سایت انفجار هات بت : گوه بزرگ نجوم


سایت انفجار هات بت hot bet

وقتی هشت ساله بودم ، یک مأموریت پیش پا افتاده در مدرسه زندگی من را تغییر داد. در کلاس من در Lomond Elementary در Shaker Heights ، اوهایو ، مجبور شدم یک گزارش مدرسه درباره یکی از سیارات بنویسم. برای اطمینان از تنوع ، معلم برای هر دانش آموز یک سیاره انتخاب کرد. بیشتر بچه ها می خواستند زحل (یکی از حلقه های خنک) یا مریخ (همان جایی که مریخی ها از آنجا می آیند). من ... نپتون

آزاردهنده. چه کسی نپتون را می خواهد؟ چه حتی است نپتون؟ من کیوان یا مریخ را هم می خواستم! من یک نسخه قدیمی از آن را حفر کردم کتاب طلایی نجوم که پدر و مادر من برای برادر بزرگتر من خریداری کرده اند. شروع کردم به خواندن درباره نپتون. و من قلاب شده بودم.

نپتون سرد ، کم نور ، دور ، آهسته ، عجیب ، معمایی ، عجیب و غریب ، به تنهایی است. (به یاد داشته باشید ، این سالها قبل از پرواز Voyager 2 از کنار این سیاره گذشته بود ، بنابراین در آن زمان واقعاً ناشناخته بود.) به نظر جوان من - که در یک مدرسه جدید در یک شهر جدید احساس یک توپ عجیب و غریب داشت - نپتون یک روحیه خویشاوند به نظر می رسید. این سیاره در آنجا دورتر ، 30 برابر زمین از خورشید دورتر بود ، در گرگ و میش دائمی ، با افتخار مرموز و پر از وعده ، سرد می شود. نپتون نیازی به شناخته شدن نبود ، اما اینگونه است میتوانست شناخته شود اگر واقعاً می خواستیم تلاش کنیم.

من بدون شک به گرایش اجتناب ناپذیر بشر برای طرح خصوصیات شخصی بر روی اشیا in بی جان پاسخ می دادم. اما در یک سطح نیمه درک ، من همچنین متوجه شده بودم که نجوم ، مانند همه علوم ، یک روند کاملاً باشکوه شخصی است. تنها دلیلی که ما در مورد نپتون اصلاً چیزی می دانستیم این بود که کسی متعجب شد و تلاش کرد تا این موضوع را بفهمد. همه چیزهایی که ما هنوز در مورد این کره خاکی نمی دانستیم منتظر بودند ، تا شخص دیگری بیاید و یک تلاش جدید و موثرتر انجام دهد.

به هنگام، نمی توانم بیان کنم که چرا به سیارات و ستارگان اهمیت می دهم. هیچ فواید عملی فوری برای مطالعه نپتون وجود نداشت ، و هیچ فایده عملی فوری برای من از دانستن نپتون نداشت. اما پس چه؟ فایده من این بود که دانستن درباره نپتون و سایر شگفتی های نجومی که من را به سمت آن سوق داد ، چشم انداز هیجان انگیز جدیدی از زندگی ام ایجاد کرد. جهان نسبت به بخشی از من که به ایمان مذهبی مرتبط است احساس بزرگتر و ثروتمندتری می کند. احساس بزرگتر و ثروتمندتر شدن به بخشی که به همین خوبی نبوده است.

از دیدگاه بزرگسالان کنونی من ، به راحتی کافی است لیستی از پیشرفت های عملی را که سرمایه گذاری در نجوم را توجیه می کند ، ارائه دهم. اگر به طور مرتب داستان های علمی مشهور را می خوانید ، احتمالاً با برخی از این استدلال ها روبرو شده اید: طی قرن ها ، تحقیقات نجومی و اکتشافات فضایی پیشرفت های مهمی در زمان سنجی ، ناوبری ، فناوری اپتیک ، تصویربرداری دیجیتال و محاسبات با سرعت بالا داشته است. اما پرداخت مهره ها ، دلارها و سنت ها موضوعیت ندارد.

یا بهتر بگوییم ، منافع ملموس فقط است بخش از نقطه اینها عوارض جانبی هستند ، پاداش عظیم که با حس کنجکاوی فعال می شوند. کنجکاوی و شگفتی ناگزیر منجر به این مزایا می شود. روند کار برعکس عمل نمی کند. مزایای محسوس لزوما باعث ایجاد احساس شگفتی نمی شوند. مردم می توانند به طور بی وقفه روی آیفون های خود ضربه بزنند و در خانه های مدرن خود زندگی بدون عارضه و زندگی خوبی داشته باشند و از چگونگی به وجود آمدن آن چیزها قدردانی چندانی ندارند.

برای اینکه روشن شود ، من کسی را به دلیل احساس این قطع ارتباط سرزنش نمی کنم. زندگی شلوغ است ، و بسیاری از مفاهیم علمی به طور معمول تهدیدآمیز یا تهدیدآمیز هستند. برعکس ، من متاسفم که بسیاری از مردم از کشف شادی آور اطراف آنها بیگانه هستند. من همیشه به دنبال راه هایی برای بازگرداندن آنها هستم.

من به نجوم فکر می کنم به عنوان گوه ای که به باز کردن ذهن افراد کمک می کند ، آن غریزه شگفت انگیزی را که همه ما با آن متولد شده ایم بیدار یا تقویت می کند. با نگاه به ستاره ها ، به گذشته نگاه می کنیم. با چشم غیر مسلح ، می توانیم کهکشان آندرومدا را مشاهده کنیم ، 2.5 میلیون سال در گذشته ، تقریباً در اولین زمان همو گونه تکامل یافته است. از طریق تلسکوپ های عالی می توانیم به راحتی قبل از وجود زمین را ببینیم. و به هر کجا که نگاه کنیم ، به هر جهتی ، به گذشته های دور از سیاره نگاه می کنیم که زندگی ، حتی زندگی هوشمند ممکن است به عقب برگردد.

نجوم همان واکنشهای سیاسی و فرهنگی انعکاسی را ایجاد نمی کند که تغییرات آب و هوایی ("آیا آنها مالیات من را افزایش می دهند؟") یا بهداشت عمومی ("من باید آزاد باشم تا آنچه را که می خواهم انجام دهم"). به معنای واقعی کلمه ، به مردم فضای باز و گسترده ای را می دهد تا در مورد آنچه ذهن انسان می تواند در هنگام شل شدن برای جمع آوری اطلاعات ، فرمول بندی ایده ها ، آزمایش فرضیه ها ، جستجوی پاسخ های بهتر ، انجام دهد ، فکر کنند. و سپس ، شاید ، آنها می توانند به مسائل سیاسی برگردند و ببینند که در آنجا نیز ، مسیر پاسخ های بهتر دقیقاً همان است.

دلیل اینکه ستاره شناسی یک گوه م astronثر است دقیقاً به دلیل غیر عملی بودن و احساسی بودن آن است. این امکان پاسخ حتی به س questionsالاتی که به نظر می رسد غیرممکن دشوار است ، امکان پرتاب نور به تاریکی را نشان می دهد. این نیز به عنوان یک گوه عمل می کند ، زیرا نشان می دهد که چه مقدار از تجربه ما در جهان به برابری و انصاف بستگی دارد. عجیب و کنجکاوی برای افرادی که در گرسنگی ، فاقد خدمات بهداشتی ، ناامیدی اقتصادی ، یا بدون دسترسی به آموزش و پرورش و سایر ابزارهایی هستند که به یک ذهن کنجکاو کمک می کنند تا هر کجا که بخواهد سرگردان شود ، کاملاً در دسترس نیست.

شگفتی باید در دسترس همه باشد.

ما در عصری زندگی می کنیم چالش های بزرگ ، اما حقیقت این است که انسان ها همیشه با گسترش قابلیت های فن آوری گونه های ما ، دامنه خطراتی که با آنها روبرو می شویم نیز گسترش یافته است - بسیاری از آنها خطرات ساخت خودمان است. سفرهای جهانی و کوچک شدن مناطق بیابانی باعث شیوع بیماری های همه گیر مانند Covid-19 می شود. فعالیت های انسانی آب و هوای زمین را تغییر داده و گونه ها را به سمت نابودی سوق می دهد. ما به سیستم های شکننده اتصالات الکتریکی ، نرم افزار و مواد مدرن متکی هستیم که با سرعت بیشتری ساخته ایم تا بتوانیم از آنها محافظت کنیم.

مرکز کهکشان ما ، که توسط تلسکوپ رادیویی MeerKAT به تصویر کشیده شده است ، پر از رمز و راز است. یک سیاهچاله در مرکز آن کمین کرده است. هیچ کس نمی داند که چه عواملی باعث ایجاد این رشته ها می شود. (اعتبار: SARAO)

و با این وجود ، من قاطعانه خوش بین هستم که می توانیم مانند گذشته با این چالش ها مقابله کنیم. خراش که: من اطمینان دارم که می توانیم به آنها برسیم بهتر بیش از گذشته ، با احساس مشترک بیشتر و اهداف بلند مدت نپتون و آنچه نمایانگر آن است ، منبع اعتماد من است.

نجوم امکان یافتن علت مشترک را به ما نشان می دهد. لازم نیست درمورد پاسخهای خاص به توافق برسیم (هرگز نمی پذیریم) ، اما می توانیم توافق كنیم كه پاسخی ممكن است - كه مشكلات قابل حل هستند و باید حل شوند. کافی است

کنجکاوی انسان منجر به تحقیق می شود. تحقیق به دانش منجر می شود. دانش منجر به راه حل می شود. بعضی اوقات ممکن است این راه حل ها از نظر زندگی کاملاً دور از زندگی روزمره به نظر برسند: هلی کوپتر نبوغ در مورد زندگی در مریخ ، رصدخانه ورا روبین شکل گیری در شیلی ، فضاپیمای ویجر رد شدن از نپتون. دور بودن آنها و جسارت اهدافشان فقط پیام را به سمت خانه سوق می دهد. وقتی ما درمورد اهداف خود واضح هستیم و هنگامی که برای دستیابی به آنها با هم همکاری می کنیم و از بزرگترین منابع دانش خود استفاده می کنیم ، ما انسانها قادر به دستیابی به موفقیتهای بزرگ هستیم.

من به نپتون نگاه می کنم. نگاهم به ستارگان است. و من ، مانند شما (امیدوارم) مشتاقانه منتظر کار سخت برای ساختن آینده ای بهتر هستم.

یادداشت پایانی غم انگیز: این آخرین ستون خارج از ستون من برای Discover است. بعد از 23 سال ، 6 ماه و 6 روز ، ارتباط رسمی من با مجله در حال پایان است. اما در واقع پایان کار نیست. من به عنوان همکار مجله ادامه خواهم داد. در جای دیگر ، من ضبط می کنم قوانین علمی پادکست ، نوشتن برای یک برنامه تلویزیونی آینده ، پایان نای است، و به اشتراک گذاشتن افکار من در مورد توییتر و بسیاری از مکان های دیگر.

من دیگر شما را اینجا نخواهم دید اما من قطعاً شما را خواهم دید ... آنجا.بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *