سایت بازی انفجار : رفتن ، رفتن ، رفتن: دو کلاه یخی قطبی ناپدید شده اند

سایت معتبر بازی انفجار
بازی انفجار هات بت
بازی انفجار حضرات

دو کلاه یخی کوچک قطب شمال که مارک سرز در اوایل دهه 1980 به عنوان دانشجوی فارغ التحصیل در آن تحصیل می کرد ، ممکن است به اندازه سایر ویژگی های کرای کره کره زمین بزرگ و چشمگیر نباشد ، اما با این وجود از نظر وی کاملاً خاص بودند.

بود کاملاً خاص – گذشته تنش – زیرا Serreze ، که هم اکنون مرکز ملی داده برف و یخ را هدایت می کند ، تأیید کرده است که دو کلاه یخی در هازن فلات جزیره السمر کانادا ناپدید شده اند. آنها قربانی گرم شدن ناشی از انسان هستند که سه بار با سرعت بیشتری در قطب شمال از هر جای دیگر رخ داده است.

ناپدید شدن با استفاده از تصاویر اخیر از تایید شد ابزار ASTER روی ماهواره ناسا Terra.

کلاه های یخی St. Patrick Bay در سال 2015
کلاه های یخی سنت پاتریک خلیج - رفته است

تصویر بالا که توسط سازنده ASTER در زیر ماهواره Terra به دست آمده است ، قلاب های یخی سنت پاتریک خلیج را در سال 2015 نشان می دهد. تصویر پایین ، که توسط همین ساز در سال 2020 بدست آمده ، نشان می دهد که آنها از بین رفته اند. (اعتبار: NSIDC)

Serreze می گوید: “هنگامی که من برای اولین بار از آن کلاه های یخی بازدید کردم ، آنها مانند یک ثابت ثابت از منظره بودند.” “تماشای آنها در کمتر از 40 سال در حال مرگ هستند فقط مرا دور می کند.”

Serreze برای اولین بار در سال 1982 از کلاه های یخی بازدید کرد. این منطقه یک کویر قطبی است – مکانی بسیار خشک و بسیار سرد. او به این کار علاقه مند شد که در این محیط غیرقابل تحمل کار را انجام دهد زیرا “من در ماین بزرگ شدم که در آنجا زمستان های واقعی داشتیم و من عاشق برف و یخ هستم.” (او همچنین گزارش می دهد که او در “سوار شدن یخ ها در رودخانه کنبنک بسیار خوب است”).

مانند بسیاری از افرادی که از قطب شمال بازدید می کنند ، او توسط چشم انداز مورد اصابت قرار گرفت. او می گوید: “دوقلوی مجهز به اسکی ، ما را از بالای یخ بزرگتر دور کرد.” وی گفت: “این یک صبح ناگهانی و باد پاک بود. من از سفید بودن بکر برف ، سکوت مطلق انتظار داشتم که بتوانم از هر جهت 50 مایل را ببینم ، و شاید بتوانم روی زمین ایستاده باشم که هیچ کس تا به حال نایده بوده است. قبل از “

کتاب میدانی مارک Serreze در سال 1982

صفحه ای از کتاب میدانی مارک سروز شبکه ای از سهام او و محققان دیگر را در بزرگتر از دو یخ St. Patrick Bay در سال 1983 نشان داده است. (اعتبار: مارک Serreze از طریق NSIDC)

چند دهه بعد ، او می دانست که درجه حرارت گرم شدن باعث از بین رفتن این ویژگی ها می شود که به کلاه های یخی St. Patrick Bay معروف است. او و همکارانش ، با جمع آوری تمام شواهد ، منتشر کردند یک مقاله در سال 2017 پیش بینی می کنند که آنها طی پنج سال ناپدید می شوند. اکنون می دانیم که آنها درست بودند.

مانند یک داستان امروز ارسال شده در وب سایت NSIDC توضیح می دهد:

“در سال 2017 ، دانشمندان داده های ماهواره ای ASTER را از ژوئیه سال 2015 با عکس های هوایی عمودی گرفته شده در اوت سال 1959 مقایسه کردند. آنها دریافتند که بین سالهای 1959 تا 2015 ، کلاه های یخی تنها به پنج درصد از مناطق قبلی خود کاهش یافته است ، و بین سال 2014 به طرز چشمگیری کاهش یافته است. و 2015 در پاسخ به تابستان به خصوص گرم سال 2015. درپوش های یخی از تصاویر ASTER گرفته شده در 14 ژوئیه 2020 غایب هستند. “

کلاه های یخی St. Patrick Bay از سال 1959 تا 2015

کوچک شدن کلاه های یخی سنت پاتریک خلیج بین سال های 1959 تا 2015 در این گرافیک از مقاله 2017 توسط Serreze و همکارانش ثبت شده است. طرح های 1959 مبتنی بر عکاسی هوایی است. موارد مربوط به سال 2001 از نظرسنجی GPS است. و نمودارهای 2014 و 2015 از تصاویر ASTER آمده است. (منبع: NSIDC)

حتی اگر ناپدید شدن جای تعجب نداشته باشد ، اما سرخ را به سختی زد. او می گوید: “این مانند تماشای یک دوست بیمار بود که به آرامی از برخی بیماری وحشتناک دور شود.” “من می دانستم که پایان آن فرا می رسد ، اما هنوز نمی توان برای آن کاملاً آماده شد.”

کلاه های یخی سنت پاتریک خلیج نیمی از گروه را در فلات هازن تشکیل می دادند ، که همه اعتقاد بر اینها یادگار دوران یخبندان کوچک هستند ، دوره ای از دمای خنک کننده که از آغاز قرن چهاردهم شروع شده و تا دهه 1800 ادامه داشت. این دو فرد دیگر ، یخچال های یخی موری و سیمونز در ارتفاعی بالاتر و در نتیجه سردتر هستند. آنها به سرعت در حال کوچک شدن نبوده اند ، اما احتمالاً آنها محکوم به پیروی از پای خواهر و برادر خود هستند.

من از Serzeze پرسیدم که مردم از آنچه اتفاق می افتد باید دور کنند. در اینجا پاسخ او وجود داشت:

“تغییرات آب و هوایی بسیار ، بسیار واقعی است و همانطور که مدت ها پیش بینی شده بود ، قطب شمال راه را پیش می برد. ما در حال طراحی در حال سیاره خود هستیم و به نظر نمی رسد که بخواهیم بپذیریم که به سمت دنیایی کاملاً متفاوت هستیم.”

بازی انفجار
بازی انفجار شرطی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *