سایت انفجار : چگونه بیماری همه گیر بر تحقیقات بهداشت روان تأثیر گذاشته است؟


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

بیماری همه گیر COVID-19 در این سال بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر گذاشته است و نگرانی های گسترده ای در مورد تأثیرات بهداشت روان در این کشور وجود دارد.

اما وقتی صحبت از تحقیقات بهداشت روان می شود ، موضوعات اصلی که در دوره همه گیری مورد بحث قرار می گیرد کدامند؟

من تصمیم گرفتم با بررسی تعداد بازدیدهای PubMed برای عبارات مختلف جستجوی سلامت روان به این سوال پاسخ دهم. PubMed مخزن اصلی مقالات پزشکی مورد بررسی است.

برای هر اصطلاح جستجو ، من به دنبال برآورد تقریبی تأثیر همه گیر در سال 2020 نسبت به سال 2019 بودم. نسبت 1 به این معنی است که تعداد بازدیدها در هر دو سال برابر بوده و این نشان می دهد که COVID تاثیری در تعداد مقالات مربوط به آن موضوع نداشته است ، در حالی که نسبت بیش از 1 به معنای افزایش 2020 است.

در اینجا نتایج حاصل از انتخاب اصطلاحات آورده شده است:

تأثیر همه گیر بر علم

نمودار افزایش بازدید PubMed برای عبارات مختلف ، به عنوان نسبت بازدید برای سال 2020 (سال تا به امروز) نسبت به 2019

وقتی صحبت از اصطلاحات بهداشت روان می شود ، بیشترین میزان “وحشت” بود که 1.5 ، یعنی 50٪ افزایش یافت ، و پس از آن “تنهایی” افزایش یافت. (این در واقع قوی تر از افزایش “ویروس” است که 1.24 بود). “بی حوصلگی” “بی خوابی” “ترس” و “اضطراب” نیز افزایش مناسبی را نشان داد.

اما انتشار برخی اصطلاحات در سال 2020 کاهش یافت. “الکل” و “استرس” هر دو سقوط کردند ، که باعث تعجب من شد زیرا مطمئنا نگرانی زیادی در مورد این دو موضوع وجود داشته است.

من همچنین متعجب شدم که فقط افزایش ناچیزی در بازدیدها برای “خودکشی” ، “PTSD” و “افسردگی” مشاهده کردم. انتظار داشتم افزایش بیشتری داشته باشم. شاید تحقیقات بیشتری در مورد این موضوعات در دست چاپ باشد و به زودی منتشر خواهد شد – انتشارات آکادمیک بسیار آهسته است – اما این توضیح نمی دهد که چگونه “وحشت” و “تنهایی” از قبل تأثیرات شدیدی را نشان می دهند.

به طور کلی ، به نظر می رسد برخی از اصطلاحات بهداشت روان رشد بسیار قویتری از سایر موارد در سال 2020 نشان داده اند ، که وحشت ، بی حوصلگی و تنهایی مناطق اصلی رشد هستند.

البته ، ما نمی دانیم که همه تغییرات در انتشارات کلمات کلیدی در سال 2020 نتیجه مستقیم همه گیری است ، اما برداشت من این است که این تنها توضیح احتمالی برای آنها است.

ممکن است بپرسید چرا من مستقیماً به جستجوی مقالاتی نپرداختم که مثلاً “وحشت” و “COVID-19” را با هم ذکر کرده باشند. دلیل این امر این است که در مقاله ها می توان به بیماری همه گیر در هنگام عبور اشاره کرد بدون اینکه ارتباطی با COVID-19 داشته باشد. من فکر می کنم که تغییرات در استفاده از اصطلاحات در سال 2020 معیار عینی تری از تأثیر همه گیری نسبت به ذکر موارد خود بیماری همه گیر است.

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *