سایت انفجار : کوچکترین دایناسور جهان ممکن است در واقع یک مارمولک باستان باشد


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

این مقاله در کشف کنید مسئله سالانه علم به عنوان “قصه ای از دو مارمولک”. با تبدیل شدن به یک روزنامه نگاری علمی ما را پشتیبانی کنید مشترک.


این فسیل به عنوان کوچکترین دایناسوری که تاکنون پیدا شده است ، اعلام می شود. این حیوان زنده که Oculudentavis نامیده می شود و از جمجمه ای که در کهربای 99 میلیون ساله محصور شده شناخته می شود ، تقریباً به اندازه کوچکترین مرغ مگس خوار مدرن بوده است. بنابراین عجیب است که چنین فسیلی کوچک بزرگترین بحث و جدال دیرینه شناسی سال را برانگیخته است.

از زمان انتشار فسیل در مارس در طبیعت، متخصصان خارج از هویت حیوان تردید داشتند. تجزیه و تحلیل اولیه توسط دیرین شناس ، لیدا زینگ و همکارانش ، نمی توانست محل را مشخص کند Oculudentavis مناسب در رابطه با سایر دایناسورها. در صورت وجود ، این فسیل دارای خصوصیاتی بود که برای یک دایناسور در عصر خود ابتدایی و پیشرفته بود. شایعات شروع به پخش شدن نمونه دومی از همین حیوان شد که هویت موجود به عنوان مارمولک را تأیید کرد.

سپس ، در 22 ژوئیه ، طبیعت کاغذ جمع شد دیرینه شناسان و علاقه مندان به دایناسورها به طور یکسان متحیر می شوند که اگر این مقاله برای توصیف Oculudentavis از نظر فنی دیگر وجود نداشت ، و آنچه ممکن است همه هیاهوها با نمونه دوم شایعه شده ارتباط داشته باشد. کارشناسان از بخشی از نشریات پیش از چاپ که در ماه آگوست به صورت آنلاین توسط یک تیم تحقیقاتی جداگانه ارسال شده است ، پاسخ های جزئی دریافت کردند. دیگری را توصیف کرد Oculudentavis نمونه ای از همان معادن کهربا.

زمین 3

نام Oculudentavis شامل کلمات لاتین “چشم” و “دندان” است و سی تی اسکن جمجمه این ویژگی ها را نشان می دهد. (اعتبار: لی گانگ)

فسیل ها ناخواسته مانند کشتی ها در شب از کنار یکدیگر عبور کرده بودند. آرناو بولت ، دیرین شناس دانشگاه بریستول می گوید: “ما در ماه ژوئیه سال 2019 روی مواد مارمولک کار کردیم و نمونه خود را به عنوان مارمولکی غیرمعمول برجسته کرده بودیم که باید اولویت بندی کنیم.” بولت به همراه همکارانش در دسامبر بعد از همان سال از کارگاه دوم مطلع شد. وقتی آنها چند ماه بعد تجزیه و تحلیل خود را به پایان رساندند و تعیین کردند که در کجا Oculudentavis روی درخت تکاملی افتاد ، آنها به نویسندگان گزارش دادند طبیعت کاغذ ، که در ابتدا فسیل را به عنوان یک پرنده توصیف کرده بود. هر دو نمونه بودند Oculudentavis، و به نظر می رسید هر دو مارمولک هستند.

همکار بولت ، سوزان ایوانز ، از دانشگاه کالج لندن ، می گوید: “اگرچه کثیف است ،” این دقیقاً نحوه کار علم است. گونه های جدید فسیلی با سرعت سریع نامگذاری می شوند و هر توصیف فرضیه ای را ارائه می دهد که در برابر یافته ها و تجزیه و تحلیل های بیشتر آزمایش خواهد شد. Oculudentavis از اولین حیوان ماقبل تاریخ دور است که پس از کشفیات و تحقیقات اضافی تجدید نظر می شود. دایناسور معروف برونتوساروس، به عنوان مثال ، به عنوان آپاتوسوروس در سال 1903 به دلیل شباهت بین فسیل های هر دو نمونه. سپس ، در سال 2015 ، گروه دیگری از محققان این پیشنهاد را ارائه دادند برونتوساروس واقعاً حیوان متمایزی بود و باید این نام احیا شود. تغییر ماهیت Oculudentavis فقط نمونه دیگری از چگونگی اصلاح خود دیرینه شناسی است.

با این حال ، داستان از آنجا عمیق تر می شود. هر دو نمونه از Oculudentavis از همان معدن در میانمار آمده است. این معدن ، و همچنین سایر معادن موجود در این منطقه ، فسیلهای زیادی به همراه داشته است – از نوزادان پرندگان گرفته تا گونه های جدید حشرات و حتی به نوعی گونه های دریایی مانند آمونیت های پوسته دار. فسیل های کهربای محصور شده از این معادن سنگین بسیار باارزش هستند به طوری که یک نمونه فردی می تواند به اندازه یک عنبر لوکس هزینه داشته باشد ، همانطور که مشخص است ، در سالهای اخیر موضوع بحث در جامعه دیرین شناسی بوده است.

بیشتر معادن کهربا میانمار در ایالت کاچین این کشور است که درگیری ها بین گروه های اقلیت محلی و دولت در جریان است. در سال 2017 ، ارتش میانمار کارزاری را برای تصرف منطقه حاوی مین های عنبر ، شکنجه و قتل غیرنظامیان در این روند آغاز کرد. درگیری در ژانویه 2018 هنگامی رخ داد که سربازان سه نفر را کشتند و هزاران نفر را در منطقه درگیری گرفتار کردند. در همان سال ، سازمان ملل متحد اقدامات خشونت آمیز ارتش را نسل کشی و یک جنایت علیه بشریت اعلام کرد.

عنبر استخراج شده از معادن مورد مناقشه در خود میانمار فروخته نمی شود. تکه به تکه ، فسیل ها به صورت قاچاق به چین منتقل می شوند و در آنجا به فروش می رسند ، و اغلب اطلاعاتی راجع به محل حفر آنها یا سود بردن از فروش ندارند. آنچه از نظر یک دانشمند ممکن است به عنوان یک پرنده یا حشره کاملاً حفظ شده به نظر برسد ، عنبر است که فقط چرخه خشونت را ادامه می دهد ، بخشی از بازار که با یک تخمین ، می تواند سالانه بیش از 725 میلیون دلار درآمد داشته باشد.

برخی از محققان اعتراض می کنند که دیدن ناپدید شدن فسیل های محفظه کهربا در مجموعه های خصوصی ضرر بزرگی برای علم است. برخی دیگر استدلال می کنند که به هر حال بسیاری از قطعات کهربا در موزه های معتبر یا شناخته شده نگهداری نمی شوند و احتمال فروش فسیلی که باعث درگیری مرگبار شود ، مذموم است.

دومین Oculudentavis فسیل ، نمونه ای که مارمولک شناخته شده است ، در سال 2017 پیدا شد ، گزارش می شود قبل از درگیری در منطقه ، و مورد توجه آدولف پرتی ، نویسنده مقاله ، قرار گرفت. این فسیل برای آزمایش به محققان وام داده شد و سپس به طور قانونی خریداری و به موزه ای در سوئیس صادر شد. اما بازار کهربا هنوز باز است و دیرین شناسی هنوز به طور کامل با اخلاق یک بازار تجاری که فسیل های خرید ، فروش و حتی سرقت فسیل ها را از مکان های مختلف جهان حساب می کند ، حساب نمی کند. همکار بولت ، خوان D. Daza می گوید: “مانند هر ماده فسیلی ، محققان باید مراقب و شفاف باشند.”

بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *