. برخی از عملیات کوچک که در برزیل و مکزیک که تحت تأثیر سبز مرکبات قرار گرفته اند قبلا، پیش از این در نظر گرفته شده در حال رشد نیشکر برای جبران خسارات اقتصادی. مزارع فلوریدا به همین ترتیب انتخاب گزینه های دیگر ، کاشت محصولاتی مانند مینی کدو تنبل و آووکادو در تلاش برای جبران درآمد از دست رفته.

جایی که درخت “واکسن” وارد می شود

سیمون به طور تصادفی به مبارزه با عوامل بیماری زای گیاهی پیوست: هنگام مطالعه ویروس های RNA گیاهی در آزمایشگاه خود ، بر روی یک نمونه شگفت آور در یک پایگاه داده توالی ژنتیکی اتفاق افتاد که با تحقیقات 30 ساله وی در تضاد بود.

معلوم شد که نوع جدیدی از RNA مانند ویروس است که وی آن را iRNA نامید. این باعث شوکه شدن سیمون شد زیرا iRNA فاقد ژنهای خاصی است که در همه ویروسهای طبیعی گیاهی یافت می شود ، اما هنوز هم می تواند با اتصال به پروتئینهای حرکتی گیاهی بین سلولهای موجود در رگهای گیاه حرکت کند.

با دستکاری iRNA در حمل قطعات کوچک ویروس ، می تواند آنزیم های گیاهی را تحریک کند تا ویروس مضر را به قطعات کوچک خرد کند ، بدون اینکه به گیاه آسیب برساند. سایمون می گوید: “این می تواند وسیله نقلیه باشد ، نه فقط برای یک نوع درخت ، بلکه برای بسیاری از آنها.” “این همه بخاطر این خاصیت بسیار غیرمعمول و دیده نشده است.”

نمونه iRNA اولین بار توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، ریورساید در دهه 1950 هنگامی که در درختان لیموکات ظاهر شد ، کشف شد. آنها دریافتند که iRNA می تواند بسیاری از گونه های مرکبات را با علائم بسیار خفیف تا صفر آلوده کند. با این حال خواص ریشه کن کننده بیماری آن اخیراً کشف شد که سایمون ژنهای از دست رفته را شناسایی کرده و به وی امکان حرکت در رگهای گیاه را می دهد.

جورجیوس ویدالکیس می گوید: “این می تواند به یکی از مهمترین ابزارهای کمربند صنعت و کشاورزان برای ادامه کار مرکبات تبدیل شود.” یک آسیب شناس گیاهان در دانشگاه کالیفرنیا ، ریورساید ، و مدیر برنامه حفاظت کلونال مرکبات. “بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد. هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد. “

سیمون با اشتیاق برای به دست آوردن نورد توپ ، شرکتی به نام تاسیس کرد Silvec Biologics در سال 2019 و در حال تلاش برای ایجاد یک واکسن درمانی یک مرحله ای مانند درمان پیشگیرانه است که درختان را فریب می دهد تا نه تنها ویروس هایی که باعث بیماری می شوند ، بلکه قارچ ها و باکتری ها را نیز ریشه کن کند – تا حدودی شبیه چگونگی فشارهای mRNA به سیستم ایمنی بدن ما برای پختن COVID-19 آنتی بادی

از اکتبر سال 2020 ، Silvec آزمایشاتی را با برنامه محافظت کلونال مرکبات UC Riverside برای آزمایش واکسن های iRNA در درختان مرکبات انجام داده است. محققان می توانند با توجه به توالی ژنتیکی این روش درمانی را در کمین عوامل بیماری زای مختلف قرار دهند. این امر تیم سایمون را قادر به کار بر روی ویروس های انگور و باکتری های مورد هدف قرار دادن درختان سیب کرده است و آنها همچنین آزمایش محافظت از درختان کاکائو در برابر CSSV را آغاز کرده اند.

از آنجا که درختان حاوی نمونه اصلی iRNA بیش از 70 سال زنده مانده اند ، سایمون می گوید این پیشنهاد می دهد که این واکسن هنگام قرار دادن در درختان تازه کاشته شده می تواند محافظت مادام العمر در برابر چندین عامل بیماری زا را ایجاد کند – شبیه دادن یک عکس استاندارد به کودکان. آنچه که کمتر مشخص است این است که آیا درختان بسیار تخریب شده ای که چندین سال به آن آلوده شده اند هنوز هم می تواند از درمان بهره مند شود.

سایمون امیدوار است که با iRNA درمانی بتواند درختان آلوده را که هنوز علائم بیماری را نشان نمی دهند نجات دهد. به نظر می رسد برای کسانی که ریشه آنها از طریق بیماری از هم پاشیده است ، مانند تعداد بیشتری از درختان مرکبات فلوریدا ، احتمال کمتری دارد. وی می گوید ، حتی اگر واکسن در چنین مواردی مثر واقع شود ، ضعف آنها برای بهبودی بسیار زیاد خواهد بود.

چگونه علم می تواند به گیاهان بیمار کمک کند

تیم سایمون تنها کسی نیست که تکنیک های جدیدی را برای مبارزه با بیماری های ویرانگر گیاه در حال توسعه است. بعنوان مثال ، برخی محققان از فن آوری های نسبتاً جدیدی برای پذیرش این تهدیدها استفاده کرده اند. در سالهای اخیر دانشمندان دارند پیشنهاد شده تکنیک های ویرایش ژنوم مثل CRISPR به این منظور. با دستکاری بخشهای خاصی از DNA گیاه ، می تواند به پرورش دهندگان و محققان اجازه دهد که در هنگام طراحی انواع مقاوم به بیماری دقیق تر کار کنند.

و به عنوان یک روش درمانی ایمن و کارآمد برای سبز شدن مرکبات ، متخصص سلامتی جین ، متخصص ژنتیک UC Riverside ، پپتید ضد میکروبی که می تواند به جای آنتی بیوتیک یا آفت کش ها تزریق یا پاشیده شود. جین و همکارانش پپتید را از نوعی آهک استرالیایی مقاوم به سبز جدا کردند و آن را به یک محصول گیاهی طبیعی تبدیل کردند. در راه حل دیگری مبتنی بر طبیعت ، ویدالکیس روی آن کار کرده است کود مایع ساخته شده از ضایعات مواد غذایی تخمیر شده. این ماده حاوی باکتری های مفیدی است که می تواند مقاومت محصولات را در برابر عوامل بیماری زا تقویت کند.

در نهایت ، به احتمال زیاد ترکیبی از رویکردها لازم است تا سیستم غذایی ما را در برابر بیماری های فعلی و نوظهور مقاوم نگه دارد – درست همانطور که ما masking و فاصله اجتماعی را بهمراه درمان های مختلف و واکسن ها برای کار بر علیه COVID-19 ترکیب کرده ایم.

با این وجود اگر دانشمندان ، دولت ها و تولیدکنندگان به سرعت نیروها را با هم ترکیب نکنند ، ممکن است هزینه های خاص تولید غذا سر به فلک بکشد و بر قیمت های مصرف کننده تأثیر بگذارد. قیمت تولید هر هکتار نارنجی جنوب غربی فلوریدا ، به عنوان مثال ، 113 درصد افزایش یافت بین سال 2003 و 2018. به همین دلیل سیمون می گوید همه گیری های گیاهی نیاز به پروژه منهتن از انواع ، کجا دانشمندان می توانند ذهن خود را جمع کنند و تخصص فردی خود را ارائه دهند. ویدالکیس موافق است. وی می گوید: “ساعت در حال ضرب و شتم است و ما دهه ها برای این کار وقت نخواهیم داشت.” “این باید به زودی اتفاق بیفتد.”

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *