سایت بازی انفجار : چرا افراد ناشنوا با استفاده از ویرایش ژن برای “درمان” ناشنوایی مخالف هستند

سایت معتبر بازی انفجار
بازی انفجار هات بت
بازی انفجار حضرات

من به عنوان کسی که ناشنوا به دنیا آمد ، نگران آخرین کاربرد یک ابزار ویرایش ژن به نام CRISPR 2.0 هستم. و من تنها نیستم. در ماه ژوئن ، محققان بیمارستان کودکان بوستون ، هاروارد و MIT اعلام کردند که با استفاده از موش ها ، آنها چگونگی استفاده از این فناوری را برای کشف موقتی فهمیدند. جهشی در ژن TMC1 را “صحیح” کنید ، که می تواند باعث ناشنوایی در نوزادان شود. این کار یک گام مهم در جهت برگشت ناشنوایی ارثی در افراد با تزریق واحد است. با توجه به گفته های تحقیقات در سال 2007 تکمیل شد.

CRISPR 2.0 نسخه دقیق تری از ابزار ویرایش ژن CRISPR-Cas9 است که مانند یک جفت قیچی مولکولی کار می کند. دانشمندان از آن برای بریدن رشته های DNA استفاده می کنند. این قیچی ها از مکانیسم های دفاعی باکتری ها ساخته شده اند که DNA ویروس ها را خرد کرده و از بین می برند تا از تهاجم آنها جلوگیری شود. در این مطالعه اخیر ، آنها توانستند از قیچی کوچکتر CRISPR 2.0 ایجاد شده در آن استفاده کنند 2017 – به موچین فکر کنید – برای تغییر دقیق جهش منفی که باعث می شود موش های بارینگو در 4 سالگی ناشنوا واقع شوند ، ویرایش دقیق کنید. نتایج ، که در آن موشهای یک روزه بطور موقت 50 درصد بیشتر شنوایی به دست آوردند ، نشان می دهد که دانشمندان به طور بالقوه می توانند از همان ابزار برای شنیدن بیولوژیکی برای افرادی که تا به حال نداشته اند ، استفاده کنند.

اما همه اینها بر این فرض تأثیر می گذارد که ناشنوایی به درمان نیاز دارد. انجام نمیدهد. گرچه نگاه فرهنگی غالب ما درباره ناشنوایی نیاز به اصلاح دارد.

Crispr Gene Edition Illustration Concept Illustration - Shutterstock

(اعتبار: Panuwach / Shutterstock)

مدل پزشکی در مقابل دیدگاه اجتماعی

بیشتر افراد ناشنوایی و سایر ناتوانی ها را با استفاده از الگوی پزشکی مشاهده می کنند که از طریق آن هرگونه انحراف از هنجار ، مشکلی تلقی می شود که باید از آن خارج شود. اما ما ناشنوایان خود را از طریق الگوی اجتماعی می بینیم که در آن موانع اجتماعی منشأ معلولیت است. ما خودمان را بخشی از یک گروه اقلیت پویا فرهنگی و زبانی با زبان امضای آمریکایی ، Cued American English می دانیم (از طریق سخن گفتن) و اشکال دیگر ارتباط تصویری در مرکز آن.

این مطالعه جدید CRISPR 2.0 ، که ظاهراً با استفاده از دیدگاه پزشکی پزشکی ناشنوایی انجام شده است ، یک مسئله گسترده تر در تحقیقات علمی را نشان می دهد. مطالعه بعد از مطالعه ، ناشنوایی را به بسیاری از موضوعات ذهنی و اقتصادی از جمله پیوند می دهد افسردگی، اضطراب، زوال عقل، هزینه های مراقبت های بهداشتی بالاتر و مراجعه مکرر و بستری در بیمارستان. اما همبستگی علیت نیست. به عنوان نویسنده ناشنوا سارا نوویچ توضیح می دهد برای خط بهداشت، این مطالعات مسائل اجتماعی سیستمی را در ریشه خود در نظر نمی گیرند.

درک این تمایز به دانشمندان کمک می کند تا به جای آسیب رساندن ، از معلولان هنگام انجام برنامه های بالقوه CRISPR حمایت کنند. ترزا بلانکایر بیرک ، استاد ناشنوایان فلسفه و زیست شناس در دانشگاه گالودت ، تنها کالج هنرهای لیبرال برای دانشجویان ناشنوا و سخت شنوایی است ، گفت که آنها حتی می توانند نقش مهمی در پرداختن به این موضوعات اجتماعی داشته باشند.

وی گفت: “شنیدن افراد بدون امضاء و امضای ناشنوایان برداشت های بسیار متفاوتی از این ضرر دارد – بر خلاف اکثر فرضیات شنونده بدون امضاء ، آسیب جامعه ای که غیرقابل دسترسی ، شنوا و تبعیض آمیز است تأثیر به مراتب تری در زندگی افراد ناشنوا دارد. از ظرفیت شنوایی ، “او گفت. (Audism اعتقاد بر این است که افراد دارای توانایی شنیدن یا تقلید کسانی که می توانند بشنوند برتر هستند.) “تحولات اجتماعی بسیار سخت تر است ، اما باید بخشی از یک پاسخگویی جامع به سیاست برای پرداختن به تنوع جهان باشد.”

درک ناشنوایان

برخی تحقیقات خارج از تحقیقات CRISPR وجود دارد که شروع به پرداختن به مزایای مرتبط با ناشنوایی می کند. اینها نشان می دهد که افراد مسلط به زبان اشاره آمریکایی می توانند چهره های دقیق تری را تشخیص دهند ، از زمان واکنش بینایی سریعتر و تبعیض حرکت حرکتی نسبت به کسانی که نیستند ، دقیقتر باشند. یک مطالعه نشان داده است که پروتئین از یک ژن جهش یافته که باعث ناشنوایی ارثی ، Cx26 می شود ، با تشویق بهبود زخم ، افراد را از عفونت محافظت می کند. و افراد ناشنوا که به دو زبان در ASL و انگلیسی نیز ممکن است در برابر آلزایمر محافظت شوند.

این مطالعات با مفهوم “افزایش ناشنوایی” ساخته شده توسط H-Dirksen Bauman ، که شنیده می شود ، و جوزف موری ، ناشنوا ساخته شده است. این دو استاد در دانشگاه گالودت ، زبان امضایی و مطالعات ناشنوایان آمریكایی را آموزش می دهند. از دیدگاه ناشنوایان ناشنوایان ، ناشنوایی یک تفاوت بیولوژیکی است و نه کسری. این مفهوم باعث شده است تا از متخصصان علوم اعصاب ، زبانشناسی ، تاریخ ، سیاست های عمومی و موارد دیگر نیز کمک گرفته شود ، که بسیاری از آنها در کتاب Bauman و موری با همکاری و نویسندگی جمع آوری شده است. ناشنوایان: افزایش سهام برای تنوع انسانی.

باومان به من گفت ، نادیده گرفتن ناشنوایی به عنوان یک سود برای جامعه می تواند به محققان CRISPR کمک کند تا درک کنند که چگونه تفاوت ها در “تنوع زیست فرهنگی” نقش دارند. این به تنوع نه تنها گیاهان و حیوانات بلکه زبانها و فرهنگهای انسانی و نحوه ارتباط همه اینها اشاره دارد.

وی گفت: “این به عنوان یک اهرم برای تغییر پارادایم بزرگتر از آنچه سلامت و رفاه را تشکیل می دهد ، خدمت می کند.” وی افزود: اگر محققان CRISPR موفق به کاهش تعداد ناشنوایان در جهان شوند ، ممکن است دریابند که کاهش “تنوع شناختی ، فرهنگی و خلاقانه” باعث ایجاد آسیب به جامعه می شود. مطالعات در حال حاضر نشان می دهد که تنوع زیستی کاهش یافته با سیستم های اجتماعی و زیست محیطی مقاومت کمتری دارد.

به گفته راشل كلب ، یك كارشناس ارشد در انجمن هواداران هاروارد كه از بدو تولد ناشنوا بوده ، خود علم نیز نیاز به ورودی بیشتری از جامعه ناشنوایان دارد. کولب به من گفت: “برای جوامع مردم مهم است که درباره تحقیقات علمی تأثیر بگذارند.” “من بیشتر محققان علمی دوست دارم که در کنار افراد ناشنوا بنشینند و غنای و پیچیدگی تجربه آنها را قبل و حتی هنگام انجام این نوع کارها درک کنند.”

از آنجایی که کاربردهای CRISPR در انسان بدون خطر نیست ، امیدوارم که محققان در مطالعات آینده رویکردی ظریف تر داشته باشند که توسط این پژوهش در حال رشد آگاه می شوند.

بازی انفجار
بازی انفجار شرطی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *