سایت بازی انفجار : در حال حرکت ، پرواز و پرتاب در سراسر منظومه شمسی

سایت معتبر بازی انفجار
بازی انفجار هات بت
بازی انفجار حضرات

اگر مانند اکثر مردم هستید ، خواب پرواز را دیده اید (مطالعات نشان می دهد که بیش از نیمی از ما این کار را انجام داده ایم). اگر به جهان کنجکاو هستید ، احتمالاً در مورد دیدن سایر سیارات نیز خواب دیده اید. و اگر می خواهید حدود نه ماه صبر کنید ، خوش شانس هستید – زیرا پس از آن ، دیگر نیازی به خواب دیدن نخواهید داشت.

خانمها و آقایان ، ناسا قصد دارد در مریخ پرواز کند.

مریخ نورد Perseverance که قرار است در 18 فوریه 2021 به زمین بنشیند ، یک هلی کوپتر به اندازه گریپ فروت به نام Ingenuity را که به شکم بسته شده است ، حمل می کند. با فرض اینکه همه چیز با لمس خوب پیش می رود ، استقامت حدود دو ماه در خانه جدید خود مستقر خواهد شد. سپس یک سپر کوچک از آوار آزاد می کند ، یک کابل برش مواد شیمیایی را شلیک می کند ، یک بازوی پر از فنر را از بند باز می کند و آگهی کوچک Ingenuity را آزاد می کند.

مریخ نورد پس از دور شدن از فاصله ایمن ، نبوغ برای شارژ باتری های شش لیتیوم یونی خود ، مانند یک پروانه تازه ظهور شده که بال های خود را خشک می کند ، نور خورشید را خیس می کند. سپس چرخانهای دوقلوی خود را تا دور 2400 دور در دقیقه خواهد چرخاند و یک سری پروازهای اکتشافی را در مریخ آغاز خواهد کرد. سرعت فوق العاده زیاد روتور ، لازم برای ایجاد بالابری در هوای نازک مریخ ، به این معنی است که هر یک از پروازهای Ingenuity مدت زیادی طول نخواهد کشید (به طور رسمی فقط 90 ثانیه) و نه خیلی دور (حداکثر 1000 متر). هنوز اصل موضوع است. اولین پرواز برادران رایت فقط 37 متر طول داشت.

نبوغ پیشینی به همان اندازه چشمگیر ایجاد می کند: اولین پرواز با نیرو در جهان فراتر از زمین. مطمئناً آخرین نخواهد بود.

چشم اندازان علمی و علمی تخیلی برای دهه ها ، حتی قبل از وجود ناسا و موشک های فضایی ، ایده هایی را برای پرواز در مریخ طراحی کرده اند. فیلم سال 1918 سفر به مریخ، یکی از قدیمی ترین فیلم های علمی-تخیلی ، به تصویر کشیده شده هواپیمای غول پیکر غول پیکر و مبهم. نازی سابق ناسا ، ورنهر فون براون ، یک کتاب نوشت طرح کلی برای یک سفر انسانی به مریخ ، که به طور برجسته شامل سفرهای هوایی در سیاره سرخ بود. چسلی بونستل ، هنرمند فضایی ، در نقاشی خود با عنوان «کاوش در مریخ» در سال 1953 به ایده های خود زندگی تجسمی بخشید. بنابراین جای تعجب نیست که مهندسان ناسا در حال حاضر هستند ایده های مزخرف درباره چگونگی “افزودن ابعاد دیگری به شیوه کاوش جهان در آینده”.

"کاوش در مریخ" - چسلی بونستل

“کاوش مریخ” توسط چسلی بونستل ، براساس ایده های ترسیم شده توسط ورنهر فون براون. (اعتبار: چسلی بونستل)

در واقع ، این خیلی فراتر از فقط است ایده ها. ناسا در حال حاضر یک بروشور خارج از جهان را نیز تأیید کرده و در دست توسعه دارد – یکی از آن حتی جسورتر از بالگردهای Ingenuity است. در آوریل 2026 ، آژانس برای راه اندازی برنامه ریزی شده است سنجاقک، یک octocopter مجهز به انرژی هسته ای (بله ، هشت روتور) ، در سفری هشت ساله به ماه غول پیکر کیوان زحل ، تیتان. Dragonfly پس از دست زدن به مزارع تپه های شنگری لا تیتان ، مجموعه ای جسورانه از سفرهای طولانی مدت را در پیش خواهد گرفت و اساساً هر بار که فرود می آید یک مأموریت کاملاً جدید را انجام می دهد.

قابلیت های سنجاقک کاملاً ویژگی های نبوغ را گرفتار می کند. تایتان وزن کمتری نسبت به مریخ دارد و جو آن 200 برابر ضخیم تر است و پرواز را در آنجا بسیار آسان تر می کند. همچنین ، Dragonfly منبع انرژی رادیوتراپی خود را نیز به همراه خواهد داشت ، بنابراین دیگر نیازی به تکیه بر روی برق انرژی از یک صفحه خورشیدی کوچک نخواهد بود. نتیجه خالص این است که ناسا انتظار دارد که هلی کوپتر تایتان در طی یک مبارزات تقریباً 3 ساله در کل 175 کیلومتر مسافت طی کند – و اگر از تلاش های گذشته ناسا قضاوت کنیم ، این اعداد بسیار محافظه کارانه دست کم گرفته می شوند.

سنجاقک روی تیتان ، 2034 - ناسا

سنجاقک همانطور که پس از فرود روی تایتان در سال 2034 ظاهر می شود. بروشور 450 کیلوگرمی هر بار که پایین می آید سطح آن را از طریق پاها نمونه می گیرد. (اعتبار: NASA / JHU-APL)

تیتان یک هدف جذاب برای این نوع اکتشافات است. این جهان عظیم ، تقریباً به اندازه سیاره عطارد است که در ترکیبات آلی سرد پوشانده شده است. متان و اتان به صورت باران می بارند ، در رودخانه ها جاری می شوند و در دریاچه ها جمع می شوند – یک چرخه هیدرولوژیکی متشکل از گاز طبیعی مایع به جای آب. تپه های شنی تیتان احتمالاً از ترکیباتی مانند تار تشکیل شده اند که بر فراز بستری از یخ آب به شدت منجمد می وزند. شیمی عجیب و غریب کربن که امروز در تیتان اتفاق می افتد ممکن است شبیه واکنشی باشد که قبل از ظهور حیات در 4 میلیارد سال پیش روی زمین رخ داده است. ما می خواهیم تا جایی که می توانیم از این مکان بی نظیر دیدن کنیم.

در حال حاضر ، هیچ مأموریت پرواز دیگری برای جهان های دیگر برنامه ریزی نشده است. اما پرواز تنها شکل جدید حمل و نقل فضا در حال توسعه نیست. در اجسام کوچک مانند ستاره های دنباله دار و سیارک ها ، جست و خیز یک روش کارآمد برای رفت و آمد است. واقعاً ، این تقریباً تنها راه دور زدن است ، زیرا جاذبه سطح بسیار کم است.

آژانس فضایی اروپا فیلا لندر پس از آنکه نتوانست خود را به سطح خود برساند ، ناگهان روی ستاره دنباله دار 67P یک هاپ زد. فضاپیمای Hayabusa-2 آژانس فضایی ژاپن سه قیف فعال را روی سیارک ریوگو ریخت. (من نوشتم الف حساب جداگانه کاوشگر Hayabusa-2 قرار ملاقات بوسه و گزاف گویی خود را برای جمع آوری نمونه ها با سیارک انجام داد. OSIRIS-REx ناسا در شرف انجام مانوری مشابه با سیارک بنو است. اکتشافات Martain Moons ژاپن (MMX) کاوشگر بار دیگر بوسه و گزاف گویی را در ماه مریخ Phobos حدود سال 2025 انجام خواهد داد.

اشکال پیچیده تری از پرش فضایی ممکن است به زودی ارائه شود. فیل متزگر در دانشگاه فلوریدا مرکزی است آزمایش کردن رباتی به نام WINE که از یک ستاره دنباله دار یا سیارک بازدید می کند ، از سطح آن آب استخراج می کند و از آن برای اجرای یک سری پرش های مجهز به بخار استفاده می کند. ناسا اخیراً بودجه توسعه مفهومی مشابه به نام گنجشک، که می تواند در سطح یخی قمر مشتری مشتری اروپا پرش کند.

آینده ای برای بالون زدن در دنیای دیگر نیز می تواند باشد. شوروی قبلاً در این نوع حمل و نقل پیشگام بوده است کاوشگر بالون وگادر سال 1985 در جوی بالایی ونوس مستقر شد. در صورت تأیید ناسا کاوشگر جدید ونوس – همانطور که من با جدیت امیدوارم که چنین باشد – یک آزمایش بالون نسل جدید می تواند در دهه آینده در سراسر کره زمین شناور شود.

هرکدام چرا در آنجا توقف کنیم؟ من قبلاً اشاره کردم که تیتان دارای دریاچه هایی است که می تواند مکان های اصلی یک قایق فضایی یا زیردریایی فضایی در آینده باشد. ناسا به طور جدی پیشنهادی برای قایق تایتان (ماموریت TiME) اما آن را به نفع ناوشکن Mars InSight منتقل کرد. هنوز هم ، این کانسپت می تواند به راحتی بازگشت کند. همچنین مفاهیمی در صفحه نقاشی برای وجود دارد زیردریایی تایتان و یک دستگاه تونل زنی در اروپا.

حتی وجود دارد آزمایش کردن در حال انجام است که می تواند امکان پیمایش در اقیانوس های اروپا را فراهم کند ، اگر این دستگاه تونل سازی بتواند یخ ها را بشکند. اگر آرزو دارید مانند ماهی شنا کنید ، این ماموریت برای شما خواهد بود. در زیر پوسته یخی خود ، اروپا بیش از مجموع اقیانوس های زمین دارای آب است. ممکن است در زیر دریچه های آتشفشانی وجود داشته باشد که باعث گرم شدن و بارور شدن اقیانوس می شود. بسیاری از اخترشناسان اکنون اروپا را محتمل ترین مکان برای یافتن زندگی در منظومه شمسی می دانند.

پرواز بر روی مریخ در مقایسه با سفر به اروپا ، 10 کیلومتر یخ شکسته و اکتشاف اقیانوس مشکی زیر زمین ، نسیم است. اما اگر ما می توانیم بر این چالش عظیم … لعنتی ، آنچه می یابیم می تواند به خوبی خطرات رسیدن به آنجا را داشته باشد.


برای اخبار علمی بیشتر ، من را در توییتر دنبال کنید: coreyspowellبازی انفجار
بازی انفجار شرطی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *