سایت بازی انفجار : آتش سوزی های غربی در حال چرخش از گردبادها هستند – در اینجا چگونه آتش سوزی هوای دلگیر خود را ایجاد می کند

سایت معتبر بازی انفجار
بازی انفجار هات بت
بازی انفجار حضرات

این ممکن است مانند یک فیلم بد به نظر برسد ، اما آتش سوزی شدید می تواند آب و هوای خاص خود را ایجاد کند – از جمله گردبادهای آتش.

این اتفاق در کالیفرنیا رخ داد زیرا یک موج گرما به سوختن صدها آتش سوزی در سراسر منطقه کمک کرد ، بسیاری از آنها ناشی از رعد و برق بودند. یک سرویس قایق آتشین در 15 اوت بسیار قدرتمند بود ، سرویس ملی هواشناسی آنچه را که اولین بار تصور می شود صادر کرد هشدار گردباد آتش.

بنابراین ، چه اتفاقی می افتد که آتش سوزی را چنان شدیدتر کند که گردبادها را بچرخاند؟

مانند استادانی که تحصیل می کنند آتش سوزی و هوا، ما می توانیم برخی از بینش ارائه دهد.

چگونه شرایط آتش شدید شدید

آتش سوزی ها سه عنصر اساسی دارند: گرما ، سوخت و اکسیژن.

در آتش سوزی وحشی ، یک منبع گرما آتش را آتش می زند. گاهی اوقات این منبع احتراق ماشین یا خط برق است یا همانطور که غرب در اواسط ماه اوت مشاهده کرده است ، صاعقه برخورد می کند. اکسیژن با پوشش گیاهی خشک نسبت به آن واکنش نشان می دهد گرما ، خاکستر و گازها را تولید می کنند. چگونگی خشک شدن منظره ، مشخص می کند که آیا آتش شروع می شود ، چقدر سریع می سوزد و چگونه می تواند آتش گرم شود. تقریباً به اندازه باد مهم است.

شرایط آب و هوایی آتش وقتی شدید می شود که درجه حرارت بالا ، رطوبت کم و وزش باد شدید همراه با پوشش گیاهی مرده و زنده باشد و باعث ایجاد آتش سوزی با مشکل روبرو و پر سر و صدا شود.

این ترکیب دقیقاً همان چیزی است که غرب مشاهده کرده است. زمستان مرطوب از رشد چمن هایی که اکنون مناطق وسیعی از زمین های وحشی در غرب ایالات متحده را پوشش می دهد تغذیه کرده است. بیشتر این چمن ها اکنون از گرمای تابستان مرده اند. همراه با انواع دیگر پوشش گیاهی ، بسیاری از برگها را می گذارد سوخت برای آتش سوزی سوزاندن

بقایای طوفان الیدا همچنین نقش ایفا کرد. طوفان رطوبت و بی ثباتی در جو را افزایش داد ، که باعث طوفان طوفان در شمال بیشتر شد. در آن زمان جو روی زمین کاملاً خشک بود و حتی وقتی باران در پایه این ابرها شکل گرفت ، بیشتر به دلیل گرمای بیش از حد تبخیر می شود. این منجر به “رعد و برق خشک” شد که باعث آتش سوزی آتش سوزی شد.

آتش سوزی می تواند طوفان های آتش سوخت

آتش سوزی همچنین می تواند باعث جابجایی شود – هوای گرم بالا می رود ، و بخارات آب ، گازها و ذرات معلق در هوا به سمت بالا حرکت می کند.

آتش سوزی هایی که دارای توده های آشفتگی هستند ، می توانند نوع ابری “تجمعی” ایجاد کنند ، معروف به پیروکومولوس یا پیروکومولونیمبوس است. ابرهای پیروکلوم هستند شبیه به ابرهای کومولوس مردم عادت به دیدن دارند آنها هنگامی ایجاد می شوند که هوای گرم رطوبت گیاهان ، خاک و هوا را به سمت بالا و در آنجا خنک کند و کند کند. مراکز این “ابرهای چشمگیر” دارای هوای رو به رشد قوی هستند.

این بسیار معمول است ، و این یک علامت هشدار دهنده است که آتش نشانان می توانند از ناحیه هوایی به سمت مرکز آتش سوزی با شرایط نامنظم و خطرناک روی زمین روبرو شوند.

در بعضی موارد ، تیرهای چشمی می توانند به 30،000 پا برسند و رعد و برق ایجاد می کنند. شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه رعد و برق پیروکومولوس ممکن است در جریان طوفان آتش سوزی ویرانگر در سال 2009 در استرالیا ، آتش سوزی های جدید را آتش زده باشد ، معروف به “جمعه سیاه

گردبادهای آتش نشانی از کجا می آیند؟

شبیه به روش ابرهای كومولونیمبوس این ابرهای چشمگیر قادر به تولید گردبادهای آتش ، دود و اغلب شعله هایی هستند که می توانند مخرب شوند.

گرداب به دلیل گرمای شدید آتش در محیطی با وزش باد شدید می تواند تشکیل شود. این شبیه به یک جریان رودخانه ای قوی است که از طریق افسردگی عبور می کند. تغییر ناگهانی سرعت جریان باعث چرخش جریان می شود. به همین ترتیب ، گرمای حاصل از آتش فشار کم ایجاد می کند و در محیطی با وزش باد شدید ، این فرایند منجر به تشکیل گرداب می شود.

یک گردباد آتشیا گردباد آتش سوزی ، که در طی مهلک مرگبار 2018 Carr Fire قسمت هایی از Redding ، کالیفرنیا را ویران کرد ، و وزش باد با سرعت بیش از 143 مایل در ساعت بود.

این گردابها همچنین با مکیدن هوای غنی از اکسیژن به سمت مرکز گردابها می توانند شدت آتش سوزی ها را افزایش دهند. هرچه آتش گرمتر باشد ، احتمال بروزرسانی های قوی تر و گرداب های قوی تر و بزرگتر بیشتر می شود.

امواج گرمای مداوم که باعث خشک شدن زمین و پوشش گیاهی می شود ، احتمال آتش سوزی را افزایش داده و خشونت آمیزتر و گسترده تر کرده است.

آیا هوای شدید آتش رایج تر شده است؟

گرم شدن کره زمین آب و هوای زمین را به گونه ای تغییر داده است که به شدت بر رفتار آتش سوزی تأثیر می گذارد.

علمی شواهد نشان می دهد که شدت خشکسالی طولانی مدت و امواج گرما نه تنها با افزایش درجه حرارت بلکه با تغییر در الگوهای گردش جوی مرتبط با تغییرات اخیر آب و هوا تشدید شده است. این تغییرات می توانند رفتار شدید هوا و هوا را تقویت کنند.

یک مطالعه منتشر شده در 20 اوت نشان داد که فرکانس روزهای شدید هوای کالیفرنیا در فصل آتش سوزی پاییز وجود داشته است بیش از دو برابر از اوایل دهه 1980 در طی این دوره چهار دهه ، دمای پاییز در ایالت حدود 1.8 درجه فارنهایت افزایش یافته و میزان بارش پاییز حدود 30 درصد کاهش یافته است.

در همین حال ، آتش نشانان و افرادی که در مناطق مستعد آتش سوزی ساکن هستند ، باید در سال های آتی برای آتش سوزی شدیدتر آماده شوند.


چارلز جونز استاد علوم جوی دانشگاه کالیفرنیا ، سانتا باربارا است. لیلا کاروالیو استاد هواشناسی و اقلیم شناسی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانتا باربارا است. این مقاله در ابتدا ظاهر شد گفتگو و تحت مجوز Creative Commons مجدداً منتشر می شود. اصل را بخوانید اینجا.

بازی انفجار
بازی انفجار شرطی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *