سایت انفجار هات بت : 8 آزمایش علمی سرگرم کننده که می توانید به راحتی در خانه انجام دهید


سایت انفجار هات بت hot bet

Citizen Science Salon یک همکاری بین است کشف کردن و SciStarter.org.


در سراسر جهان ، میلیون ها کودک به روشی کاملاً متفاوت به مدرسه برمی گردند. کلاسها بصورت آنلاین است. معلمان در کلاس های مجازی با دانش آموزان صحبت می کنند. و والدین اغلب در جستجوی فرصتهای جدید عملی یادگیری علم نیستند.

ما پشت شما هستیم در اینجا هشت آزمایش علمی سرگرم کننده و آسان آورده شده است که می توانید در خانه با کودکان در هر سنی انجام دهید. چه بیشتر ، هر یک از اینها پروژه های علمی به تلاش های تحقیق در زندگی واقعی از طریق علم شهروندی، جایی که داوطلبان به متخصصان کمک می کنند تا داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنند.

خمیر مایه وحشی درست کنید

آغازگر مایه ترش

حباب های تازه خمیر مایه که اخیراً تغذیه شده اند و فعالیت آن از مخمر طبیعی است. (اعتبار: پروژه Wild Sourdough)

به نظر می رسد که هم اکنون همه دنیا در حال پخت نان خمیر مایه خانگی هستند. وقتی مخمر نانوا از قفسه های فروشگاه ناپدید شد ، سوردو جذابیت زیادی پیدا کرد. برخلاف سایر پروژه های پخت ، خمیر مایه به مخمر خریداری شده فروشگاه نیاز ندارد. درعوض ، با استارتر مایه ترشی درست می شود.

اگر آرد دارید می توانید به راحتی آزمایش کنید تهیه کننده شروع مایه خود. غذای خمیر مایع وحشی به مخمر فراوان خانه های ما ضربه می زند و آنها را برای تهیه نان خوشمزه آماده می کند. وقتی نوبت به آزمایش های علمی می رسد که می توانید در خانه انجام دهید ، تعداد کمی از آنها می توانند از این آزمایش خوشمزه تر و مفیدتر باشند. همچنین در این راه به دانشمندان کمک خواهید کرد.

پروژه خمیر ترش وحشی یک آزمایش علمی جهانی است که امیدوار است کشف کند که جوامع مبتدی مایه ترشی در طول زمان چگونه شکل می گیرند تیم پشتیبان این تلاش برای کشف چگونگی تأثیر عواملی مانند جغرافیا و انواع آرد بر جوامع مخمر است. از همه بهتر ، تلاش برای شما یک راهنمای گام به گام دارد که به شما امکان می دهد یاد بگیرید چگونه خودتان شروع به کار مایه ترشی کنید.


شرکت کنید: خمیر مایه خود را برای علوم درست کنید


ایجاد یک ابر در یک شیشه

مواد ابر -640x350

تمام مواد آزمایش علمی شما برای ایجاد ابر در یک شیشه نیاز دارید. (اعتبار: NASA / JPL)

ابرها محرک مهم و غالباً غافل از دمای زمین هستند. آنها نور خورشید را به دام می اندازند ، اما همچنین باعث بازتاب آن به فضا می شوند. این نقش دانشمندان اقلیم را برای بررسی ابرهای سیاره ما ، و چگونگی تغییر آنها عجله می کنند. ناظر GLOBE ناسا: ابرها این پروژه از دانشمندان شهروند برای تهیه تصاویری از آسمان ، به علاوه مشاهدات پوشش ابر ، نوع ، شرایط آسمان و دید استفاده می کند. این داده ها به تحقیقات علمی واقعی و تأیید آنچه ماهواره ها از فضا می بینند کمک می کند.

شما می توانید با بچه های خود درگیر شوید و با افزودن درسهایی درباره ابرها ، تجربه را غنی کنید. به عنوان مثال ، ناسا تعدادی روش سرگرم کننده و آسان برای یادگیری در مورد علم آب و هوا و ابرها از جمله آزمایش های علمی اضافه کرده است. یکی از بهترین پروژه های مرتبط این است که ابر را در شیشه درست کنید. این آزمایش ساده علمی راهی قدرتمند برای نشان دادن نحوه کار ابرها است. شما فقط به آب ، یخ ، شیشه و چند دقیقه وقت نیاز دارید.


شرکت کنید: به Globe Observer: Clouds ناسا بپیوندید


باران و برف را با CoCoRaHS اندازه گیری کنید

CoCoRaHS-300x200.png

پروژه CoCoRaHS از داوطلبان می خواهد میزان باران و برف را در خانه اندازه گیری کنند. (اعتبار: CoCoRaHS)

پاییز به سرعت نزدیک می شود ، این بدان معناست که بسیاری از ما به زودی در خانه خواهیم بود و از پنجره باران و برف را تماشا می کنیم. چرا به جای تسلیم در تاریکی ، این آب و هوا را به یک آزمایش علمی سرگرم کننده برای بچه های خود تبدیل نکنید؟

برنامه نظارت بر آب و هوا CoCoRaHSیا شبکه مشترک باران ، تگرگ و برف ، شبکه ای از داوطلبان است که میزان بارش را اندازه گیری و گزارش می کنند. CoCoRaHS بر آموزش و آموزش تأكید دارد و آنها حتی یك وب سایت تعاملی سرشار از منابع آموزشی و حتی برنامه های درسی سرویس ملی آب و هوا دارند كه می توانید در خانه استفاده كنید.

به عنوان یک داوطلب ، از همان اندازه گیرهای کم هزینه هواشناسی که هواشناسان و شهرها استفاده می کنند استفاده خواهید کرد. سپس ، هنگامی که باران ، برف یا تگرگ می بارد ، داده های بارش خود را به وب سایت ارسال می کنید تا بتوانید آنها را در زمان واقعی با دیگران مقایسه کنید. این اطلاعات همچنین به خدمات ملی آب و هوا و همچنین محققان ، کشاورزان ، مدیران اورژانس - و افراد کنجکاو در همه جا کمک می کند.


شرکت کنید: به شبکه نظارت بر آب و هوا CoCoRaHS بپیوندید


یک باغ گرده افشانی بکارید

آفتابگردان و زنبورعسل

گرده افشان ها جز component اساسی یک اکوسیستم سالم هستند. آنها همچنین 35 درصد از محصولات زراعی جهان را تحت تأثیر قرار می دهند. (اعتبار تصویر: USFWS)

گرده افشان ها در اکوسیستم های زمین نقش حیاتی دارند و با این حال توسط آفت کش ها ، بیماری ها ، از بین رفتن زیستگاه و حتی تغییرات آب و هوایی تهدید می شوند. بسیاری از افراد در جستجوی آن هستند روش هایی برای کمک به نجات زنبورها و سایر گرده افشان ها.

گزینه های زیادی برای تراشه وجود دارد ، اما یکی از تأثیرگذارترین کارهایی که شما و بچه هایتان می توانید در خانه انجام دهید کاشت باغ گرده افشان است.

این نه تنها برای کمک به گرده افشان ها که مبارزه می کنند ، بلکه می تواند به عنوان یک آزمایشگاه علمی طولانی مدت در خانه باشد. SciStarter ، گروه علوم شهروندی در پشت این پست وبلاگ ، یک گروه کامل از پروژه های علمی در خانه را جمع آوری کرده است که می تواند از طریق باغ گرده افشان شما. شما می توانید پروانه ها ، پروانه ها ، زنبورهای عسل ، مرغ مگس خوار و موارد دیگر را تماشا کنید ، سپس به دانشمندان کمک کنید تا مهاجرت آنها را در سراسر کشور ردیابی کنند.


شرکت کنید: یک باغ گرده افشان بکارید


کاندو زنبورعسل بسازید

پروژه گرده افشانی کالیفرنیا

با ساخت یک کانکس زنبور عسل یا کاشت باغ گرده افشان ، می توانید در انبوهی از پروژه های علوم شهروندی شرکت کنید که از داوطلبان می خواهد موجوداتی را که در حیاط خانه خود می بینند ثبت کنند. (اعتبار: پروژه گرده افشانی کالیفرنیا)

اگر قبلاً در خانه باغ سپر دارید یا هنوز خیلی سرد است که هنوز به فکر کاشت نیستید ، می توانید در خانه بمانید و به گرده افشان کمک کنید. گروهی که هفته ملی گرده افشانی را پشت سر می گذارند ، دستورالعمل هایی برای چگونگی ساخت خانه ای برای زنبورهای بومی ، به نام کاندو زنبور عسل ، گردآوری کرده اند. برخلاف زنبورهای عسل اهلی که در زنبورستان ها زندگی می کنند ، بیشتر زنبورهای وحشی بومی و وحشی که در حیاط خانه خود پیدا می کنید در واقع خانه های خود را در خاک یا درخت فرو می برند.

توسط ساخت یک کانکس زنبور عسل، شما می توانید زنبورهای عسل را به زندگی در نزدیکی تشویق کنید و همچنین یک آزمایش علمی سرگرم کننده را انجام دهید که در خانه انجام می شود. پس از پایان کار ، می توانید ببینید که انواع مخلوقات در آنجا اقامت دارند و نتایج علمی را گزارش می دهند.


شرکت کنید: یک کاندو زنبور عسل بسازید


آسمان شب را اسکن کنید

فرد آسمان شب

(اعتبار: رصدخانه جنوب اروپا / ص. هورالک)

در سراسر جهان ، آلودگی نوری ساختمان ها و چراغ های خیابانی مانع از دید ما نسبت به آسمان شب می شود. بیشتر افرادی که در شهرها زندگی می کنند ، هرگز آسمان تاریک یا راه شیری را ندیده اند. این فقط برای انسان مضر نیست ، بلکه برای گیاهان ، حیوانات و حشرات که در اثر آلودگی نور مختل می شوند نیز مضر است.

اگر در خانه یک عاشق جوان عاشق هستید ، می توانید در یک پروژه علمی به نام شرکت کنید گلوب در شب که هدف آن ایجاد یک جهان است اندازه گیری میزان آلودگی نوری در آسمان شب ما

برای این آزمایش علمی ، می توانید مشاهدات را فقط با استفاده از تلفن هوشمند شروع کنید. تاریکی آسمان را با تعداد ستاره هایی که می بینید مشخص خواهید کرد. و می توانید برای کمک به ثبت داده های بهتر ، یک متر سنجش کیفیت آسمان را از طریق این پروژه تهیه کنید.


شرکت کنید: آلودگی نور را در جامعه خود اندازه بگیرید


کیفیت آب را اندازه گیری کنید

خاکی

(اعتبار: EarthEcho Water Challenge)

بیش از 1.5 میلیون داوطلب از سراسر کره زمین در حال حاضر در یک آزمایش علمی برای ردیابی - و محافظت - از آبراه های زمین شرکت می کنند. تلاش علم شهروندی را می نامند EarthEcho Water Challenge، و این باعث شده است که کاربران یک کیت تست آب را با قیمت 25 دلار خریداری کنند ، سپس شروع به جمع آوری اطلاعات اولیه آب کنند.

داوطلبان مواردی مانند وضوح آب ، دما ، pH و اکسیژن محلول را ثبت می کنند. این داده ها به یک پایگاه داده بزرگ متصل می شوند ، جایی که برای تحقیقات علمی واقعی و کمک به محافظت از آبراه ها مورد استفاده قرار می گیرند.


شرکت کنید: به زمین چالش آب اکو بپیوندید


ویتامین C موجود در آب خود را مطالعه کنید

اسکوربوت فضا

پروژه علمی شهروندی Space Scurvy از داوطلبان می خواهد محتوای ویتامین C آب آنها را اندازه گیری کنند. (اعتبار: Space Scurvy)

با بازگشت به دوران طلایی قایقرانی ، ملوانان نگران بودند که به اسکوربوت مبتلا شوند. کمبود ویتامین C در طول سفرهای طولانی می تواند باعث ایجاد مشکلات بهداشتی شود. اسکوربوت شما را ضعیف می کند ، باعث مشکلات پوستی و بیماری های لثه می شود و بهبود آن را دشوار می کند. اسکوربوت حتی می تواند شما را بکشد. این فقط یک نگرانی قدیمی نیست. کاشفان فضایی آینده هنگام حرکت برای کشف منظومه شمسی ، باید نگران ویتامین C باشند. و این زاویه ای است که توسط یک پروژه علمی سرگرم کننده شهروند به نام استفاده می شود اسکوربوی فضایی.

این پروژه از دانش آموزان می خواهد تا از وسایل خانه برای آزمایش ویتامین C آب میوه های موجود در مدارس و خانه هایشان استفاده کنند. دستیابی به ابزارهای لازم برای این آزمایش علمی باید آسان باشد و سایت برای شما سرگرم کننده و دستورالعمل های ساده ای را دنبال می کند.


شرکت کنید: ویتامین C را برای پروژه اسکوروی فضایی اندازه گیری کنید


توجه: برخی از این پروژه ها وابسته به SciStarter هستند و شما می توانید با اضافه کردن نام کاربری خود در بخش "اطلاعات و تنظیمات" در داشبورد SciStarter ، اعتبار مشارکت خود را کسب کنید.

بازی انفجار هات بت
بازی انفجار hotbet
سایت بازی انفجار شرط بندی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *