سایت بازی انفجار : آیا اثر پروانه وجود دارد؟ شاید ، اما نه در قلمرو کوانتومی

سایت معتبر بازی انفجار
بازی انفجار هات بت
بازی انفجار حضرات

در “صدای تندر” ، داستان کوتاه ری برادبری ، شخصیت اصلی به زمان خود برای شکار دایناسورها سفر می کند. او پروانه ای را که در زیر جنگل ماقبل تاریخ قرار دارد در زیر جنگل پیش از تاریخ خرد می کند و وقتی به زمان حال بازگشت ، دنیایی که می شناسد تغییر یافته است: احساس هوا ، نشانه در یک دفتر ، انتخاب رئیس جمهور آمریکا. پروانه “چیز کوچکی بود که می توانست تعادلها را ناراحت کند و خطی از دومینو های کوچک و سپس دومینو های بزرگ و سپس دومینو های غول پیکر را به هم بزند. در تمام طول سال.”

این “اثر پروانه” که برادبوری نشان داده است – جایی که تغییر کوچکی در گذشته می تواند اثرات عظیمی در آینده داشته باشد – مختص داستان نیست. همانطور که ریاضیدان مشهور و هواشناسی ادوارد لورنز به طور تصادفی کشف کرد ، سیستم های طبیعی وجود دارند که تغییرات جزئی در شرایط اولیه می تواند منجر به نتایج بسیار متغیر شود. این سیستم ها ، از جمله آب و هوا و حتی نحوه ترکیب مایعات – شناخته شده است بی نظم. سیستم های هرج و مرج معمولاً در قلمرو فیزیک کلاسیک درک می شوند ، این روشی است که ما برای پیش بینی چگونگی حرکت اشیاء به میزان مشخصی از دقت (درک حرکت ، نیرو یا نیرو از کلاس علوم دبیرستان خود استفاده می کنیم) درک می شود.

اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که این اثر در حوزه کوانتومی کار نمی کند. دو محقق در آزمایشگاههای ملی Los Alamos در نیومکزیکو ، یک شبیه سازی را ایجاد کردند که در آن یک qubit ، یک بیت کوانتومی ، به عقب و جلو در زمان “بر روی یک کامپیوتر کوانتومی حرکت می کرد. علی رغم اینکه آسیب دیده است ، qubit اطلاعات اصلی خود را حفظ کرد – به جای اینکه مانند جهان مسافر زمان پس از کشته شدن پروانه ، ناشناخته شود. در این تحقیق ، فرایند مورد استفاده برای شبیه سازی سفر با زمان به جلو و عقب به عنوان “تکامل” شناخته می شود.

“از نظر فیزیک کلاسیک ، این خیلی غیرمنتظره است زیرا فیزیک کلاسیک پیش بینی می کند که تکامل پیچیده اثر پروانه ای دارد ، به طوری که تغییرات کوچک در اعماق گذشته منجر به تغییرات عظیمی در جهان ما می شود.” یکی از محققانی که این مطالعه را انجام داده است.

این یافته به درک ما از سیستم های کوانتومی کمک می کند و همچنین دارای کاربردهای بالقوه ای در تأمین امنیت سیستم های اطلاعاتی و حتی تعیین “کوانتومی” پردازنده کوانتومی است.

کاملاً یک دنیای جایگزین نیست

قوانین قلمرو کوانتومی ، که توضیح می دهد که چگونه ذرات زیر اتمی حرکت می کنند ، می توانند واقعاً ذهن آزار باشند زیرا آنها با منطق سنتی مخالفت می کنند. اما به طور خلاصه: ذرات به اندازه الکترون ها و پروتون ها فقط در یک نقطه از فضا وجود ندارند ، آنها می توانند بسیاری از زمان ها را اشغال کنند. چارچوب ریاضی مکانیک کوانتومی سعی دارد حرکت این ذرات را توضیح دهد.

قوانین مکانیک کوانتومی همچنین می توان در رایانه های کوانتومی استفاده کرد. اینها با رایانه هایی که امروزه از آنها استفاده می کنیم بسیار متفاوت است و می توانند برخی از مشکلات بطور نمایی سریعتر از کامپیوترهای معمولی را حل کنند زیرا آنها به این قوانین کاملاً متفاوت فیزیک پایبند هستند. یک کامپیوتر استاندارد از بیت هایی با مقدار 0 یا 1 استفاده می کند. یک کامپیوتر کوانتومی از کوبییت ها استفاده می کند ، که می تواند به نوعی حالت ترکیبی از 0 یا 1 برسد ، یک ویژگی منحصر به فرد سیستم های کوانتومی – به عنوان مثال ، یک الکترون – به نام “ابرقابل”. “

حفظ اطلاعات

در یک سیستم کوانتومی ، تغییرات کوچک در کبیتها – حتی نگاه کردن یا اندازه گیری آنها – می تواند اثرات عظیمی داشته باشد. بنابراین ، در مطالعه جدید ، محققان می خواستند ببینند که چه اتفاقی می افتد وقتی که آنها به بازگشت به موقع یک کوبی شبیه سازی می شوند و در عین حال به آن آسیب می رسانند. محققانی که آزمایش های کوانتومی را انجام می دهند ، اغلب برای نشان دادن روند تئوریک خود از “آلیس” و “باب” استفاده می کنند. در این حالت ، آنها اجازه می دهند آلیس qubit خود را به موقع برگرداند ، و اطلاعات را به عنوان بخشی از آنچه آنها “تکامل معکوس” می نامند ، تقسیم می کند. هنگامی که در گذشته ، باب ، یک متجاوز ، qubit آلیس را اندازه می گیرد و آن را تغییر می دهد. آلیس کوبیت خود را به موقع پیش می برد.

اگر اثر پروانه ای نگه داشته می شد ، اطلاعات اصلی در qubit آلیس به صورت تصاعدی تغییر می یافت. اما در عوض ، تکامل به موقع به آلیس اجازه داد تا اطلاعات اولیه را بازیابی کند ، حتی اگر باب نفوذ همه ارتباطات بین کوبیت و دیگران را که با او سفر می کردند نابود کرده بود.

جوردن کیاریاکییدس ، متخصص محاسبات کوانتومی و فیزیکدان سابق در دانشگاه دالوشی در نوا اسکوشیا می گوید: “بنابراین به طور معمول ، بسیاری معتقدند که اگر به موقع برگردید و اطلاعات را تلاوت کنید ، این اطلاعات برای همیشه از دست می رود.” “آنچه در این مقاله نشان داده اند اینست که برای سیستم های کوانتومی ، تحت شرایط خاص ، اگر به موقع برگردید ، می توانید اطلاعات اصلی را بازیابی کنید ، حتی اگر شخصی سعی کند آنرا روی شما بچرخاند.”

فلپ بال پروانه ای؟

بنابراین آیا این بدان معنی است که اثر پروانه به هیچ وجه وجود ندارد؟ شماره سینیتسین و همکار وی ، بن یان ، نشان دادند که به طور خاص در قلمرو کوانتومی وجود ندارد.

اما این امر پیامدهایی برای مشکلات دنیای واقعی دارد. یکی رمزگذاری اطلاعات است. رمزگذاری دو اصل مهم دارد: باید آنقدر پنهان شود که هیچ کس نتواند به آن دست پیدا کند ، اما کسی که برای آن در نظر گرفته شده است باید بتواند با اطمینان از آن رمزگشایی کند. به عنوان مثال ، Kyriakidis توضیح می دهد ، اگر هکر سعی کند کدی را مخفی کند که اطلاعات را در دنیای امروز پنهان می کند ، ممکن است هکر نتواند به آن دسترسی پیدا کند ، اما می تواند به طور جبران ناپذیری به آن آسیب برساند و از خواندن پیام اصلی هرکسی جلوگیری می کند. این مطالعه ممکن است روشی برای جلوگیری از این امر با محافظت از اطلاعات ، حتی پس از آسیب دیدن باشد ، بنابراین گیرنده در نظر گرفته شده می تواند آن را تفسیر کند.

و از آنجا که این اثر (یا غیر اثر) مخصوص سیستم های کوانتومی است ، از لحاظ تئوری می توان از آن برای تست یکپارچگی یک کامپیوتر کوانتومی استفاده کرد. اگر کسی بخواهد پروتکل یان و سینیتسین را در یک کامپیوتر کوانتومی تکثیر کند ، طبق این مطالعه ، تأیید می کند که این سیستم با اصول کوانتومی واقعاً کار می کند. از آنجا که رایانه های کوانتومی بسیار مستعد خطا هستند ، ابزاری که می تواند به راحتی آزمایش کند که چقدر خوب کار می کنند دارای ارزش زیادی هستند. یک کامپیوتر کوانتومی قابل اعتماد می تواند مشکلات بسیار پیچیده ای را که کاربردهای آن وجود دارد ، حل کند علم شیمی و دارو به ترافیک جهت و مالی استراتژی

محاسبات کوانتومی فقط در بدو تولد است – اما اگر ماشین زمان کوانتومی یان و سینیتسین بتوانند در قلمرویی که معمولاً برای ذرات زیر اتمی ذخیره می شود وجود داشته باشند ، خوب ، این امکانات می تواند بی پایان باشد.

بازی انفجار
بازی انفجار شرطی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *