سایت انفجار : یک چیز کمتر برای نگرانی (بیشتر)


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

مدام از همه گیر عبور می کرد. این یک فصل طاقت فرسای انتخابات را پشت سر می گذاشت. این امر در برابر اخبار بد در مورد آتش سوزی و اخبار خوب در مورد اکتشاف ماه ادامه داشت. از طریق همه اینها ، روزنامه های تابلویی و وب سایت های clickbait داستان های “سیارک های قاتل” را سرلوحه ما قرار می دادند – و مردم به خواندن ، کلیک و نگرانی ادامه می دادند.

بدون شک ، بسیاری از مردم از این نوع داستان ها لذت می برند ، زیرا در اعماق وجود آنها ، آنها لذت می برند نکن باور کنید که فاجعه در حال وقوع است. تصور این که دقیقاً تصورآمیز است ، مانند دیدن خارق العاده ای از نیویورک و لس آنجلس در یک فیلم فاجعه هالیوود ، جالب است. واضح است که ، تأثیرات سیارک امری واقعی است ، همانطور که به طرز ترسناکی توسط سنگ پهنای 20 متر که در سال 2013 بر فراز چلیابینسک روسیه منفجر شد ، بیش از 1500 نفر زخمی شدند. دلیل خوبی برای مطالعه سیارکها ، درک خطرات و ایجاد روشهایی برای منحرف کردن شی object تهدیدکننده در صورت لزوم وجود دارد ، همانطور که در پست قبلی ام بحث کردم.

اما با توجه به س questionsالاتی که در توییتر می بینم و در Quora منتشر شده است ، افراد زیادی هستند که صمیمانه خطر سقوط یک سیارک بزرگ به زمین را بیش از حد ارزیابی می کنند و در نتیجه دچار اضطراب بی جا زیادی می شوند. اکنون در جهان به اندازه کافی خطرات اصلی و واقعی وجود دارد که باید نگران آنها باشید ، از جمله خطراتی که شخصاً می توانید بر آنها تأثیر بگذارید. (ماسک بزنید ، فاصله مناسبی داشته باشید و از اجتماعات بزرگ خودداری کنید!) اگر می خواهید به دفاع از کره زمین کمک کنید ، می توانید به یک گروه نجوم آماتور بپیوندید یا به نمایندگان خود بگویید که از تحقیقات سیارک ها و دفاع از سیارات پشتیبانی کنند. همچنین می توانید از کشفیات چشمگیر دنیای علم سیارک ها لذت ببرید و آنها را با افرادی که ترس بیش از حد و لذت کافی در این زمینه را دارند ، به اشتراک بگذارید.

سعی می کنم سهم خودم را برای رفع نگرانی ها انجام دهم. بنابراین در اینجا من پاسخ چند نوع سوال متداول را که در مورد خطرات سیارک ها دریافت کرده ام ، جمع آوری کرده ام.

این ممکن است یک شوک آور باشد ، اما سیارک با عرض 1000 کیلومتر در فیلم Armageddon دقیقاً واقع بینانه نبود. (اعتبار: Touchstone Pictures)

این ممکن است یک شوک آور باشد ، اما سیارک به عرض 1000 کیلومتر در فیلم Armageddon کاملاً واقع بینانه نبود. (اعتبار: Touchstone Pictures)

نوع 1: آیا ممکن است یک سیارک غول پیکر و ناشناخته وجود داشته باشد که بر روی زمین فرود آمده باشد؟ من اغلب سوالات مربوط به Quora را در طول این خطوط مشاهده می کنم ، که معمولاً شامل سیارکی به اندازه تگزاس (یا اندازه اروپا یا اندازه ماه) است که کمتر از یک سال از کشف آن می گذرد. این شبیه سناریوی برخی از موارد بیش از حد بالا است آخرالزمانتلنگرهای سبک

اینجا جای نگرانی نیست. اصلاً هیچی سیارکی به اندازه تگزاس که در عرض یک سال به زمین برخورد می کند؟ غیرممکن است یک سیارک به اندازه اروپا؟ به طور کامل غیرممکن

هیچ جسمی به این بزرگی در کمربند سیارک وجود ندارد. بزرگترین سیارک ، سرس ، تقریباً به اندازه اسپانیا و فرانسه است که در کنار هم قرار گرفته اند. این کمی بزرگتر از تگزاس است و شاید آنقدر بزرگ باشد که بتواند آن را “اندازه اروپا” بنامد ، اما سرس در مدار پایدار و بسیار دور از ما قرار دارد. این به عنوان یک تهدید کاملا منتفی است.

اگر می خواهید سراغ یک سناریوی همه جانبه برای فاجعه بروید ، بهتر است به کمربند کویپر فراتر از نپتون نگاه کنید. بزرگترین اشیا in در کمربند کوئیپر – پلوتو و اریس – واقعاً در اندازه اروپا هستند اما مانند سرس در مکانهای پایداری قرار دارند و حتی با مقیاس زمانی زمین شناسی مسیر ما را طی نمی کنند. تعداد اجسام بزرگ کمربند کویپر بسیار اندک است و به قدری توزیع شده اند که تغییر هر یک از آنها که به مدار متقاطع زمین آشفته می شوند اساساً صفر است.

بسیاری از اشیاiper کوچکتر و راحت تر در کمربند کویپر وجود دارد. این منطقه منبع برخی از دنباله دارهایی است که در منظومه شمسی داخلی می بینیم. این اجسام بسیار کوچکتر هستند ، اما به طور معمول بیش از چند کیلومتر عرض ندارند ، و حتی بنابراین به راحتی قابل مشاهده هستند. آنهایی که به سمت داخل مهاجرت می کنند نیز به اندازه کافی نادر هستند که تأثیرات اصلی دنباله دارها روی زمین به طور متوسط ​​ده ها میلیون سال اتفاق می افتد.

طبیعت از جهتی مهم با ما مهربان است: هرچه تأثیرگذاری بالقوه بزرگتر باشد ، تشخیص آن راحت تر و ایجاد مزاحمت است. در نتیجه ، اگر حتی یک احتمال کوچک وجود یک جسم بزرگ در مسیر برخورد وجود داشته باشد ، ما هشدار زیادی خواهیم داد.

اگر ما در مورد یک جسم کمربند کوئیپر به اندازه یک قاره صحبت می کنیم ، ستاره شناسان آن را لکه دار می کردند مگر اینکه حداقل 50 تا 100 AU (فاصله خورشید و زمین) از خورشید باشد. از آن فاصله ، یک جسم طول می کشد 200 سال برای رسیدن به منظومه شمسی داخلی. ما باید چند قرن پیش اخطار داشته باشیم ، نه یک سال. و چنین جسمی از طریق منظومه شمسی داخلی با پیامد کمی عبور می کند مگر اینکه از نزدیک زمین فاصله داشته باشد – یک اتفاق بسیار بعید از واقعه بسیار غیرمحتمل دیگر.

اگر می خواهید هر سناریوی احتمالی فاجعه را بازی کنید ، می توانید یکی دیگر را در نظر بگیرید: یک جسم بین ستاره ای که با سرعت زیادی وارد سیستم خورشیدی ما می شود. دو دنباله دار بین ستاره ای شناخته شده – ‘Oumuamua و Borisov – با سرعت حدود 5 AU در سال وارد منظومه شمسی می شوند. اگر یک پلوتو بین ستاره ای را ببینیم که سر راه خود قرار دارد و آن را در فاصله 50AU مشاهده کنیم ، ممکن است فقط یک دهه اخطار داشته باشیم. برای ‘Oumuamua و Borisov ، ما هشدار بسیار کمتری داشتیم ، زیرا هر دو کوچک هستند. باز هم: هرچه شی بزرگتر باشد ، پیش آگهی بیشتری دریافت می کنید.

تأثیر ستاره دنباله دار بین ستاره ای سناریوی فاجعه است. این پیش فرض فیلم آینده است گرینلند، که به طرز غیر منتظره ای قابل قبول با خطر مقابله می کند. اما توجه داشته باشید که ما در مورد اشیای بسیار کوچکتر از آنچه در س questionال اصلی صحبت شده است صحبت می کنیم. ‘Oumuamua فقط حدود 300 متر طول داشت! حتی این چیزهای کوچک به اندازه کافی نادر است که منجمان مجبور بودند سالها قبل از پیدا کردن یکی از آنها جستجو کنند. ما هیچ تصوری نداریم که پلوتوس های بین ستاره ای اندازه قاره حتی وجود داشته باشند یا خیر. به هر حال آنها هیچ نشانه ای از وجود خود بر جای نگذاشته اند. به عنوان مثال اگر چیزی در منظومه شمسی در 4 میلیارد سال گذشته توسط چنین جسمی مورد اصابت قرار گرفته باشد ، شاهد این شواهد هستیم.

خط پایین: آخرین باری که جسمی به اندازه قاره به زمین برخورد کرد 4.5 میلیارد سال پیش بود که منجر به شکل گیری ماه شد. احتمال وقوع آن در زندگی شما بسیار نزدیک به صفر است. احتمال اینکه فقط با یک سال هشدار قبلی رخ دهد دقیقاً صفر است. به سادگی نمی تواند اتفاق بیفتد.

انفجار سال 2013 بر فراز چلیابینسک روسیه توسط سیارکی به عرض حدود 20 متر ایجاد شد. و حتی آن تأثیرگذارهای کوچک هم یکبار در یک قرن اتفاق می افتند. (اعتبار: الكساندر ایوانف)

انفجار سال 2013 بر فراز چلیابینسک روسیه توسط سیارکی به عرض حدود 20 متر ایجاد شد. و حتی آن تأثیرگذارهای کوچک هم یکبار در یک قرن اتفاق می افتند. (اعتبار: الكساندر ایوانف)

نوع 2: آیا ممکن است سیارک دیگری مانند آن که دایناسورها را کشته تقریباً بدون هیچ هشدار قبلی به ما برخورد کند؟ در این حالت ، اندازه سیارک قابل قبول تر است. از این گذشته ، زمین 66 میلیون سال پیش واقعاً توسط یک سیارک 10 کیلومتری مورد اصابت قرار گرفت. اما به همان دلایل اساسی که در بالا عرض کردم ، هیچ راهی وجود ندارد که چنین جسمی بزرگ در یک مسیر برخورد کوتاه مدت با زمین باشد ، بدون اینکه ما آن را متوجه شویم. ما قبلاً هر سیارک بزرگی را رصد کرده و مدار آن را طراحی کرده ایم. هیچ چیز آنجا وجود ندارد که به سمت ما بزرگ باشد.

این س questionال به دور از سوال است که “آیا یک ابر آتشفشان می تواند ناگهان در زیر شهر نیویورک منفجر شود؟” یا “آیا می توانید فردا از خواب بیدار شوید و بفهمید طوفانی به طول 1000 کیلومتر بر فراز دنور وجود دارد؟” این ممکن است برای چه سرگرم کننده ای ایجاد کند ، اما این امکان در دنیای واقعی نیست.

فقط دو نوع فاجعه وجود دارد که فکر می کنم فقط با چند روز اخطار قبلی می تواند باعث یک فاجعه جهانی شود:

  • یک جنگ هسته ای همه جانبه که به طور خاص برای خاموش کردن بشریت طراحی شده است و 10 هزار شهر بزرگ جهان را هدف قرار داده است.

  • مداخله الهی.

جدی ، همین است. برخی از احتمالات عجیب و غریب وجود دارد که می تواند در یک چشم به هم زدن بسیاری از سیاره را از بین ببرد (مورد علاقه من سقوط تراکم انرژی خلاuum است) ، اما هیچ هشداری درباره وقوع آن نداریم. فاجعه های سریع دیگری نیز وجود دارد که می توانیم مانند ابرشعله خورشیدی شاهد وقوع آن باشند ، اما این پایان جهانی نخواهد بود. اما هیچ فاجعه طبیعی شناخته شده ای وجود ندارد که بتواند جهان را به این سرعت و در عین حال قابل پیش بینی نابود کند.

خط پایین: اگر داستانی را مشاهده کردید که حاکی از یک فاجعه قریب الوقوع سیارک است ، ساختگی است. هر سیارک به اندازه کافی بزرگ که بتواند باعث خسارت جهانی شود ، چیزی است که از قبل می دانستیم. هر سیارک به اندازه کافی کوچک که ما در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشیم ، نمی تواند آسیب جهانی ببیند. همانطور که توسط حادثه چلیابینسک نشان داده شده است ، خطرهای سیارکی صادقانه وجود دارد. به همین دلیل مهم است که بررسی ما در مورد سیارک های نزدیک به زمین را به پایان برسانیم و سیستم های هشدار دهنده بهتری را برای اشیا that ورودی به وجود آوریم که برای تشخیص خیلی دور از زمین بسیار کوچک باشند. اما اینها رده های کاملاً متفاوت ریسک هستند.

Apophis در سال 2029 از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد ، اما مسیر آن کاملاً شناخته شده است. به ما ضربه نخواهد زد. (اعتبار: NASA-JPL)

Apophis در سال 2029 از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد ، اما مسیر آن کاملاً شناخته شده است. به ما ضربه نخواهد زد. (اعتبار: NASA-JPL)

نوع 3: من شنیدم که سیارک Apophis قرار است در تاریخ 13 آوریل 2029 به زمین برخورد کند. آیا این صحت دارد؟ این پرسش متداول ترین س ofالی است که می شنوم و متداول ترین نوع روزنامه نگاری غیرمسئولانه است که به صورت آنلاین می بینم. (سیارک خاص در عنوان اغلب تغییر می کند ، اما ایده همیشه یکسان است.) این داستان ها حاوی یک گوشه از حقیقت هستند ، زیرا آنها در مورد سیارک های واقعی نزدیک به زمین هستند که به سیاره ما نزدیک می شوند. اما آنها آن قطعه حقیقت را به انبوهی از … تبدیل می کنند ، چیزی که چندان خوشبو نیست.

غالباً برخوردهای “نزدیک” که در داستانهای کلیک کلیک می کنند ، میلیونها کیلومتر از زمین فاصله خواهد داشت ، بسیار دورتر از ماه. غالباً شی in مورد نظر نیز بسیار کوچک است ، مانند اصطلاحاً “سیارک انتخابی” که اندکی قبل از روز انتخابات امسال از زمین عبور کرد. حتی اگر ضربه هم می زد کاملاً بی ضرر بود. هرچند گاهی اوقات داستان ها بیشتر با واقعیت بنا می شوند و این مواردی هستند که بیشترین رمزگشایی را می طلبند.

Apophis واقعاً در سال 2029 با عبور از حدود 32000 کیلومتر از زمین ، برخورد نزدیک خواهد کرد. آن فاصله کاملاً ثابت شده است. سیارک دلتنگ ما خواهد شد. احتمال برخورد صفر است. از طرف دیگر ، بعد از این برخورد ، مدار جدید آن می تواند آن را در مسیر برخورد در سال 2068 بفرستد. این احتمال کم است ، اما صفر نیست. به همین دلیل ستاره شناسان بر اهمیت مطالعه سیارک ها و یادگیری نحوه انحراف آنها در صورت لزوم تأکید می کنند.

Apophis حدود 300 متر عرض دارد ، به اندازه کافی بزرگ است که کاملاً خطرناک است. اما به خاطر داشته باشید که حتی در سال 2068 احتمال برخورد بسیار کم است. به خاطر داشته باشید که دهه ها فرصت خواهیم داشت تا مدار آن را مطالعه کنیم و بررسی کنیم که آیا خطر به اندازه کافی قابل توجه است یا خیر. و اگر چنین باشد ، می توانیم عمل کنیم! ایده های بی شماری در مورد نحوه انحراف یک سیارک وجود دارد. ماموریت DART که تابستان سال آینده آغاز می شود ، اثرات کنترل شده یک سیارک را آزمایش می کند ، یکی از تکنیک های انحراف ممکن.

این مورد در مورد سایر سیارک های نزدیک به زمین نیز صدق می کند. ستاره شناسان در مورد خطرات برخورد سیارک های شناخته شده از نزدیک صحبت می کنند. اگر می خواهید اعداد خام را بررسی کنید ، می توانید خودتان را در JPL Small-Body Database Browser ببینید و روی “close close data” کلیک کنید. نیازی نیست که کلمه برخی از rando را در رسانه های اجتماعی یا وب سایتی که همچنین داستان هایی درباره دشمنی افراد مشهور و مشاهده ارواح را تحت فشار قرار می دهد ، بیان کنید.

خط پایین: هر چه سیارک شنیده اید قرار است به زمین برخورد کند ، اینطور نیست. اگر یک سیارک یا دنباله دار در آنجا وجود داشته باشد – کلاً یک نفر – که احتمال تأثیرگذاری قابل توجهی داشته باشد ، همه افراد جامعه علمی درباره این موضوع صحبت می کنند. کنفرانس های علمی در مورد آن برگزار می شود. محققان برجسته می توانند در مورد آن در توییتر و فیس بوک پست ارسال کنند. در اخبار کابل می توان بدون وقفه به آن پرداخت. شما نمی توانید در مورد این موضوع از یک تابلوئید خس خس خس خس انگلیسی یاد بگیرید.

اگر نمی شنوید که دانشمندان در مورد تأثیر احتمالی آینده بدون وقفه صحبت می کنند ، فقط یک توضیح وجود دارد: این اتفاق نخواهد افتاد. داستان یک حقه است یا یک عمل ترسناک است ، که توسط کسی که ساده لوح است یا سعی در فریب شما دارد ، گسترش می یابد. آن را نادیده بگیرید و حرکت کنید. موارد مهم دیگری وجود دارد که باید نگران آنها باشید. موارد مهم دیگری نیز برای جشن گرفتن وجود دارد.


برای اطلاعات بیشتر در زمینه اخبار علمی و بررسی واقعیت ، من را در توییتر دنبال کنید: coreyspowell


بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *