سایت انفجار : Kīlauea 2020 را با یک فوران جدید به پایان می برد


بازی بوم شرطی:بازی انفجار

بیش از دو سال از آخرین فوران Kīlauea در هاوایی گذشته بود. برای آتشفشانی که تقریباً 35 سال قبل از آن بطور مداوم در حال فوران بود ، دو سال سکوت طولانی است. دهانه قله Halema’uma’u در هنگام فوران گسترده 2018 در پایین شرق ریفت و پایین آن گودال با یک دریاچه کوچک پر شده بود ، فرو ریخت. با این حال ، در یک چند دقیقه مناسب در اوایل صبح 21 دسامبر، آن دریاچه از دریاچه آب به دریاچه گدازه تبدیل شد.

در اوایل هفته گذشته ، دانشمندان رصدخانه آتشفشان هاوایی این کار را کرده بودند اشاره کرد که منطقه قله در حال تورم و احساس زمین لرزه های کوچک متعددی است. این چیزی است که از پایان فوران 2018 اتفاق نیفتاده است. اینها همه نشانه هایی از نفوذ ماگما به منطقه قله آتشفشان بود. اگرچه آنها نمی توانستند بگویند که یک فوران در حال وقوع است ، اما فعالیت کافی بود که اگر شما مشغول کنترل غوغای آتشفشان هستید ، حداقل این فکر در ذهن شما رخ دهد.

فوران Kilauea

ستون مربوط به فوران Kīlauea در 21 دسامبر سال 2020. اعتبار: USGS / HVO.

فوران دسامبر آغاز می شود

مطمئناً ، صبح زود در 21 دسامبر ، شکاف های جدیدی در لبه های گودال سقوط در دهانه Halema’uma’u باز شد. در فوران ادامه داد ، گدازه از این دهانه ها آبشار زد وارد دریاچه کوچک شده ، به سرعت از آن تبخیر شده و در نهایت دریاچه گدازه جدیدی در قله تشکیل می شود. هرچه ماگما در قله نفوذ می کرد اکنون به شکلی تماشایی به سطح آب می رسید. به نظر می رسد که زلزله M4.4 در اوایل شب ممکن است منادی فوران باشد (همیشه می توان فهمید که مرغ و تخم مرغ کدام روزها است).

در حال حاضر ، HVO دارای وضعیت قرمز / هشدار برای آتشفشان است. با وجود آب فراوان موجود در دهانه و اکنون گدازه ، همیشه خطر انفجار وجود دارد. با این حال ، تاکنون ما فقط شاهد یک ستون بخار چشمگیر و فواره های گدازه در دهانه قله هستیم. حدس کسی در این مرحله حدس می زند ، اما این آغاز فصل جدیدی از فوران در Kīlauea است.

(و اتفاقاً عالی هم هست اتفاقی که این در انقلاب بزرگ زمستانی در طی پیوند بزرگ مشتری و زحل آغاز شد … جهان دیوانه است که دور است.)


بازی انفجار شرطی
سایت انفجار
سایت شرط بندی انفجار
سایت بازی انفجار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *